Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Amerikai munkavállaláshoz...

Amerikai munkavállaláshoz melyik szakma lenne a jobb választás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg érettségivel rendelkezem, de most szeptemberben szeretnék elkezdeni egy iskolát, mert még ingyen lenne, mivel csak 20 éves vagyok. Valami olyan szakmát szeretnék kitanulni, amit úgy érzek, hogy lenne hozzá tehetségem és kedvem, továbbá el tudnék vele helyezkedni külföldön is, jelen esetben Amerikában, mivel ez az egyik célom, mióta az eszemet tudom. Az angol már megy, de folyamatosan tanulom még mindig, így már csak egy jó szakma kell és megfelelő gyakorlat (tudom, hogy nem ennyiből áll kijutni, ott a sok papírmunka, vízumok, munkatalálás stb.. ezeket már ismerem, és tudom, hogy ez lesz igazán a neheze, de hát miért-ne próbálhatnám meg én is, de ez majd akkor lesz téma :D ). Szóval több szakmát is kinéztem. Az egyik lenne a szobafestő-mázoló tapétázó, ezzel állítólag jól el lehet helyezkedni, meg már lenne is egy profi festő ismerősöm, akivel suli mellett mehetnék dolgozni, így lenne gyakorlatom, és netalántán jó is lennék benne, ami ugye szerintem is fontos, a másik lenne a burkoló szakma, erről sokat nem tudok, de ismerek több ilyen szakmával kijutott embert floridában, így gondolom ez is jó lehet ott kint. Még egy szakmán gondolkodok, de ez még nem annyira van tervbe véve, mégpedig az autószerelő+autótechnikus. Ti nektek mi a véleményetek? (ui: Amerikán belül NYC-t értem,mint célpont, mivel oda a "legegyszerűbb" kirepkedni, és gondolom ekkora városban van munkalehetőség, és ezt a várost alapból is imádom, bár azt tudom, hogy drága az élet, de ha már nem halok éhen, még akkor is megéri Magyarországhoz képest....)

Megkérném azokat, akiknek csak leszóló véleményük van, tartsák meg maguknak, a többieknek meg előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!


2012. máj. 28. 19:41
 1/1 anonim válasza:

Szerintem az a lényeg h nagyon legyél benne amit csinálsz, h az emberek ajánljanak téged a szomszédnak...stb.


De csak egy tipp, hogy mivel amcsiban a házak nagy része fa ház, az ács melók sztem keresettek...de ez csak egy tipp.


Bár a burkoló festő mindenhol kell :)


Szal ahogy írtad, nem ez a neheze. Kijutni nagyon nehéz!

2012. jún. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!