Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy hosszútávon...

Mit tegyek, hogy hosszútávon legyen esélyem normális életre?

Figyelt kérdés

19 éves leszek, most végeztem a szakmunkásképzéssel. Valljuk be, elég használhatatlan, és pénzigényes szakmám van, de nem igazán volt választásom. Hiába kerültem 15 évesen elit gimnáziumba, a családi káosz miatt váltanom kellett(bár ezt akkor nem bántam úgy igazán.)

Van egy alkoholista apám, aki a kiskamasz-koromon szó szerint átrugdalt, ütött vágott, amikor kedve volt. Illetve van egy akaratgyenge, önközpontú anyám, aki átvert és kihasznált, még különválásunk után is, a jó szívem persze...mindig elnéztem neki, kb 2 évvel ezelőttig. Egyikkel sem tartok kapcsolatot ma már, 15 évesen eljöttem, miután ők különköltöztek. Húzós utat jártam meg ebben az időben, páromnak köszönhetem, hogy színen maradtam, és nem züllöttem le.


Több mint 3 éve élek külön, eddig minimál bevételem volt, diákmunka, amit fogtam, hol volt, hol nem volt. Mellette nyomtam a semmit érő szakmát, amiben még csak nem is éreztem jól magam, épp csak elvoltam vele(szabó) Itt is próbáltam a legjobb lenni a legrosszabbak közt, egy "putri" iskolában, minden lehetőséget ki akartam használni, versenyekre jártam... Nagy nehezen összekuporgattam a nyelvvizsgámra a pénzt, és fél éve leközépfokúztam angolból, mégpedig elsőre, talán hosszú évek óta az első dolog, amire büszke lehetek.


Eddig ugyebár tanköteles, és gyakorlatilag munkaképtelen voltam, de most választás elé kényszerültem. Párom sem keres jól, sőt, egy egyszobás albérletben tengődünk 3 éve, egy cicával, alig több mint havi 100ból. Nem járunk sehova, gyakorlatilag nincsenek barátaink, én a családomból csak nagyszüleimmel tartok kapcsolatot, de ők ide 300km-re élnek, ha nem lenne skype előfizetésem, nem is tudnánk telefonon sem beszélni, szerencsére így lehet annyit, amennyit nem szégyellünk.

Párom azt mondta, akármit választok, támogat. Első sorban külföldre(angol nyelvterületre) készülünk, de már ő ott tart, hogy mindegy, csak el a jelenlegi helyzetből, a munkahelyén az egyébként jó szakmáját szarba sem nézik (31 éves, bőven tapasztalatos, 2 éve van ott).


Nem sok alternatívám van. Most kiesett a csp, amit magam után kaptam, ezt valahogy mindenképp pótolnom kell, így angolt fogok tanítani magánban, szinte potom pénzekért, ez talán fedezi már 2-3 diákkal. Továbbtanulást biztos, hogy nem engedhetek meg magamnak, suliba ez kell, az kell, én meg nem tudom megfinanszírozni. Viszont alapozhatok a nyelvérzékemre, és tanulhatok nyelvet és informatikát, főleg előbbit (amit igazán élvezek és szeretek). Erre az egész életemet alapozni merném, de ehhez idő kell, sok idő, ha pénz nem is. Jól megy az autodidakta tanulás.


Két verzió merült fel: tanulok itthon, és a kiesőt tanítással pótolom, vagy elmegyek gyárba dolgozni (a környékünkön semmi más alternatíva nincs) és végül is -ott ragadok egy életre, mint ezt sok más példa és saját magam a diákmunkával is igazolhatjuk együtt. Emellett pedig jócskán sehogy sem haladnék a nyelvekkel. Már egy hónapja itthon vagyok, elkezdtem németül és spanyolul tanulni (németből egy barátnőm segít), gépírást és infot, mindent együtt. De a nagy kérdés: hogy fogjuk ezt anyagilag bírni, még ha nem is költök tanulásra? Legyen pofám továbbra is páromon élősködni, még úgy is, ha ő nem bánja, csak, idézem: "mindegy, csak csinálj valamit, nem akarom, hogy egy hatelemis bugris legyél".


Őszintén kérlek titeket, adjatok tanácsot, mert nagyon sokat őrlődöm ezen. Köszönöm, ha végigolvastad.


2012. jún. 26. 21:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Menjetek ki külföldre, ahhoz képest, hogy mik történtek veled, nagyon jól látod a dolgokat. Nem vagy elveszett. Menjetek ki, világot láttok, nyelvet tanultok és jobban fogtok keresni.
2012. jún. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
21 vagyok,hasonló életúttal pár nélkül.minden tiszteletem a tiéd.menj,dolgozz akár gyárban,erős vagy,tudsz tanulni mellette.
2012. jún. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
Én is a gyárat ajánlom tanulás mellett. Én az angol tanáromnak 1500Ft.-ot fizetem,ő gimnáziumi tanár volt. Nem tudom te mennyit akarsz kérni, de szerintem ebből nem lehet megélni.
2012. jún. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne gondolkozzatok sokat. Irány Anglia - talán még jobb lenne Wales - keressetek valami vidéki melót, mondjuk egy farmon. Ha szerencsétek van, a minimálbér mellé akár ellátást is kaphattok, hallottam már ilyet. Lényeg, hogy itthonról zsírozzátok le a dolgot, mert ha kimentek, akkor költségei vannak az álláskeresés időszaka alatt a megélhetésnek/lakhatásnak.

London környékét most nem ajánlom, az olimpia miatt tömve lesz egy ideig, de Wales, Skócia nagyon jó lehet.

2012. jún. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igazából már 3 hónapja adjuk be a jelentkezéseket (főleg párom, mert neki van jó szakmája), de még visszajelzés sincs... Arra nem futja, hogy kimenjünk bizonytalanra, talán szűkösen egy kiköltözés a max. amit meg tudunk fizetni. Pedig akár már holnap is indulnánk, ha tudnánk, hogy biztosan van munka...
2012. jún. 26. 22:46
 6/12 anonim ***** válasza:
Irany kulfold. Irj privit es elmondom a lehetosegeket.
2012. jún. 27. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

"Szerintem ne gondolkozzatok sokat. Irány Anglia - talán még jobb lenne Wales - keressetek valami vidéki melót, mondjuk egy farmon. Ha szerencsétek van, a minimálbér mellé akár ellátást is kaphattok, hallottam már ilyet. Lényeg, hogy itthonról zsírozzátok le a dolgot, mert ha kimentek, akkor költségei vannak az álláskeresés időszaka alatt a megélhetésnek/lakhatásnak.

London környékét most nem ajánlom, az olimpia miatt tömve lesz egy ideig, de Wales."


Meddig lesz tömve szerinted?

2012. jún. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem legalább egy évvel az olimpia utánig telített lesz a London környéki munkaerőpiac, ha mással nem, álláskeresőkkel, akiknek már nincs, de maradnának.
2012. jún. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia kérdező!Mi van Veled/Veletek?Kimentetek külföldre vagy dolgozol valahol és emellett tanítasz is?Olvastam a 3 évvel ezelőtti történetedet és háát...le a kalappal előtted!Maradjon meg ez az erős akaraterőd,mert nagyon életképes és ügyes vagy.Jól látod a helyzetet.Kíváncsi vagyok mi történt az elmúlt 3 évben.Bocsi a kíváncsiskodásért.
2015. júl. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Itthon vagyunk, párom sokkal jobb munkahelyet talált, bár a lakás változatlan. Távoktatáson csinálom az érettségit, és mellette maszekolok - fél fizetés ugyan, de fizetés, és haladok előre :) Kettőnkéből viszonylag kényelmes, stabil megélhetést sikerült produkálni. Lassan, de biztosan, a végcél még mindig külföld, jelenleg a tanulás tart itt minket :)
2015. júl. 30. 18:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!