Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Nagyon bonyolult (és drága)...

Nagyon bonyolult (és drága) kiköltözni Los Angeles-be vagy New York-ba?

Figyelt kérdés
Pár év múlva szeretnék kiköltözni és nem tudom, hogy hogy fogjak hozzá.
2009. szept. 1. 20:54
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Ezen a pár linken találsz egy-két infőt mindkét városról:

[link]

[link]

[link]


Mindkét hely nagyon drága. De Los Angeles drágább.

A két város elég messze van egymástól.

2009. szept. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

LA-ba ne menj! Akkora a munkanélküliség, mint itthon borsodban, vagy lehet még rosszabb. Akik tehetik menekülnek onnan.

Ha valaki mégis dolgozik, az mexikói. azok meg olyanok ott, mint itt a cigányok....

2009. szept. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

És mivel az emberek nem birják fizetni a házuk jelzálogját, a bank visszaveszi. De mivel a bank meg nem tudja eladni, igy egyszerűen lenyomják a buldózerek. Az emberek meg ideiglenes sátortáborban élnek a tengerparton. Csak ezek azok a dolgok, amikről a tv hiradók nem beszélnek.

Egyébként én New Yorkban élek. Nekem könnyű volt, mert csak a vizumot kellett intézni. Férjhez jöttem ide és a férjemnek volt már lakása, autója és minden.

Szerintem a legegyszerűbb, hogy munkavállalói vizummal jössz. Akkor kell keresned egy olyan céget még otthon, aki szopnzorálna téged és biztositana neked vizumot. Igy legálisan lenne munkád.

De akkor még kell rengeteg pénz, hogy lakást bérelj, kocsit vegyél (bár az New Yorkban nem feltétel), bankszámlát kell nyitni, hitelkártyát csináltatni és ha autót is akarsz vezetni, akkor itt újra levizsgázni. Nagyon összetett és bonyolult dolog. Inkább gyere ki mondjuk pár hónapra körülnézni, esetleg valamilyen diák munkára. Akkor jobban utánna tudsz járni a dolgoknak.

Addig is tanulj meg nagyon nagyon jól angolul. Ne nyelvvizsgád legyen, hanem tudj beszélni és gyűjts sok sok pénzt.

Sok sikert kivánok!

2009. szept. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, arra is gondoltam, hogy pár hónapra mennék ki bébiszitterkedni meg ilyesmik. A nyelv kb. társalgási szinten megy, tehát arra megfelelő.
2009. szept. 2. 17:02
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Most ne nézzetek b*zinak, de fiú nem lehet bébiszitter?

Én nagyon szeretem a gyerekeket és nagyon jól elvagyok velük.

És még pedofil sem vagyok!!


Aki New York-ban él: Nincs szükséged nyáron bébiszitterre?

2009. szept. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Utolsónak!

Nézd meg ezt az oldalt! [link]

2009. szept. 4. 15:37
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
Én már rég letetettam az Amerikai Álomról. Iszonyat nehéz egyedül megvetni a lábad, hacsak nem kef.lsz össze valakivel (ahogy azt sokan tanácsolják is), és nem költözöl a nyakába. Amerika egy álszent társadalom, nagyon szigorúan veszik a szabályokat, bár barátságosnak tűnhetnek, valójában felszínesek. Én max. egy nyárra megyek ki, amíg megtehetem aztán helló
2009. szept. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia! Miert pont ez a ket varos? Sokkal dragabbak, mintha bejjebb mesz.Mi pl Arizonaban PHX-ben elunk, itt sokkal olcsobbak az etelek, a lakasok, ruha, auto, minden. Az ocean nagyon felviszi az arakat es nincs ertelme ott elni ha az miatt szeretned, mert munka mellett ugysem lesz idod az oceant elvezni. Ha bejjebb mesz par oras uttal megjarhatod az oceant szabadnapodon ha akarod.(ha ez miatt szeretned ezt a ket varost)

Mindket helyen pl egy patkanylyukat berelhetsz azon az aron, amiert itt PHX-ben gyonyoru, nagy lakast kapsz. Munka pedig itt is van. Bar attol is fugg hogyan akarsz kijonni...

[link]

2009. nov. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én most voltam 3 hete LAs Vegasban és a Grand Canyonnál. Ott nincs semmi. Tuti biztos, hogy nem költöznék sem Nevadába, sem Arizonába. Lehet tőlem akármilyen olcsó, de akkor is csak a sivatag közepe. Állandóan porvihar volt és 39 fok és esett a hó. Pedig azt mondták, milyen szép idő lesz. Fenét. Inkább maradok a keleti parton, minthogy mégegyszer oda menjek. De a Grand Canyon szép volt. Csak abból nem lehet megélni, hogy nézem a tájat. És ahogy láttam iszonyatos szegénységben éltek ott az emberek. Hiába volt a szép nagy ház, de a közelben meg semmi. A szomszéd 3 km-re lakik. Ha boltba kell menni utazol egy fél napot. Én 1200 dollárért bérelek New Yorkban egy studiót, de a környéken 5 percen belül mindent megtalálok és még autó sem kell.
2009. nov. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nem javaslom. USA már régóta hanyatlik, csak nem verik nagydobra. Egy külföldinek pláne nincs ott túl sok jövője. Lehet nagy mázlid, de arra alapozni nem lehet.
2010. júl. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!