Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Kanadában hova érdemes költözn...

Kanadában hova érdemes költözni? Esetleg aki kint él, hol éreztétek legjobban magatokat?

Figyelt kérdés

2012. szept. 18. 13:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kezdésnek Torontot javaslom, mert ott a lakosság nagy része bevandorló, igy konnyebb állàst találni es ismerkedni. Jelenleg Calgary-ban lakom, nagyon jól érzem nagam.
2012. szept. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is Torontot ajánlom mert több a lehetőség és Torontoban nagyon sok bevándorló barát cég van akik úgy is felvesznek dolgozni ha még nem honosítottad kanadában a végzettséged/szakmád.

De ha nem tetszik toronto akkor Vancouverben van még sok bevándorló bár ha jól tudom ott nem sok bevándorló barát cég van.Ez a két város szerintem ahhol több lehetőséged van elkezdeni.

Később ha már van 2-3 év munka tapasztalatod akkor máshová is mehetsz pl:Regina,Calgary,Montreal,Ottawa,

De ha nekem lenne lehetőségem akkor Torontot választanám :)

2012. szept. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképp azt nézd először, hogy hol van esélyed munkát kapni - a szakmádtól nagyon függ, hogy hova érdemes menni. Pl. Saskatchewan tartományba egyszerűbb feltételekkel lehet bevándorolni, mint a "menőbb" tartományokba.
2012. szept. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Építőmérnök vagyok (út és Vasút szakirány).

Nagy követelményeknek kell megfelelni jelenleg? Régebben tudom h könnyű volt kimenni, de most mi a helyzet?

2012. szept. 18. 21:24
 5/8 anonim ***** válasza:

"Nagy követelményeknek kell megfelelni jelenleg? Régebben tudom h könnyű volt kimenni, de most mi a helyzet?"


most nehezebb, de diplomával, valódi, nagyon jó nyelvtudással és minimum 3 év szakmai tapasztalattal ki lehet jutni kb. 2-3 év alatt.(ennyi az elbírálási idő!)


bővebb infó: [link]

2012. szept. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugye pontrendszer van, nem tudom, hogy erről mennyit tudsz. Pontokat kapsz a nyelvtudásra, diplomára, esetleg meglévő munkaajánlatra stb., és ha eléred a kiszabott ponthatárt, engedélyezik a bevándorlást. Egyébként meg az előző válaszoló linkje a kanadai bevándorlás alfája és omegája, ajánlom részletes tanulmányozásra :)
2012. szept. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Sokat segítettetek! Hát igen ezek az egyre nehezebb rendszerek mindenhol bejönnek!

Őszintén friss diplomás vagyok, tehát a tapasztalatot abban a 2-3 évben pont meg tudnám szerezni :P

2012. szept. 19. 00:31
 8/8 anonim ***** válasza:

Ő azt nem tudom hogy lehet-e úgy beadni a letelepedési kérvényedet amíg nincs meg a 3 év szakmai tapasztalatod.

Mert ha jól tudom akkor már a beadás időpontjában is meg kell lennie a 3 év munkatapasztalatnak.

De ez nem biztos, szerintem kérdezd meg a Kanadai Bécsi nagykövetséget mert a Budapesti nagykövetségen nem foglalkoznak letelepedési és munkavállalói engedélyekkel.

2012. szept. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!