Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Floridába vagy Kaliforniába...

Floridába vagy Kaliforniába éri meg jobban kimenni 1 hónapra nyáron?

Figyelt kérdés
2012. júl. 27. 14:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
attól függ mire vagy kiváncsi mit akarsz csinálni.... Irhatnál bövebben.
2012. júl. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
szinte két ellentétes irány, Kaliforniában ott az óceán, amit mindig is látni akartam, Floridában is van egy két hely, de Kaliforniában is több népszerű város van
2012. júl. 27. 17:02
 3/14 anonim ***** válasza:
floridában is ott az óceán.... Viszont a csendes óceán elég hideg tud lenni, hacsak nem délen vagy. Ha a strandolás annyira nem szempont, akkor klaifornia, nagyon sok gyönyörű hely van itt egymáshoz viszonylag közel. A legmenőbb felmenni északra az 1-es úton valami bérelt sportkocsival, és megnézni ami útba esik.
2012. júl. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
californiában az oceán sosem melegebb 21 foknál, Miamiban sosem hidegebb 24-26 foknál.
2012. júl. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én Kaliforniába mennék nem vitás:-)

Már egyszer eljutottam sihederkoromban (15 éve) de megint inkább oda mennék vissza, mint Florida. Lesz még "I'll be back" (legalábbis az akarat megvan) csak nem tudom pontosan mikor:-) Ha mondanál egy időkeretet és egy lehetőségkeretet (gondolom tudnál bérelni autót stb.) akkor tudok bővebben is javasolni ezt-azt ha gondolod, mert Kalifornia ugyebár nem kicsi és látnivalókban sem szűkölködik, sőt még a környező államok némelyikébe sem árthat átruccanni adott esetben:-)

2012. júl. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A Csendes-óceán Kaliforniában valóban elég hűs nyár közepén is, de ez ne szegje kedved, ha aktívan "teszel-veszel" benne akkor olyan félóráig komfortos, legalábbis nekem ez volt a tapasztalatom, utána már bárhogy ökörködtem, fáztam. A hullámok nagyon királyak csak vigyázz ne csapjon hátba vagy arcon egyik se igazán, bele kell ugrani fejjel amikor az "átcsapási zóna" környékére érsz. Feeling-je, illata és látványvilága viszont fantasztikus (part, mólók...), életem egyik legnagyobb élménye volt. Bár hozzáteszem a floridai partoknak is biztosan megvan ám a varázsa, csak azt nem láttam és éreztem testközelből.
2012. júl. 28. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Bennem is felmerült ez a kérdés tavaly, amikor az amerikai utunkat szerveztem. Még egy Power Point-os prezit is csináltam h segítsen a döntésben.


Végül elég egyértelműen Kalifornia nyert. Ennek az oka, hogy ott sokkal több látnivaló van.

Floridában kb csak fürdeni és hasat süttetni lehet. Nekem ez sosem jött be igazán. Persze lehet menni jobbnál jobb vidámparkokba, de az Kaliforniában is megvan. Ami esetleg Florida mellett szólhat az a delfinekkel való úszás lehetősége és krokodilok fogása az Everglades parkban.


Kaliforniában ott van San Francisco, Los Angeles, San Diego. SF-ben kocsit béreltünk és az 1es út mentén lementünk LA-be. Végig nagyon szép az óceán partján menni.


Az óceán valóban hideg, de azért bele lehet menni kb fél órára. Sok Garage Sale van hétvégente. Ott kifoghatsz olcsón neoprén ruhát. (mi 10$ért kaptunk) Meg 1 $ ért ad kb mindenki bodyboardot.


Szörfözni is lehet. Azt bérelhetsz. Van lehetőség jet skizni, parasailingezni.


Sok jó vidámpark van. (Universal, Six Flags, Knott's Berry Farm)


Stúdió túrák is jók, ha szereted a filmeket és sorozatokat. (Warner Bros, Paramount, Universal)


Mi átruccantunk a szomszéd államokba is. Las Vegas nincs olyan messze LA-től.


Ha érdekel vmi, akkor csak szólj, ha tudok segítek.

2012. júl. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
0%
Örülök, hogy a mai gazdasági helyzetben van még, akinek ez a legfőbb dilemmája!
2012. júl. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"Örülök, hogy a mai gazdasági helyzetben van még, akinek ez a legfőbb dilemmája!"

Buszke vagyok ra, hogy vannak akik tovabb latnak az orruknal, es az irigyseget felreteve tunak orulni mas ember sikereinek. ;-)

2012. júl. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

9-nek


repül a kéz :):) utálom az irigy embereket.... :S

2012. júl. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!