Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Végzettséggel, nyelvtudással...

Végzettséggel, nyelvtudással van lehetőség egy új élet kezdésére?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kérdésem az lenne, főleg tapasztalatokat várnék, hogy 2 diplomával(szálloda-turizmus és marketing) valamint folyékony angol nyelvtudással milyen eséllyel találhatnánk munkát a férjemmel Amerikában? Leginkább San Francisco,Los Angeles, Santa Monica,Florida érdekelne ott sok szálloda van megy a turizmus. A férjem magasépítő technikus és klímaszerelő, ő középszinten beszél folyékonyan angolul.

A kérdésem továbbá, ha kimegyünk vízum nélkül 3 hónapig kint lehet ugye tartózkodni, de ha találunk közben munkát legálisan akkor maradhatunk? Utána kell igényelni kb.1 évre a zöldkártyát?(tőkénk van)

Mi ennek az egész munkavállalásnak a menete? Nagyon nagyon szépen köszönöm a segítő válaszokat!!


2009. jún. 30. 21:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Próbálj a nagykövetségen érdeklődni.Úgy tudom,hogy aki munkát akar vállalni,annak kell vízum.Ha túristaként mégy,az is előfordulhat,hogy már a repülőtérről visszafordítanak,be sem mehetsz Amerikába.Az pedig,hogy találtok-e munkát és ott kint kaphattok-e munkavállalásit,nem valószínű.És úgy tudom,hogy a zöldkártyát is nehezen adják meg.
2009. jún. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem igy működik. Ha vizum nélkül, turistaként jöttök, akkor egyáltalán nem dolgozhattok. Semmit. Vagy ha igen, akkor csak illegálisan. De ha kiderül, akkor irány haza és többet nem jöhettek vissza.

Otthon, Mo-n kell keresnetek olyan céget, akik biztositanak munkavállalási vizumot és akkor jöhettek dolgozni.

Zöldkártyát nem adnak csak úgy, hogy pl. kérvényezed egy évre. Komoly feltételeknek kell megfelelni és nam adják meg csak úgy. Most általában a mérnökök és az egészségügyi dolgozók azok, akiknek a legnagyobb esélye van zöldkártyára. Ilyet általában a már meglévő munkavállalói vizummal rendelkezők kérhetnek, ha több éve legálisan itt dolgoznak, adót fizetnek, és természetesen ezeket dokumentummal tudják bizonyitani.

A www.usembassy.hu oldalt nézd meg. Ott a vizumok között a bevándorlási vizum rész vonatkozna rátok. Pontosan le van irva, mi kell ahhoz, hogy idejöhess bevándorlóként és legálisan munkát vállalhass.

Vagy van még egy lehetőség, ha házasság révén szerzed meg a zöldkártyát. De azt is nagyon-nagyon leellenőrzik és nem igazán jó a bevándorlásiakkal ujjat húzni, mert nem viccelnek.

Sok sikert a munkakereséshez és remélem, sikerül kijutnotok! Én házasság révén jöttem és 5 éve élek az USA-ban.

2009. jún. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"A kérdésem továbbá, ha kimegyünk vízum nélkül 3 hónapig kint lehet ugye tartózkodni, de ha találunk közben munkát legálisan akkor maradhatunk? Utána kell igényelni kb.1 évre a zöldkártyát?(tőkénk van)"


Nem, ahogy az előző leírta, a turista nem dolgozhat legálisan...ha illegális munkára adjátok a fejeteket, akkor azzal tisztában kell lennetek, hogy bármikor kiutasíthatnak az országból és nem diplomás munkát fogtok kapni, ez biztos. Zöldkártyát te magadnak nem tudsz igényelni, ahhoz szponzor kell. Magyarországon keressetek olyan céget, ahonnan ki lehetne menni. Meg olyan nincs, hogy 1 évre igényelsz zöldkártyát. Az csak munkáltatói vízum akkor, mert nem bevándorló kategória. A zöldkártyát azoknak adják, akik állandó lakosok és örökre ott maradhatnak.

2009. júl. 1. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
meggondolnám a helyetekben, Amerikában sokkal jobban érződik a recesszió, Floridából pl. már 3 ismerősöm is hazajött, akik több éve kint éltek, mert nincs semmi meló... ez a szállodákra is érvéynes. kevés a turista is.
2009. júl. 1. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tehát akkor nem dolgozhatok természetesen LEGÁLIASAN(meg sem fordult diplomával a fejemben az illegális meló),akkor ha kimegyek vízum nélkül és kint személyesen találok magamnak munkát, a munkavállaló pedig bejelent legálisra? Akkor is haza kell jönnöm 3 hónap után?Ha van legális munkám és adót fizetek stb?Biztos?Köszi szépen...
2009. júl. 1. 07:24
 6/9 anonim ***** válasza:

"Tehát akkor nem dolgozhatok természetesen LEGÁLIASAN(meg sem fordult diplomával a fejemben az illegális meló),akkor ha kimegyek vízum nélkül és kint személyesen találok magamnak munkát, a munkavállaló pedig bejelent legálisra?"


A munkáltató eleve NEM jelenthet be, ha nincs munkavállalási vízumod. Egyébként Magyarországon ugyanez van, sőt még szigorúbb, mert Magyarországon ha valaki bejön dolgozni munkavállalási vízummal, akkor csak annál a munkáltatónál dolgozhat, melyhez kérte a vízumot, azaz nem dolgozhat másnál, s ha másnál akarna dolgozni, újra kell csinálni az egész engedélyezést előről.

2009. júl. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy kimész turistaként és kapsz legális munkát. Ha nincs előre munkád, nincs Social Security Numbered, meg sem fontolják a felvételedet. Ezért nem tudsz turistaként kinn maradni. Egy munkavállalási vízumot elintézni sem két perc...
2009. júl. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kezdek tisztán látni, de rengeteg kérdés merült még fel bennem.Ha esetleg van valaki aki szívesen válaszolna nekem pár kérdésre jelezze nekem, hálás lennék, mert kicsit bonyolult a rendszer és a honlapokról sem tudni meg mindent egyszerűen, a tapasztalat néha több.
2009. júl. 2. 19:31
 9/9 anonim válasza:
Sziasztok Én egy 22 éves Srác vagyok most végzek áprilisban fogyoelektródás CO illetve lángheggesztő leszek alap és középfok közötti nyelvtudásom van ha én kint szeretnék élni floridában és ott dolgozni bejelentve mennyit kereshetnék és hol tudnék kérni vizumot vagy zöldkátyát kérlek ha tudtok segiteni az elindulásban tanácsokkal tippekkel akkor osszátok meg velem köszönöm !!!
2010. jan. 2. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!