Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mennyi esélyem lenne egy...

Mennyi esélyem lenne egy USA-beli életre?

Figyelt kérdés
Nagy álmom hogy kint éljek az USA-ban.. szeretnék ott egy jó karriert, kapcsolatokat építeni, mert igazából Magyarországhoz a családomon kívül semmi sem köt. Igaz hogy még csak most fogok érettségizni.. Megnéztem a lehetőségeket a kijutásra, azt tudom hogy zöld kártya kell hozzá meg letelepedési engedély.. Milyen nehéz ezeket megszerezni?? Vannak olyanok itt akiknek már van tapasztalata?? És egyáltalán lehet szép karriert befutni az USA-ban külföldiként?? A válaszokat előre is köszönöm. Amúgy eddig megvan minden képességem, jól tanulók, perfekt angol, és Mo. egyik legjobb gimnáziumába járok. Az egyetemet is külföldön tervezem, de azt még európán belül.. :D
2012. júl. 25. 16:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!!! Most nem azért mondom de már több ezer ilyen kérdés van már ezen az oldalon....

1.Zöldkártya szerzés???két mód van rá jelenleg: -Házaság amerikaival vagy - Zöldkártya lottóra kell jelentkezned de az hogy ott kisorsolnak annak annyi az esélye mintha az 5 lottón nyernél........

2.Sztem már nem kéne az USA-ba menni mert már nem éri meg az USA már nem olyan mint régen volt...(de MO-hoz képest még mindig jobb:)

3.Külföldi végzettséget nem fogadnak el...honosítani kell és az nem olcsó..

4.Ha külföldi fősulin/egyetemen tanulsz akkor lehet hogy már ott jól befogsz illeszkedni és már máshol is lehet olyan jól keresni mint az USA-ban és itt európában legalább van eü. biztosítás mert az USA-ban az nem ingyenes...

5.Ha mindenképpen elakarsz menni európán kívülre akkor sztem menj Kanadába vagy Ausztráliába....

6.Ha utána néztél volna akkor tudnás hogy az USA-ba zöldkártyát szerezni lehetetlen kivéve amit az első pontban leírtam...De munkavállalói vízumot is szerezhetsz ha olyan jó tanuló vagy akkor tanulj orvosnak/ápolónak/tudósnak mert ezek a szakemberek könnyebben kapnak engedélyt az USA-ba

2012. júl. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hát.. ez egy kicsit lehangoló.. :/ mindegy, azért köszönöm a választ..
2012. júl. 25. 18:09
 3/4 anonim ***** válasza:

A zoldkartya es a letelepedesi engedely az ugyanaz. A zoldkartya hivatalos neve Permanent Resident Card.

Akinek ilyen van, az elhet, dolgozhat az USAban, johet-mehet a hataron, csak annyi valasztja el a allampolgartol, hogy nem szavazhat es nem tolthet be olyan allasokat mint pl. rendor, tuzolto stb.

Sokan csak zoldkartyat szereznek es leelik az eletuket az orszagban, allampolgarsag megszerzese nelkul.


itt le van irva, milyen feltetelek alapjan lehet szerezni:

[link]


Lehet szep karriert befutni, sajat magam es csaladom erre elo pelda, csak nagyon kell akarni es dolgozni kell erte kemenyen.


Meg van idod, mire oda jutsz, hogy kiutazz sok viz lefolyik a Dunan. Tanuld az angolt (es lehetoleg a spanyolt is).

2012. júl. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem.. Köszönöm szépen! :) az akarattal és a kemény munkával nem lesz gond mivel ezt én tényleg komolyan gondolom és mindent meg fogok tenni ez ügyben.. amúgy már tervezem elkezdeni a spanyolt! Szerintem ha nagyon akar valamit az ember és keményén küzd érte, akkor előbb utóbb eléri azt :D
2012. júl. 25. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!