Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mennyi időnek kell eltelnie,...

Mennyi időnek kell eltelnie, az ESTA utazás után, hogy student visa-t igényelhessek?

Figyelt kérdés
Jelenleg az USA-ban vagyok rokonnál ESTA-val. Szeretnék még maradni angolt tanulni. Azt tudom, hogy itt nem módosíthatom a státuszom, de ha haza megyek, mennyi időnek kell eltelnie, hogy beadhassak student visa kérvényt? azonnal intézkedhetek ahogy megérkezem (már meg van az iskola), vagy várnom kell 90 napot (mivel ennyit leszek kinn ESTA-val)?

2012. jún. 27. 17:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Amennyi idot az Egyesult Allamok teruleten toltottel, annyi idot kell mashol toltened, mielott ujra megprobalsz az USAba belepni; vagyis igen, ha ESTAval 90 napig maradsz, akkor 90napig nem johetsz vissza.


Ami a papirok beadasat illeti, arrol kerdezz egy bevandorlasi ugyvedet.Ha valaki azt irja GYIKon hogy igen, es te beadod es elutasitjak, akkor szivas van, szoval inkabb ugyvedre hallgass mint rank!!!!

2012. jún. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ne haragudj elso valaszolo de roszsul tudod. Az esta engedely 2 evre szol! Ami azt jelenti, hogy ha te pl: 2010-ben megkapod az engedelyt es el is utazol akkor van 90 naőod maximum. De utanna elkell hagynod az allamokat es legkozelebb csak 2012-ben mehetsz vissza. Pontosabban arrol van szo hogy amerika ad neked egy engedelyt amivel a megadastol szamitva 2 evig elhetsz. Olyan nincsen hogy te elmesz oda mondjuk egy honapra haza jossz es par honap mulva ujra kiutazol! A 2 evre kaptal 3 honapot! Okosan hasznald ki. Szerintem a student visa-t is igy kapod meg. De ha te pont abban az evben jottel haza akkor nem fogsz studen-t visat kapni.
2012. júl. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!