Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Miert mosnak a new yorkiak...

Miert mosnak a new yorkiak mosodaban?

Figyelt kérdés
2012. nov. 26. 22:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert nincs otthon mosógép.
2012. nov. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb amerikai házban közös mosoda van, ha nincs akkor mosodába viszik. A modern újépítésű lakásokban egyre gyakoribb már a saját mosógép a lakásban, de ezek mind a lakás tartozékai, ahogy a konyhabútor mosogatógép, tűzhely, stb gyakran a hűtő is. nem saját tulajdon nem viszik magukkal a lakók, költözésnél, eladásnál.
2012. nov. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lusták mosni.:D
2012. nov. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
new Yorkban elek...nincs mosogep a lakasban...11 millio ember lakik itt, a lakasok merete sem akkora, hogy elferjen. Es nagyon felnek a beazastol mert nem jo a hazak szerkezete ...kb ennyi :))
2012. nov. 27. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Rengeteg ember lakik a városban, a lakások kicsik, nincs hely a mosógépnek, illetve ahogy előttem is írták, félnek a beázástól az emberek. Én is laktam New Yorkban, a háztömbben volt egy mosoda, oda jártam mosni. Egyébként nem rossz dolog ez, mert interakcióba kerülhetsz más emberekkel.
2012. nov. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Annyibol rossz, hogy ez a mosas 20 perces, 3 fokozat van...hideg, kozepes, forro... ha nem akarsz vizes cuccokkal hazarohanni es teregetni akkor bizony be kell vagni a szaritogepbe egy jo fel orara minimum. ami mondjuk nem minden ruhanak tesz jot. negyed dollarosokkal mukodik, a mosas majdnem 2$, a kicsi gep, a szaritas is egy haromnegyed ora olyan 1$. szoval ha kulon mosol feheret szineset akkor mar 6$ banja egy mosassal. es nem egyszer mosol a heten. de ki lehet birni :)
2012. nov. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Angliában is rengetegen mosnak mosodában, többek közt én. Megvan a maga bája, jó kis program hetente beülni és várni. Jó kis relaxáció.
2012. nov. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ennek az az oka, hogy az emberek nem tulajdonosaik a lakásnak. A lakás tulaja nem hülye, hogy beruházzon egy drága kütyüre, ami nagyon sokszor elromlik, amit aztán a saját költségén javítgasson folyamatosan, az előbb említett beázásról nem is beszélve. A lakóknak megintcsak nem érdekük a beruházás, mert valamekkora felelősséggel jár, továbbá nehezen megoldható a szállítása költözés esetén.


Ez egyértelműen kényszermegoldás. Szerencsére nálunk a komplexben van egy kis mosoda (kb olyasmi, mint a big bang theory-ban :-), ezért nem kell két tömbbel odébb cipelnem a cuccost a mosodába, másrészt ki tudok porzívózni, míg a mosás megy. Akar a franc mosodában relaxálni meg szocializálódni.

2012. nov. 29. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!