Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hány éves kortól számít...

Hány éves kortól számít nagykorúnak az ember az USA-ban? (fontos! )

Figyelt kérdés
Hány éves kortól lehet kint dolgozni?
2013. jan. 12. 21:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21
2013. jan. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Bizonyos államok kivételével 18 éves kortól számít felnőttnek az illető. Ha jól emlékszem Mississippiben 21 év a korhatár és valahol 19, talán Alaszkában, de egyáltalán nem biztos.
2013. jan. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Bizonyos dolgokban 18 éves kortól, másokban (pl. alkohol vásárlása) 21 éves kortól.


Dolgozni már gyerekként is lehet, bizonyos munkákat, ott amúgy szokás is: gyerekfelügyelet, autómosás, újságkihordás, később boltokban, szülőknek segíteni... Ott ezt lehet.


Később pedig iskola mellett komolyabb munkákat is lehet végezni.


Szóval tökre nem mindegy, hogy mire gondolsz.

A pontos törvényi szabályozás pedig államonként eltérő.


Magyarként amúgy semmit sem dolgozhatsz, nyilván.

2013. jan. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszii..:) de hogy érted hogy magyarként nem dolgozhatok..?...bocsi ezt nemigazán értem..:S
2013. jan. 12. 22:44
 5/11 anonim ***** válasza:

Az nem igaz, hogy magyarként nem dolgozhatsz.

Már 18 éves kortól lehet kint dolgozni, pl tanulóként nyári munkát.

Leegyszerűsítve pedig 21-től számít nagykorúnak.

(Pontosabban mit szeretnél megtudni ezzel a nagykorúsággal? Alkoholt 21 alatt nem lehet fogyasztani se amerikainak, se külföldinek. Vezetni 16-tól lehet amerikainak, külföldiekre más szabályok vonatkoznak. Persze államonként vannak eltérések.)

2013. jan. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Úgy értem, hogy nem dolgozhatsz, hogy van zöldkártyád!?!? Mert, ha nincs, akkor NEM DOLGOZHATSZ, és kész.


Zöldkártyát pedig kétféleképpen lehet szerezni:

- házasság (ezt kiskorúként felejtsd el)

- zöldkártyalottó

2013. jan. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
az 5. válaszolónak köszönöm..:D hát azt szeretném hogy...majd ha meg lesz a felsőfokú angolom akkor kimennék és ott szeretnék élni és csak meg akartam tudni hogy mikor menjek ki hogy nagykorúnak számítsak..mert azt tudtam h nem 18 a nagykorúság..csak azt nem tudtam h mikortól van...:D
2013. jan. 13. 12:17
 8/11 anonim ***** válasza:

#5-ös vagyok

Annyiban igaza van a 6-osnak, hogy csak úgy nem dolgozhatsz kint, hogy te kitalálod kimész és kint fogsz élni. Ez szinte lehetetlenség, ehhez zöld kártya kéne, amit bizony nem osztogatnak csak úgy.

Egy valamit tudnék mondani (nem tudom, hogy fiú vagy lány vagy, de ezt meg lehet próbálni), szóval kimész egy évre dolgozni au pairként, és közben találsz férjet.

Könnyebben nem hiszem, hogy kint tudnál maradni, hacsak nem valamilyen amerikai cég külön téged hív ki dolgozni valamilyen kutatás vagy más célból. Esetleg még ha amerikai egyetemre járnál, még azzal tudnál kimenni (tanulói vízum).

2013. jan. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"mert azt tudtam h nem 18 a nagykorúság"


Dehát annyi, már többen leírták előtted.

2013. jan. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
6. mért vagy ideges és még hülyeséget is beszélsz. Vannak bizonyos munkák amik diákoknak vannak nyáron USA-ban.
2013. jan. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!