Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Milyen az életszínvonal New...

Milyen az életszínvonal New Yorkban?

Figyelt kérdés
Milyen ott a fizetés, mennyivel több, mint itthon? A magyarok nehezebben kapnak munkát, mint az amerikaiak? Drágábbak az árucikkek, mint otthon? Milyen a közlekedés? Lakások mennyire drágák, mennyire nehezen lehet találni? Valóban olyan pörgős az élet, mint ahogy mondják?

2012. okt. 22. 14:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

mégis kinek az életszintvonala? a gettóban, vagy manhattanben?

Átlagban sokkal de sokkal több ott a fizetés, mint itthon.

Igen, a magyarok nehezebben kapnak, mert általában nem is dolgozhatnak hivatalosan. Ha meg igen, akkor pont olyan nehezen kapnak, mint bárki más amerikai, feltéve, ha beszélik a nyelvet.

Az átlag dolgok nem drágábbak, mint pl a kaja. az olcsóbb kint, és a ruha is.. kivéve, ha valami puccos boltban akarsz shoppingolni.

A közlekedés olyan, mint itthon, csak sokkal több az autó, és sokkal nagyobbak, lévén amerikában minden nagyobb.

A lakásokat megvenni több száz millió, átszámolva forintba. Ott béreli az átlagember a lakást, kevesen vesznek. Illetve sokkal kevesebben, mint itthon.

Lakást bárhol lehet találni.

És igen, valóban olyan.

2012. okt. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
87%

A fizetés nyilván attól függ,h mivel foglalkozol,de jóval több,mint otthon.

Ha hivatalosan vagy itt(zöld kártya,munkavállalói vízum)és beszéled a nyelvet akkor nem. Vagy kitanulsz egy szakmát,pl mérnök,orvos,nővér,tanár ezekből nagyon kevés van.

Az árak az itteni fizetésekhez képest vannak igazítva,így nyilván drágábbak,mint otthon. Gondolok itt az élelmiszerre,bútor,stb. A ruhák viszont jóval olcsóbbak. A nagy márkás ruhákat is(Levis,Ralph Lauren,Tommy Hilfiger,GAP,stb) majdnem fele áron vannak,mint otthon.

Közlekedés hasonló,mint otthon. Rengeteg autó van és hatalmas dugó. Valahova mész plusz fél órát legalább rá kell számolni. Tömegközlekedés pedig metró és busz.

Lakások árai a környékhez vannak igazítva,de jóval többe vannak,mint otthon,találni viszont elég könnyű.

Az élet valóban olyan pörgős,mint ahogy mondják.

2012. okt. 23. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Első válaszoló említette, hogy az átlagemberek bérelik a lakásokat. Sok a lakbér (Manhattanre gondolok)?

2012. okt. 23. 11:20
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hali.

Mi több évig éltünk kint New Yorkban. Az Amerika legdrágább városa. Egy hónapra átlag 3Ezer dollárért találod meg a legputribb albérletet. Évi keresetre tekintve a legalja is 3-4 milliót keres átszámítva Ft-ra. Nem ország vagy nép alapján talál munkát valaki. Nagyon jól kell angolul beszélni, talpraesettnek és néha erőszakosnak kell lenni. A közlekedés jó. Csak metró és taxi van, meg sulibusz. Lakást ha venni akarsz Manhattenben 500millió körül kezdődnek a picike lakások is. A városban mivel több mint 8 millió ember él, így nagyon sok a 0-24-es bolt, étterem, stb.Este a belvárosban nem látsz sok üres utcát, rengeteg a túrista és általában hetente vagy naponta is belefuthatsz valamilyen filmforgatásba, vagy utcai fotózásba. Mindenképpen úgy van értelme először kimenni, ha van kint ismerősöd, akinél lakj, vagy egyetemre mész ki és az első pár évben a koleszban laksz. És, ha mellette dolgozol, úgy meg lehet oldani a kiadásokat is.

2012. okt. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja, és amit lehagytam, azok az árak. Szinte ugyanaz, mint itthon, mivel mindenhol a világpiaci árakhoz igazodnak az árak. Viszont ez kávézó, étterem és pékségfüggő is. Ha túristaútvonalon, vagy felkapott utcákban akarsz enni, az sokszor 3-4 szerese is lehet árban, mintha pár utcával arrébb innád meg azt a kávét, vagy ebédelnél, vagy csak egy fánkot vennél.
2012. okt. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs kint ismerősöm, meg a kiköltözés is odébb lesz, csak jó előre informálódni. Nekem a lényeg, hogy első pár hónapban valahogy meg tudjak élni, aztán csak akad egy normális meló (egyetemet végzek).
2012. okt. 23. 12:53
 7/9 anonim válasza:
De azt nem értem , hogy milyen lehet a sokkal pörgősebb város? Miben mutatkozik ez meg???
2012. nov. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szia !

Mi több , mint 3 éve élünk ki New Yorkba ! Mind a ketten dolgozunk , mint én , mint a párom . Én iskolába dolgozok , tanítóként , ami szerintem nagyon jó , ugye én már Magyarországon elvégeztem a tanítóképzőt , így itt könnyű dolgom volt , viszont előtte el kellett végeznem egy 3 hónapos úgy nevezett felkészítőt , amibe ismertették velem a tanmeneteket , és a végén egy vizsgát kellett tennem , és munkába is állhattam . Párom egy nagy cégnél dolgozik ,akik nagy áru házakat építenek és hoznak létre . A kereset nagyon sok , viszont sokkal többet kell dolgozni érte , mint Magyarországon , viszont itt meg is fizetik ! Mi lakásunk 4.5 ezer dollár / hónap ! Nem túl nagy viszont nagyon szép , 2 szobás , konyha , nappali , wc , fürdő ! A fizetés sokkal több , mint itthon ! Az élelmiszer olcsó , a ruhák is . Én , és a férjem is nagyon könnyen találtam munkát ! Viszont előtte vízumot kellett kérvényezni + zöldkártyát ! Itt mindenkinek ugyan annyi esélye van . A közlekedés taxival a legjobb , bár így is néha vagyis legtöbbször elég nagy dugó van , viszont 5-6 sávos utakon megy a közlekedés . Nagyon pörgős , ez is annak az oka , hogy itt vagyok 28 éves , és még nincs gyerekünk , hisz ha majd össze szedtünk annyi pénzt esetleg haza megyünk , bár szerintem itt maradunk !

2012. dec. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2012. dec. 15. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!