Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Melyik USA legélhetőbb városa...

Melyik USA legélhetőbb városa magyar szemmel?

Figyelt kérdés

Rövid-közép távra ki szeretnék költözni USA-ba.

Nagyon sok jót és rosszat hallottam róla...

Ottélőket kérdeznék, hogy:

Melyik városban élsz?

Miért választottad ezt a várost?

Melyik a legjobb dolog, amit kint tapasztalsz?

Melyik a legrosszabb dolog, amit kint tapasztalsz?

Milyen a megélhetés kint (átlag bérből mire futja /lakás, étel, szórakozás)?

Ha költöztél egyik városból a másikba, akkor ezt miért tetted? Melyik hely volt jobb?



2012. aug. 22. 10:49
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

San Francisco nyugati része

Florida - Jacksonville és környéke

Houston északi része

Los Angeles nyugati része

New York bizonyos északi részén fekvő negyedei


de valójában sehol sem egyszerű, ha nincs elég pénzed és kapcsolatod!


100x jobb a megélhetés és az életszínvonal mint Magyarországon.


"Melyik a legjobb dolog, amit kint tapasztalsz?"

Emberszámba tudnak venni, ha ügyes vagy, szorgalmas vagy és ha jó ember vagy és tiszteled a törvényüket és az életfelfogásukat.


"Melyik a legrosszabb dolog, amit kint tapasztalsz?"

Ott is mint itt is forronganak az emberek és elég nagy a bizalmatlanság is.

2012. aug. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Melyik városban élsz? Santa Monica

Miért választottad ezt a várost? Szemelyes okok.

Melyik a legjobb dolog, amit kint tapasztalsz? Magas eletszinvonal, szuper idojaras egesz evben.

Melyik a legrosszabb dolog, amit kint tapasztalsz? Emberi hulyeseg (ez van mindenhol :(

Milyen a megélhetés kint (átlag bérből mire futja /lakás, étel, szórakozás)? Atlagnal egy kicsivel jobban keresek, es ebbol futja: uj kocsi, oceanparttol 8 percre levo lakas, szinte csak bio etelek, mozi/koncert, ami megtettszik.

Ha költöztél egyik városból a másikba, akkor ezt miért tetted? Melyik hely volt jobb? Hollywoodbol S.Monicara.(szemelyes okokbol), Hollywood egy shithole, Monica gyonyoru.

2012. aug. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"Melyik városban élsz? "

San Francisco, CA


"Miért választottad ezt a várost? "

Munkalehetoseg miatt


"Melyik a legjobb dolog, amit kint tapasztalsz? "

Itt a sziklas oceanpart, par ora kocsival ott a magas Sierra... mi kell meg?


"Melyik a legrosszabb dolog, amit kint tapasztalsz? "

Nincs igazabol semmi negativum, amit ne lehetne kibirni.... talan a tomegkozlekedes, ami eleg sz@r. Sok a csoves, az aluljarok hugyszaguak, pedig allandoan takaritjak. De nekem otthon se volt semmi bajom.


"Milyen a megélhetés kint (átlag bérből mire futja /lakás, étel, szórakozás)?"

Nem tudom, hogy ami penzt en keresek atlagbernek szamit-e... mindenesetre jol kijovok belole. De szorakozni nem nagzon jarok, hetvegente megyunk csak kirandulni a kozeli helyekre (pl. LA, Yosemite, Lake tahoe).


"Ha költöztél egyik városból a másikba, akkor ezt miért tetted? Melyik hely volt jobb?"

Csak itt eltem, de ha koltoznek, akkor kiprobalnek valami olyan helyet, ahol vannak evszakok, mert ez a konstans 20C, elegge unalmas.

2012. aug. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Pennsylvania államban élek, már 3 különböző városban laktam amióta itt vagyok. Delaware államban kezdtem.

Nem választottam ezt a várost, itt van most munka :)


A legjobb, hogy megbecsülnek, nem látsz becsömörödött embereket (az én városomban legalábbis)

Amikor mesélem ismerőseimnek (itteniek) hogy Magyarországon mekkora adó van meg munkanélküliség, mindig kiakadnak.... :)


A legrosszabb a sok fekete, meg egyéb bőrű ember, akik nem akarnak beilleszkedni, és kötekednek, meg azt hiszik, felsőbbrendűek. (persze vannak kivételek)


Átlag bérből pont meg lehet élni, mint otthon, maximum kicsit félretenni. Meg attól függ mik az igényeid.

A kaja hasonló árú mint otthon...zöldség-gyümölcs drágább...

A lakás is drágább...

De erre bőven megkeresed. :)


Azért költözöm, mert mindig máshol van munka...télre leköltözöm Floridába, mert az az egyik álmom. :)

Aztán Californiát szeretném valamikor megpályázni... :)

Ezért költözködöm, mert USA nagy és mindent látni akarok :P

2012. aug. 23. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

Félreértések elkerülése végett: azért a színesbőrűeket emeltem ki, mert eddig csak velük volt itt gondom. Semmi személyeskedés.. :)

2012. aug. 23. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 gunzin ***** válasza:
49%

Southport,CT(Fairfiled mellet)

Baratom itt lakik, vele lakom egyutt

sokkal pozitivabb minden ! az emberek, az eletfelfogas (bar lehet azert mert ez a kisvaros connecticut egyik leg rich-ebb kornyeke ! sok wall street-i ember lakik itt :D

minden a feketek es a puerto rico-iak a baj... gazabb helyen (stamford,ct)

siman leakarnak huzni vagy megverni :D

sokkal jobb , mint otthon ! keresetem fedezi a lakast, es az osszes szorakozasi lehetoseg, es meg felre is lehet rakni...

en is picit jobban keresek az atlagnal,(pl. kevesebb , mint egy heti fizubol kihozok no contrac-ta egy iphone 4s) es vigan elek egesz honapban : cigi,kaja, blabla ! az etel szamomra nem mervado ,mert chefkent dolgozom!

heti 5 nap 12 oraban ! amikor megotthon lennek akkor elmegyek etteremben vagy elugrok valami kajaert !

osszesitve ! megeri !

de ha nincs kapcsolatod megfottel !:)

el tolem nem messze egy masik baratom ! most inteztem neki munkat!

a srac perfektul beszeli az angolt , kis kora ota el itt, nem ugy mint en aki 3 honapja van itt :D

lenyeg h nem talal munkat, nem azert mert nem beszel angolul, hanem mert csak ismeretseg altal lehet helyezkedni, es feljebb lepni !

sajnos ez van :(

2012. aug. 24. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

egy kozepes meretu varos Missouriban


Miért választottad ezt a várost?

csaladi okokbol


Melyik a legjobb dolog, amit kint tapasztalsz?

szinte csak feher amerikaiak elnek itt, alig par bevandorlo, itt meg kulonleges ha valaki nem amerikai, de nagy erdeklodessel es kedvesseggel kezelnek. jol lehet igy tanulni angolul.


Melyik a legrosszabb dolog, amit kint tapasztalsz?

nem tudnak vezetni



Milyen a megélhetés kint (átlag bérből mire futja /lakás, étel, szórakozás)?

sokkal jobban elek mint otthon, sima bevasarlasoknal nem kell neznem mi mennyibe kerul, sokat szoktunk etterembe jarni, moziba, kirandulni. sokmindent meg tudtam venni magamnak itt amit otthon nem tudtam volna.


Ha költöztél egyik városból a másikba, akkor ezt miért tetted? Melyik hely volt jobb?

Chicagoban kezdtem, de nagyon utaltam ottlenni, senkinek nem ajanlom.

2012. aug. 25. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi a baj Chicagoval utolsó?
2012. aug. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
61%

Melyik városban élsz? Fort Lauderdale(Florida).

Miért választottad ezt a várost? Nagy álmom volt,h egyszer ide költözhessek.

Melyik a legjobb dolog, amit kint tapasztalsz? Emberek nagyon kedvesek,segítőkészek.

Melyik a legrosszabb dolog, amit kint tapasztalsz? Sok a bevándrló és bizonyos roszabb környékeken elég sok a zsebtolvaj.

Milyen a megélhetés kint (átlag bérből mire futja /lakás, étel, szórakozás)? Mi 2 fizetésből élünk. Párom orvos én lakebrendező vagyok. Egy társasházi lakásban lakunk az óceán parton,van 2 autónk,étel,utazás,szórakozás,szinte minden belefér)

Ha költöztél egyik városból a másikba, akkor ezt miért tetted? Melyik hely volt jobb? Én tanultam New Yorkban,de egyértelműen Fort Lauderdalét ajánlom. :)

2012. aug. 30. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, hogy nem a kerdesre valaszolok, de nem tudtam szo nelkül hagyni, amit irtal kedves utolso, hogy a legrosszabb dolgok köze soroltad, hogy sok a bevandorlo.... BIG LOL :)))
2012. szept. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!