Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » ESTA engedély alatt igényelhet...

ESTA engedély alatt igényelhetek-e vízumot? . és a vízum igénylés befolyásolja-e az ESTA engedélyem érvényességét.

Figyelt kérdés
Tehát 3 hónapig tartózkodok az USAban ESTA engedéllyel üzleti célból, közben beadom az igényemet az üzleti vízumra. Szeretnék 1 hónap után újra visszamenni, de már üzleti vízummal (az ESTAval amúgy se mehetnék 3 hónapig, mert ennyit voltam kint). Ha 'Ne adj Isten' nem kapom meg a vízumot, akkor a 3 hónap leteltével az ESTA engedélyemmel mehetek újra? Illetve ha érvényes ESTA engedélyem van beadhatom-e egyáltalán a vízum igényemet?

2012. okt. 31. 19:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha van vízumod, akkor nem kell ESTA! ESTA engedéllyel nem adhatsz be vízum kérelmet!
2012. okt. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A státuszmódosításhoz tudtommal haza kell jönni, ha úgy adod be, hogy kinn vagy, elég nagy az esély, hogy elutasítanak. Én legalábbis így hallottam, de aki ért hozzá, nyugodtan cáfoljon meg.
2012. okt. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

19:59!


Jól mondod, ESTA-val való utazás esetén semmilyen státuszmodosító kérelem sem adható be!(kivétel, ha házasodni akarsz)

2012. okt. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szóval akkor ha hazajöttem és még érvényes az ESTA engedélyem, itthon adhatok be vízumkérelmet?


Az ESTA leírásokban csak azt írják, hogy "Nem kérelmezheti a nem bevándorlói státusz megáltoztatását".

Ennek megváltoztatását nem is szeretném kérelmezni, csak vízumot.

(sok helyen olvastam az ESTAról, de erre seholsem találtam konkrétumot)

2012. okt. 31. 20:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Amikor ESTAval az orszagba utazol, kapsz egy statuszt: 'nem bevandorlo'


Ha barmilyen vizumkerelmet beadsz, akkor az egyben statusz modosito kerelem is.


ESTAval erkezok nem kervenyezhetnek statusz modositast, vagyis a nem bevandorlo statuszodat nem tudod megvaltoztatni, amig az orszagban vagy (kiveve ha hazasodsz).


De ezt az elozoek is leirtak, csak mas szavakkal.


A lenyeg, hogy menj haza es add be a vizum kerelmet. Amig az USAban vagy ESTAval addig ne, mert el fogjak utasitani!

2012. nov. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
értem. köszönöm!
2012. nov. 4. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!