Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ki szeretnék menni Kanadába a...

Andyka30 kérdése:

Ki szeretnék menni Kanadába a rokonaimhoz fél évre látogatóba mellette dolgoznék is (saját állatkórházuk van), milyen papírokat kell nekik küldeni a részemre, kell-e vízum és azt hol tudom beszerezni?

Figyelt kérdés
Csak Bécsben vagy itthon is? Az angolt alapszinten beszélem és nagyon félek az úttól mert sok rosszat hallottam a kanadai reptéri vámosokról, tényleg visszaküldhetnek?
2012. okt. 20. 06:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha látogatóba mész fél évre, nem kell vízum, viszont nem vállalhatsz munkát sem. Legalábbis hivatalosan nem. Fél év elég sok idő egy látogatáshoz, szóval készülj fel rá, hogy piszkálni fognak a repülőtéren. Legyen visszafeleútra szóló jegyed, igazolás a rokonaidtól, hogy náluk fogsz lakni, és semmiképp ne utalj rá (és ne legyen erre utaló jel), hogy dolgozni fogsz kint.
2012. okt. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha fél évre mész, akkor a belépésnél sok jóra ne számíts, mert a tisztek rád fognak szállni, és nagy eséllyel számíthatsz egy ún. másodlagos ellenőrzésre, mivel a 6 hónap nem tipikusan turista időtartam és feltételezik, hogy dolgozni jössz. És igen, amennyiben tényleg 6 hónapra jössz, gyenge angoltudással, így megvédeni sem tudod magadat, nagy az esély a visszafordításra.
2012. okt. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A kerdezo egy szoval nem mondta, hogy illegalisan szeretne dolgozni..
2012. okt. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tisztázzunk először valamit: a kanadai vámos (CBSA) nem fog visszaküldeni. A bevándorlási hivatal (CIC) fog. Munkavállalói vízumot szerezni igen nehéz, és nem gyors (két hónap). De előtte még a munkaadónak kell a HRSDC-től LMO-t beszereznie [link] amihez többek között az is tartozik hogy a munkaadó meghirdeti a munkát...


Inkább kérdd meg a rokonaidat hogy írják meg hogy állják minden költségedet hat hónapig és menj turistának. Nem lesz könnyű semmiképpen se.

2012. okt. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szia!En szeptember 10.en erkeztem Kanadaba 6 honapra. Az elindulasom elott en is sok mindent olvastam a vamosokrol ami miatt en is megijedtem. Nagyon sokaltak a 6 honapot es kulonbozo kerdeseket tettek fel (fogok-e dolgozni,fog-e valaki jonni utanam a csaladbol,milyen szoros a csaladdal a kapcsolatom). En alapszinten sem igazan tudtam angolul de itt mar nagyon sokat tanultam. A rokonaidnak kell mindenkepp kuldeni neked egy meghivolevelet amiben leirjak, hogy alljak minden koltseged es mik a terveitek erre a 6 honapra. A legjobb ha az utleveluket es a allampolgarsagukat igazolo kis kartyat is elfaxoljak neked. A visszafele repulojegynek mindenkepp megkell lennie.
2012. okt. 22. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!