Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Melyik egyetemi szakokkal...

Melyik egyetemi szakokkal lehet az USA-ban es elhelyezkedni? (tovább lent)

Figyelt kérdés
Régi álmom hogy Amerikában éljek de tudom ,hogy ez nem könnyű de sok embernek sikerül tehát annyira nehéz sem lehet.Gondolom érettségi után nem tudok rögtön kimenni sehogy meg ha ki is tudnák mit kezdenék magammal végzettség nélkül(azért annyira nem bolondulok Amerikáért hogy utcát söpörjek csak hogy ott lakhassak)Arra gondoltam hogy elvégzek egy egyetemet előtte Európában (angolul és németül beszélek) elsősorban Angliába szeretnék mert ugye angol nylev...gondolom jobban elfogadják) Szerintetek?

2012. dec. 20. 22:05
 1/6 A kérdező kommentje:
mire lenne érdemes menni?
2012. dec. 20. 22:06
 2/6 anonim ***** válasza:
A kijutáshoz zöldkártya kell, azt pedig nem könnyű megszerezni! Reális esély jelenleg a zöldkártyalottó, házasság. Munkavállaláson keresztül kijutni egy átlag embernek szinte lehetetlen, mert papírok nélküli külföldit az amerikai cégek nem szponzorálnak, mert sok idő és pénz. Helyben is rengeteg munkanélküli van, akik azonnal dolgoznak. Az álláshirdetések 95%-ban kikötik hogy állampolgárok és már zöldkártyával rendelkezőkkel foglalkoznak csak.
2012. dec. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Talán akkor lenne esélyed ott maradni, ha oda is jársz egyetemre. Az amerikai egyetemek nagy része jó hírű, persze a tandíj egy más kérdés. De érdemes lehet utánanézni.
2012. dec. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én 1 évet éltem kint USAban, magyar barátnőmmel együtt, tanulói vízumon, és éjjel-nappal az álláshirdetéseket néztük.. 1 éven át semmi. Egyetlen állásra se hívtak még be se, zöldkártya nélkül. Pedig nem átlagos képességűek voltunk.


Szóval munkával 0 esélyed kimenni, tehát tök mind1, milyen szakot végzel el.

2012. dec. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

au pairként viszont van esélyed kijutni érettségi után:


[link]


[link]

2012. dec. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kutató szakokkal, PhD után, ki lehet kerülni viszonylag simán, és megfelelő előmenetel esetén a züldkártya is szinte magától jön. Eléggé hosszútávú befektetés. :-D
2012. dec. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!