Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mi történik, ha külföldi...

Mi történik, ha külföldi nyaraláskor orvosra van szükség?

Figyelt kérdés
Egy hét múlva indulunk Tunéziába, és a napokban begyulladt a fogam, gyökérkezeni kell, de nagyon lassan gyógyul. Attól tartok, hogy valami problémám lesz külföldön.. :( Ha úgy alakul, megoldható külföldön az orvosi ellátás? Hogy működik ez? Nagyon sokba kerül??
2011. júl. 27. 10:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kérdezz rá a fogorvosodnál, hogy meddig fog tartani a kezelés és lehet e problémát. Mindenképpen írjon fájdalomcsillapítót, gyulladás csökkentőt. Én bárkire nem bíznám a fogaim épségét, pláne hogy lehet elmagyarázni sem tudod, hogy milyen kezeléseken estél át és mi bajod. Kitudja milyen kontár munkát végeznének rajtad. A biztonság kedvéért legyen ilyen esetekre is kiterjedő biztosításod, mert ha valami baj történik, sürgős ellátásra szorulsz, a gatyádat is ott hagyod és ezt értsd szó szerint! Nem úszod meg 10 ezer forinttal mint itthon.
2011. júl. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%
EU-egeszségügyi kártya a sürgössegi kezeléshez....
2011. júl. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az eu kártya nem fedez mindent, csak amit a helyi lakosok is ingyen kapnak. Azt nem tudom, hogy Tunéziára is érvényes-e ez a kártya.

Ha biztos vagy benne, hogy Tunéziában fedezik a fogkezeléseket, akkor sem mernék ilyen helyre elindulni biztosítás nélkül. Azon a pár ezer forinton nem éri meg spórolni, mert ha baj van, és értek ezalatt akárcsak egy mentős szállítást, kéz

2011. júl. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
*kéztörést, műtétet, rámehet itthon a lakásod/házad, autód, az összes családi vagyonod, mindened. Nem játék... persze mindenkinek saját döntése, hogy ezt a 3 ezer forintot lespórolja e fejenként.
2011. júl. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kötöttünk biztosítást! Van egy rakás fájdalomcsillapítóm és gyulladáscsökkentőm is, felkészültem. De azért mégis félek.. nem lenne kellemes ha pont akkor is fájdalmam lenne.
2011. júl. 27. 10:30
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát a fogászati dolog a legnehezebb.

Tunézia nem európai unió, így az eus eü kártya semmit nem ér. (habár eun belül is csak foghúzásra és az sem minden orvosnál)

Tunéziába még ha semmi bajod sincsen mindenképpen utasbiztosítást kell kötnöd, nem is értem hogy az utazási iroda erre nem hívta fel külön a figyelmeteket. DE a legtöbb utasbiztosítás nem fedezi a fogászati kezelést vagy max egy foghúzást. Ùgy tudom drágább utasbiztosítások fedezik de ezeknek igen magas költsége lehet, mindenképpen utazási irodában érdeklödj róla.

Tunéziába nem jártam, de gondolom egy átlag egészségügy elég rossz lehet, amik meg magasabbak azok meg igen drágák.

Menj be az utazási irodához és mond el a problémádat, de egy átlagos utasbiztosítást mindenképpen csináltass.

2011. júl. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Tunézia mióta EU-tag???

Biztosítást kell kötni és meg van oldva a probléma.

2011. júl. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Itt mindenki tévedésben van!!!


A biztosítás, csak egy előre beláthatatlan, hirtelen történt káreseményre fizet!!


Nem lehet biztosításra folytatni, egy itthon elkezdett orvosi gyógykezelést!

2011. júl. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Elég relatív, hogy mit nevezünk hirtelen dolognak. Nyilván az nem lehetséges, hogy a következő kezelés pont azon a héten lenne esedékes, akkor majd megcsináltatja a kérdező kint, mert a biztosító fizeti. Ha hirtelen csillapíthatatlan fájdalmai lesznek az viszont akár váratlannak is nevezhető, szóval elég relatív. Érdemes megkérdezni a biztosítót, hogy ezt ők fedeznék e, illetve a fogorvost is, hogy nem tud-e valamit csinálni, hogy ne fájjon. Pl. egyszer én is jártam hasonlóan, iszonyatos fájdalmaim voltak, beestem az első fogorvoshoz, kiidegelte, nyitva hagyta és azt a 3-4 napot kibírtam kifúrt foggal fájdalom nélkül, amíg eljutottam a saját dokimhoz. Érdemes lenne valami megoldást találni, ne ezzel kelljen foglalkozni a nyaralás alatt.

A biztosítónál mindenképpen kérdezz rá erre!


Az eu kártya fogalmam sincs hogy működik, mint már feljeb leírtam. Biztosítók többsége európai biztosítást kínál Törökországba, Tunéziába, Egyiptomba is, nem kell felárat fizetni értük. Szerintem sincs eu kártya Tunéziába, már csak abból gondolom, hogy én jelenleg Törökország ázsiai részén vagyok és ide biztosan nem jó, akkor gondolom Tunéziába sem!

2011. júl. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha jól értelmezem, a kérdezőnek van biztosítása, és nem kint akarja folytatni a kezelést, csak fél, hogy mi lesz, ha valami gond adódik. Kérdezz rá a biztosításra, fogászati kezelésre ad-e valamit.
2011. júl. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!