Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Szerintetek melyik hely az...

Szerintetek melyik hely az élhetőbb? New York vagy Kalifornia?

Figyelt kérdés

A Kalifornia alatt azt értem hogy Los Angeles, San Francisco vagy San Diego.

ÉS a a városok tiszták, vagy az emberek milyenek stb..



2012. aug. 2. 10:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%
elég sok ilyen kérdés volt már, olvasgass vissza. sok infot találsz.
2012. aug. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%

Ha fiatal vagy, New York mindenképpen. Több a szórakozási lehetőség, élveznéd fogom a városi forgatagot. Óceán ott is van, nem kell aggódni. ;)

Ha már idősebb vagy, akkor Californiát ajánlom. Bár sokkal drágább.

A városok tisztasága nem épp ezeken a helyeken példaértékűek.. inkább az USA középső részén.

Az emberek az egész USA-ban kedvesek, aranyosak.

Az amerikaiak mosolya a legtöbb esetben cseppet sem felszínes! :)

2012. aug. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
Hát azért egy fiatalnak LA-ben sem éppen unalmas az élet..... sőt!!!!
2012. aug. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom én San Diegoról sok jót hallottam:) sokan az USA egyik legélhetőbb városaként emlegetik. Csak egy gond van még pedig az hogy a Mexikói határ miatt elég sok mexikói bevándorló él a városban.

[link]


Egyébként San Francisco sem rossz csak én nem bírtám az állandó ködöt meg hogy azért ott nincs olyan meleg mint san diegoban vagy Los Angelesben.

[link]


Los Angeles elég jó hely csak nagyon drága New York,Miami,és Los Angeles a három legdrágább város az USA-ban egy 1 szobás lakás is 1000 dollár/hó fölött kezdődik máshol például San Franciscoban és San Diegoban pedig ennyi pénzért már lehet találni 2 szobás lakást is normális környéken.Meg Los Angeles már elég túl zsúfolt én nem bírnék órákig állni az autóban 30 fokban a dugóban.

[link]


Amúgy én nekem még Kalifornián belül tetszik Oakland is :) Erről a városról is sok jót hallotam már:)

[link]

2012. aug. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ezeket az oldalakat én is elolvastam, New York és San Diego tűnik nekem a legszimpatikusabbnak.
2012. aug. 4. 18:05
 6/16 anonim ***** válasza:
93%

#4:


Nem akarlak elkeserítni, de San Francisco-ban 1ooo dolcsiért soha nem kapsz kétszobás lakást, de még egyszobásat se. Ennyiért többnyire room-share van csak. Az egyszobás rent-ek ára 15oo dolcsi/hó. A köd stimmel. :-D


Oakland, CA pedig az egyik leggázabb város kaliforniában. (kivéve persze, ha milliomos vagy és fenn laksz a hegyen, de milliomosnak lenni ugye mindenhol jó) Oakland-ben mindennaposak a lövöldözések, itt volt egyedül fegyveres összetűzése a rendőröknek az Occupy mozgalommal. Amikor albérletet kerestünk szóbajött Oakland, de inkább havi 2oo dollárral több, mint a gázos környék.

2012. aug. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%

[link]

" During the first decade of the 21st century Oakland has consistently been listed as one of the most dangerous large cities in the United States."


Érdemes még ezt is megnézni:

[link]

2012. aug. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem NY az nagyon jó, de LA is jó. De nem gondoltál arra, hogy kevésbé drága, és ismert helyre menyj? pl Minneapolis(észak leghíresebb városa, és nagyon sok jót hallottam róla, szép és óriási, az emberek kedvesek)
2012. aug. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá csak a majd a munka fogja meghatározni. Meg ezeken a helyeken sok a magyar.
2012. aug. 5. 14:42
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én SF-et nagyon nem komálom de az öböl túlpartján ott van Berkeley. Egyetemi város, nagyon megfizethető, élhető (laktam ott egy rövid ideig) és biztonságos, életemben ennyi rendőrautót este az utcán még nem láttam, van a state police, a berkeley police meg még az egyetemnek is van rendőrsége!


LA iszonyú. Az normális embernek nem való. A közlekedési helyzetet "katasztrofálisnak" nevezni abszolút nem írja le a poklot, ami ott van.


New Yorkban éljen, akinek hét anyja van, koszos, piszkos, zsúfolt, a földalatti légkondija olyan erős hogy kivételszámba megy ha nem kapok torokgyulladást ahányszor csak ott vagyok.


Portland még jó hely lakni.

2012. aug. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!