Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Zöldkártya lottóval kapcsolato...

Rothadt kérdése:

Zöldkártya lottóval kapcsolatos kérdés: iskolai kritériumok alapján tudhatnék megfelelni, sajnos a munka kapcsán csak 3 vagy 2es szintet érnék el, a szükséges 4,5 helyett. Hogyan juthatnék ki?!

Figyelt kérdés

Üdv! Nyertem a zöldkártya lottón, sajnos elég későn ellenőriztem ezt le (május 1. óta vár az infó, de én csak most szeptemberben néztem meg). Azonban, mint ahogy ebbe más is bele futott, nem tudtam minden információt, az eztán következő dolgokról.

Itt van többek közt az, hogy az angolom hagy némi kívánni valót maga után, nem tanultam sosem, viszont eladható nem vagyok, de egy interjúhoz elég kevés lennék jelenleg.

Illetve itt a következő: High School Education: A high school education means successful completion of a formal course of elementary and secondary education comparable to completion of a 12-year course in the U. S. Mi az ami egyenlő ezzel a magyar oktatásból? érettségi, vagy elég egy szakmunkás bizonyítvány?

Fogadó munkahely van San Franciscóban (festés).

Feleségemmel és 3 éves kislányommal együtt szeretnék majd belevágni. (neki még nem kerestünk munkát)

Köszönöm a segítségeket!



2012. szept. 21. 22:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
vagy érettségi kell vagy szakmunkás bizonyítvány! ezért van írva, hogy legalább 12 év befejezése szükséges.
2012. szept. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen, de a szakmunkás bizonyítvány megszerzéséhez itthon 8+3 évet kellett járnom iskolába. Tehát még mindig nem vagyok meggyőződve róla, hogy elegendő, de ha TUDOD, nyugtass meg kérlek!
2012. szept. 21. 23:30
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

ha szakmunkásvégzettséged van akkor nem kell a 12 év, az csak akkor kell, ha csak érettségid lenne! Így kell értelmezni:


általános iskola+középiskola=érettségi, itt kötelező az, hogy 12 éved meglegyen.


Ha 8 osztályod van, DE mellette van egy szakmunkás végzettséged, akkor nem kell 12 évnek meglennie!


Egyébként gratulálok a zöldkártyához, és mindent jót az amerikai élethez! (én Chicagóban élek, ha van még kérdésed, szívesen válaszolok.)

2012. szept. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ha egy pár egyike megnyeri, akkor vele mehet a másik fél is? Mi van ilyenkor?
2012. szept. 22. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ha egy házaspár egyik tagja megnyeri, akkor mehet vele ő is, feltéve, hogy a jelentkezésnél feltüntette a feleségét/férjét is! Ha csak kapcsolatban vannak, de nem házasok, akkor csak az mehet, aki jelentkezett és nyert.
2012. szept. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Igen, természetesen, ezeket a dolgokat tudom, tudjuk. Még tavaly mikor jelentkeztem, én csináltam mindkettőnk nevében, hogy növeljem az esélyünket és be is jött. Feleségemével nem, de az én jelentkezésemmel nyertünk és természetesen a gyermekünket is feltüntettem, így mindannyian jogosultak vagyunk. Már csak a dsp 122 és ds 230-as dokumentumok kitöltése van hátra, meg a sok papír lefordíttatása, meg remélem még nem csúsztam le a dologról, mert eleve többet sorsolnak ki (100000), mint a kiválasztott 50000, aki ki is mehet, gondolom sokan meg sem nézik, meg nem is jogosultak (nem felelnek meg), stb.

Azért még ott van az is, hogy remélem a gyengécske angol miatt az interjún nem fordítanak majd vissza, ha addig eljutunk. Persze most tanulok ezerrel.

Nagyon sok pénzt itthon sajnos nem tudtunk felhalmozni, megtakarítások, illetve kocsi eladása lehet majd az induló tőke, hogy ebbe se köthessenek bele.

2012. szept. 22. 12:53
 7/16 anonim ***** válasza:

Kérdező! Ha kisorsoltak, attól még ugyanolyan eljáráson kell részt venned, mint a többi zöldkártyát kérvényezőnek. A gyenge nyelvtudás nem feltétlen jelent gondot, amit nagyon néznek az eljárás során az, hogy legyen kezdőtőkéd, amivel el tudod magadat és a családodat látni, amíg nem dolgozol. A szabályok szerint, a mindenkori amerikai szegénységi küszöb 125%-át kell elérned, azaz, attól függően hogy hányan mentek ki, az alábbi összeggel kell rendelkezned vagy olyan munkahellyel, ami ezt megfizeti:


1 fő esetén: $13,963

2 fő esetén: $18,913

3 fő esetén: $23,863

4 fő esetén: $28,813

5 fő esetén: $33,763


Ez a legfontosabb feltétel, hogy el tudd magad látni és a családodat, mert a segély az rögtön nem jár! A másik amit nagyon néznek, hogy ne legyél büntetett előéletű és ne legyenek fertőző betegségeid sem.


Egyébként semmiről sem késtél le, mivel ha a zöldkártya eljáráson megfelelsz, akkor 2013. szeptember 30-ig van lehetőséged belépni az Egyesült Államok területére avval a nagy sárga borítékkal, amit majd kapsz. A repülőtéren egy kisebb vizsgálta után megkapod a zöldkártya pecsétet az útleveledbe, majd pedig ezután 2-6 hét elteltével kapod meg az amerikai címedre a plasztik zöldkártyát.

2012. szept. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Figyu ?

Hol ellenörized le hogy kihuztak?

Érettségi kell Ugyanis azt hivják középfokú(középiskolai)végzettségnek(ott is)

Sztem maga a szakmunkás bizonyitvány az kevés lesz ide

pláne ha még gyakorlati időt sem tudsz igazolni. De tudod mit?Irj egy levelet a követségnek..

Erre a cimre akár magyarul is. Elég segitőkészek.

USConsular.Budapest@state.gov.1-2 napon belül sztem válaszolnak is


minden lefognak irni hétvégén nemigen válaszolnak.

Én már irtam nekik párszor mindig válaszoltak.

Én sponsor témaban érdeklődtem .Azt mondták hiába huznak ki hanincs sponsorom buktam az ZK-t

Hiába irtam nekik h több évet lerántottam angolszász országokban beszélek angolul meghogy találok én magamnak melot kinnt van egy csomo álláshirdető weboldal meg mindig ilyeneken találtam melót többnyiré kinnt is.



High school degree t kérnek ami kb középiskola ez lehet egy szakma+ érettségi v 2év szakmai gyakorlat v egy fapados mezei gimnáziumi érettségi..

Irj levelet sanfranciscoi festődnek hajlandó e egyaltalán szponsorálni hivatalosan dolgoztatni lejelenteni adót fizetni utánnad mert a sponsori papirt kérni fogják töled enélkül nincs work permit

2012. szept. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

mikor kitöltöttem a jelentkezést, utána dobott egy oldalt, azt elmentettem, abban van a confirmation number, amivel május elseje után leellenőrizhettem, hogy mi a helyzet és azt is leírják, hogy javasolt a megtartása, mert nem fognak senkit sem külön értesíteni. ha nincs meg a kódod, akkor buktad, ha kisorsoltak, ha nem.

középiskola a szakmunkás, a szakközép és a gimnázium is (legalábbis korábban így volt), csak azt nem tudtam, hogy egyenértékű-e az a fentebb bemásolt szövegben említett 12 évvel az usában.

mint írtam fogadó munkahely, nem pedig munka van. azt ugyan nem tudom, hogy milyennek kell lennie a "szponzori" levélnek, máshol láttam, hogy elég lehet egy email is a munkahelytől és azt felmutatom majd. gondolom :D

2012. szept. 23. 10:44
 10/16 Nemes Andi válasza:
Sziasztok.nekem egyetlen egy kerdesem lenne amire valamennyi forum atbongeszese utan sem talaltam a valaszt.A parommal iden beadjunk a green card lotteryn a jelentkezesunket,de mivel nem vagyunk hazasok,felunk,hogy csak az egyikonket huznak ki(viszont nem akarunk varni jövő evig,ezert szeretnenk iden megprobalni).ha kihuznak valakit,aki nem utazik ki(mi esetunkben akkor maradnank es összehazasodva megprobalnank jovore)van -e ra esely hogy ujra kihuzzak vagy tiltolistara teszik esetleg kizarjak ?köszönöm a valaszokat
2012. szept. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!