Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Érdemes turista vízumot...

Érdemes turista vízumot kérni, illetve milyen eséllyel adják meg? Mivel több, mint 3 hónapig szeretnék kinn lenni, igy nem ESTA-val szeretnék menni.

Figyelt kérdés
Milyen eséllyel adják meg mostanában a turista vizumokat az USA-ba? Anyukám zöldkártyával él az USA-ban, és szeretnék kimenni hozzá huzamosabb időre. Az ESTA csak 3 hónap kinntartózkodast engedélyez, igy szívesebben mennék vízummal. Jelenleg mesterképzésben tanulok. ESTA-val többször is voltam már kinn, egyszer se maradtam túl, mégis tartok a vízumelutasítástól, mert egyszer már utasítottak el minden ok nélkül, ezt követően ESTA-val mentem.
2012. aug. 7. 10:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Tanuló vizumot tuti megadnák szerintem a mellett napi pár órát is lehet dolgozni de kötelező valamilyen suliba járni. (ez lehet nyelviskola is)
2012. aug. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És a nyelviskola körülbelül milyen kiadásokkal jár? Vagyis a tanulóvízum havi "költségei" mennyiből hozhatók ki? Itt most konkrétan csak a nyelviskola költségeire gondolok.
2012. aug. 7. 11:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, de ezt tuti iskolája válogatja na meg hogy melyik részen van. Mint tudjuk vannak drága államok, városok és vannak jóval olcsobbak is.
2012. aug. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Regen boldog boldogtalan beiratkozott nyelviskolaba, csak azert, hogy megszerezze a tanulo vizumot.

En ugy tudom ezen szigoritottak es 'sima' nyelviskolaval mar nem lehet tanulovizumert folyamodni. Foleg ugy, hogy minden varosban van legalabb 5 INGYENES nyelviskola (vagyis ha megadjak, csakis fizetos iskolara adjak meg).


Mennyi ido mig anyukad folyamodhat allampolgarsagert? Mert lehet hogy jobban jarnal (biztosabb procedura) ha anyud mint allampolgi megkeri neked a zoldet.


Amennyiben megkockaztatod a vizumot es elutasitjak, bizonyos ideig nem is probalkozhatsz ujra. Illetve ESTAt sem fognak adni szerintem.

Ebben az esetben mindenkepp meg kell varni mig anyud elkezdi neked intezni a papirokat.


Ha anyud itt van, szolj neki, hogy kerdezzen meg egy immigration ugyvedet. Vannak ugyvedek akik ugy reklamozzak magukat, hogy az elso ora konzultacio ingyenes! Nincs mit vesztenie, de okosabb lesz, mintha csak rank hallgattok itt a GYIKon.

2012. aug. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Hát sajnos még 3 év kell neki az állampolgárságig, és mivel mar régés rég betöltöttem a 21-et, gondolom a családegyesítés se fog valami gyorsan menni.
2012. aug. 7. 20:01
 6/6 anonim ***** válasza:

Nembaj ha mar elmultal 21. Kozvetlen csaladtagnak egy amcsi allampolgi barmikor megkerheti a zoldet. Egy ismerosom a 80eves anyukajanak intezte a zoldet, hogy a neni a teleket itt tolthesse a melegben :)


A lenyeg, hogy ne tartozkodj tul sosem. Ha illegalissa valsz akkor az megneheziti a zoldkartya kerelmedet. Inkabb probalj vizummal jonni tobb honapra, vagy estaval csak 3 honapra es menj haza es addig kell tavolmaradnod, ameddig itt voltal. Vagyis ha 2 honap 3 hetet voltal USAban, 2 honap 3hetig meg se probalj visszajonni :(

2012. aug. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!