Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » USA, California, San Francisco...

USA, California, San Francisco. Ez lesz az első külföldi repülős utam. Tudnátok adni tanácsokat, mit lehet, mit nem, mit kell?

Figyelt kérdés

Egyedül megyek. Útlevelem folyamatban, tudom, ESTA-t igényelnem kell.

Kb. mennyi reptéri illetékre kell számítanom a Ferihegyin kívül?

Az ott tartózkodásra szánt pénzt készpénzben kell magammal vinnem?

Szállásról kell igazolás. Tud vk olcsó, de nem rühhel és bolhával teli szállást, a Bay-hez közel?

Gyógyszereket szedek rendszeresen. Náluk is ismerteket. Ettől független, íratok majd a dokimmal egy papírt, hogy ezeket szednem kell, de kell vm más igazolás is, hogy beengedjék a gyógyszereimet az országba?

A gépre mobilt, nem kiszámolva, 1-1 levél gyógyszert, dezodort, elemes fogkefét fel lehet vinni?

Még mindig nylon zacskónyi cuccot lehet felvinni a gépre vagy már kézipoggyászt is?

Addig oké, hogy szemüveges vagyok, de napszemüveget, műkönnyet, orrsprayt (a nyomáskülönbség miatt) is felvihetek? Ezek nélkül félúton kimúlok.

Turistaosztályon lehet a gépen venni üdítőt? Ha igen, állati drága? Vagy hogy van ez? Nem iszom x órán át?


Van még vm, amire nem gondoltam?


Nyelvtudással nem lesz gond, felsőfok.


Viszont a spontán dolgokat szeretem, ezért első körben magamtól csak a kajára gondoltam, arra nem, hogy szállás is kell... Szóval valószínűleg még sok mindent kihagytam.


Előre is köszönöm az értékes válaszokat, mert nem szeretném, ha San Francisco repteréről visszafordítanának bármiért...



2012. szept. 4. 17:11
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, pl. az utasbiztosítás is most jutott csak eszembe...
2012. szept. 4. 17:21
 2/5 A kérdező kommentje:
Hány USD/nap a minimum napidíj, amivel rendelkeznem kell?
2012. szept. 4. 17:27
 3/5 anonim ***** válasza:

repteri illetek:

a repulojegy arahoz hozza van adva, pl expedia.com

kivalasztod, hgy roundtrip (oda-vissza jegy) Leaving from: BUD (Bp. repter kodja) Going to: SFO (Frisco), kivalasztod a datumot es Search for flights

A kovetkezo oldalakon levo talalatok mutatjak az indulas/erkezes idopontjat, az arakat, ha egy jegyet kivalasztasz, akkor a kovetkezo oldalon mar az adot es egyeb illeteket is hozzaadja a jegy arahoz es megmutatja neked a teljes osszeget


Nem kell egy borond penzt hozz magaddal, eleg egy bankkartya.


Expedia.com hotel keresesnel talalsz olcso/normalis szallasokat, ertekelessel.


A gyogyszereidet kihozhatod, de a dokitol kerjel papirt, az a biztos. Csak annyi gyogyszert tegyel a kezibe, amit az utazas alatt beveszel, a tobbit tedd a feladando borondbe.


A kezipoggyaszba rakhatod a mobilodat, fogkefet, stb. Folyadekot (pl parfum, szemcsepp), vagy folyekony dolgot (pl fogkrem, kezkrem) csak annyit vihetsz fel, amennyi a megengedett, vagyis 100ml. Ennel nagyobb kiszerelest elveszik es kidobjak. Ketlem, hogy a mukonny/orrspre nagyobb dobozban van mint 100ml, szoval azt nyugodtan felviheted a keziben, de nezd meg a csomagolast, azon fel van tuntetve a meret.


Azokon a jaratokon, amik az oceant atszelik, ott adnak etelt es italt ingyen! Napszaknak megfeleloen kapsz reggelit, ebedet vagy vacsorat. Tovabba barmikor kerhetsz inni, ami lehet viz, szensavas uccsi, kave, tea. Legutobb en meg bort is ittam, de lehet hogy az alkoholert fizetni kell. Viszont a nem-alkoholos italok ingyen vannak, annyit iszol amennyit akarsz, es nemcsak kaja osztasnal kerhetsz inni, hanem amikor eszedbe jut.


A "kis gepen", vagyis a rovidebb utvonalon kozlekedo gepen lehet hogy fizetni kell az italert/etelert, ezt a legitarsasagtol meg tudod kerdezni.


Lehetoleg olyan csatlakozast valassz, ami nem New York JFK-n keresztul megy, mert a JFK egy getto es elso utazoknak mindig azt tanacsolom, hogy azt inkabb keruljek el. En 'oreg' utazo vagyok es pl. mindig inkabb fizetek extrat, csak ne a JFK-n kereszstul kelljen utaznom.


Friscoba szuksegtelen autot berelned, ha szeretsz/birsz gyalogolni, akkor eleg nagy tavokat be lehet jarni setalva, illetve van tomegkozlekedes. Tovabba berelhetsz kis golfautot vagy biciklit amivel a hidra felmehetsz (a hid gyalogosan eleg hosszu...).


A varos idojarasa szeszelyes, esokabatot vigyel.

2012. szept. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm kimerítő válaszodat! Szuper! Külön köszönöm a linket!
2012. szept. 4. 19:51
 5/5 anonim ***** válasza:

Főleg első utazónak, Európában igyekezzél átszállni! Az úgy rövidebb (valamivel) mint a keleti parton átszállni. Ráadásul, egy nyolc órás út után amikor New Yorkban vagy Torontóban landolsz egy másik öt és fél a nyugati partra az még a tapasztalt utazót is ledarálja. Én csináltam egy Párizs-Montreal-Vancouver utat egyszer hazafelé, nincs isten hogy még egyszer ilyenbe belemásszak.


A szabály az hogy 100ml-es konténerekben vihetsz fel folyadékot és annyi konténered lehet ami egy literes zacskóba belefér. Ha nagyobb a konténer, teljesen mindegy hogy mennyi van benne, elveszik. Ha vizespalackot akarsz felvinni amit security után töltesz fel, gondoskodj róla hogy teljesen száraz legyen, akkor nincs gond és vita.


Szállást az öböl túloldalán, Berkeleyben keress, egyetemi város, olcsóbb ott mint SF-ben. A BART hamar áthoz, arra ügyelj hogy a BART-hoz közel legyél.


Gyógyszerre nem harapnak tapasztalatom szerint (és az elmúlt négy évben nemigen volt hónap amikor nem volt legalább egy Kanada-USA határátlépésem, gyógyszerrel).


Elemes biszbaszt azt viszel fel amit akarsz, nekem általában a hátizsákomból számítástechnikai boltot lehetne nyitni :D


A turistaosztályon adnak pohár vizet amennyit kérsz de mint említettem, tapasztalt ember inkább visz palackot, a reptéren is várni kell, etc.


Nem muszáj készpénzt vinni de valamennyit praktikus, sok olcsó kajálda nem fogad el Visa kártyát (de bunkó! viszont finom).


A reptéri illeték téged nem zavar, az benne van a repülőjegy árában, gyakorlatilag marketingfogásnak veheted.


És készülj fel, simán visszafordíthatnak az USA határon azért mert a határőrnek nem tetszel. Erre nincs biztosíték.

2012. szept. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!