Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hová utaznátok el legszívesebb...

Hová utaznátok el legszívesebben Észak- Amerikán belül, ha tehetnétek?

Figyelt kérdés
Igazából alkalmam lesz kb. 2 hetet kint tölteni, és még nem igazán tudom, hogy merre utazzak. Valami különlegeset szeretnék megnézni. Vannak ötleteitek? Olyan is írhat, aki már járt egy adott helyen, és szerinte érdemes odalátogatni. Köszi!

2013. jan. 10. 22:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Alaszka, Denali NP
2013. jan. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Érdekes, nekem is az Alaszkában elterülő Denali Nemzeti Park jutott eszembe először. Szerintem a leggyönyörűbb hely É- Amerikában. Igaz, a legdrágább is az USA tagállamai közül.

Attól függ, hogy mi az érdeklődési területed. Ha a természet látvényosságait szeretnéd látni, akkor a legismertebb, leglátogatottabb helyek a Yellowstone, a Yosemite, a Grand Canyon ill. Floridában az Everglades. Ha én utazhatnék, ezeket, és persze a Denalit nem hagynám ki.

Irigyellek, nekem életem nagy álma, hogy eljussak Alaszkába. (Épp most megy a NatGeo- n egy csodás természetfilm É- Amerikáról :)

2013. jan. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam már Alaszkára, csak nem tudom, hogy mennyire volna kivitelezhető. Kb. 2 és fél hónapot leszek kint, ezalatt dolgozni fogok, és utána lenne az utazás. Nem tudom, hogy ott mennyivel van hidegebb, de annyi ruhát meg nem tudnék mondjuk vinni (kabát, bakancs meg hasonlók). Így is épp elég gond lesz 3 hónapra bepréselni a dolgaimat egy bőröndbe meg a kézipoggyászba.

De az ötlet nagyon tetszik, gondolkodni fogok rajta, hogy tudnám megoldani.

2013. jan. 11. 00:02
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Ha bejarni akarsz helyeket, akkor kalifornia a legjobb: Yosemite, Big sur coast, Golden Gate, Muir woods, Sequia, Death valley, (onnan, ha erdekel, akkor Las vegas), Los Angeles mellett Palms springs, Joshua tree NP, es akkor lehet a sivatag fele menni: Grand Canyon es a tobbi south-west-es nemzetipark. Ebbol tobb is belefer 2 de akar 1 hetbe is.
2013. jan. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi, átnézem ezeket is.

Las Vegasba semmiképp nem szeretnék menni, de Miamiba sem(csalódtam benne).

2013. jan. 11. 00:21
 6/12 anonim ***** válasza:
60%

Észak-Amerika nem csak az USA-ból áll ám.Ott van még Kanada is ott is nagyon sok látnivaló van.

Nem értem miért mindenki az USA-val foglalkozik.

2013. jan. 11. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
California - San Francisco. Alcatraz, Golden Gate Bridge, Cable Car. Én otthagytam a szívemet... örökre. Ezeken a helyeken. Ja, és még a Pier 39, végig a The Embarcadero, és a dimbes-dombos utcákon sétálni... Lélegzetelállító látvány! Ja, még Lombard Street, Coit Tower, az óceánpart mentén sétálni az óceánban és a forró homokban. Azok a házak, az a látvány, az az érzés! A szabadság érzése, és mintha 200 évet visszamennél az időben, és pálmafák, egzotikus, trópusi hangulat, érzés. Én akkor és ott értettem meg, hogy miért akar minden amerikai örökké élni és örökké fiatal maradni. Sose értettem, mit akarnak annyi ideig csinálni. Már értem. A Golden Gate Bridge-től az óceánpart mentén futni az Alcatrazig, ill. a kikötőig... Wow! Én 2 hétig voltam csak San Franciscoban. Beleszerettem abba a városba, és látnom kellett bármiáron a saját szemeimmel, amiket a neten már láttam. Ja, és a Cable Car Powell-Hyde vonalán ha leszállsz a Lombard Streetnél, lesétálsz és megnézed, aztán visszamész a Cable Carhoz, ahol premier plánban látsz rá az Alcatrazra és az öbölre. Engem sokszor fojtogatott a sírás, volt, hogy sírtam vagy zokogtam, annyira lenyűgöző. Lehet, hogy a papírjaim alapján magyar vagyok, de a szívem amerikai!!!
2013. jan. 11. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hehe, én 2 éve élek San Francisco-ban. :-D Valóban jó hely. De sok a csöves. Én is az embarcadero mentén szokatm futni egészen Crissy field-ig, ahonnan már jól látni a Golden Gate-et, majd vissza. De van úgy, hogy reggel meló előtt áttekerek a Golden Gate-n fel a szembe lévő dombokra, onnan csodás a kilátás.

[link]

2013. jan. 11. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
SF,LV,LA,NYC,Miami en ezeken a helyeken voltam, Vegas, Frisco es Loszi volt a legjobb, onnan valassz valamit
2013. jan. 11. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Attól függ mi érdekel.

Ha természet akkor javaslom Zion-t és Bryce Canyont. Nekem ez a kettő sokkal jobban tetszett, mint a Grand Canyon.

Ha város érdekel jobban, akkor New York vagy San Fransico. NY pörgősebb, SF szebb nekem. Valóban gyönyörű. Biciklizni a GG hídon, életem egyik legszebb élménye.

LA nem nagy szám. Ott inkább csak a stúdió túrák a jók, meg a vidámparkok. Persze csaj akkor, ha szereted az ilyesmit. Én nagy hullámvasút fan vagyok.


Itt a blogom amúgy a kinn töltött 2 hónapomról. Ebben sok infó és kép van.

[link]

2013. jan. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!