Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Van köztetek olyan, aki...

Van köztetek olyan, aki megpróbált belépni az USA-ba, de visszaforditották? Milyen indokkal tették ezt?

Figyelt kérdés
Megkaptam az Esta-t, de a lap tetején az áll, hogy majd a vámtiszt dönti el, hogy beléphetek e Amerikába. Tényleg visszafordithatnak a határon? Milyen indokkal?

2013. febr. 22. 11:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Igen, visszafordíthat az éppen szolgálatot teljesítő bevándorlási tiszt, amennyiben úgy ítéli meg, hogy nem tiszták a szándékaid. Indokolniuk nem kötelező, de általában azokat fordítják vissza, akikkel szemben felmerül a gyanú, hogy nem turistaként érkezett, hanem munkát akar keresni pl.

Aztán nagy eséllyel fordítják vissza azt, akinek már volt visszautasított amerikai vízumkérelme, vagy volt már kiutasítva az országból, illetve szegett már meg szövetségi törvényt. Egyébként ha rendelkezel visszaútra is érvényes repülőjeggyel, szállásfoglalással, megfelelő anyagi fedezettel és a tartózkodásod időtartama tipikus turista hatású, emellett nem volt még gondod a rendőrséggel, stb, akkor nagy valószínűséggel beengednek.

2013. febr. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Akkor is visszafordíthatnak, ha nincs nálad elég dollár a kint tartózkodás idejére.
2013. febr. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Egyik barátnőjét azért fordították vissza mert 4.-re akart menni abban az évben és nem tudta megmagyarázni mi a célja az utazásnak így vissza f
2013. febr. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Fordították!
2013. febr. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Láttam már kétszer is, hogy kur.ának kinéző csajokat egy hang nélkül zavarta vissza a tiszt.
2013. febr. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én múltkor egy 4 gyerekes anyát láttam visszaforditani akik elsö osztályon utaztak egyébként! Pedig igazi nagydarab amerikai fekete nőnek nézett ki és mégsem!
2013. febr. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Ian Catman ***** válasza:
Vissza ugyan nem fordítottak, de vagy három órán át vizsgálták mindenemet. Az ok: a repülőn kaptam egy narancsot, és nem ettem meg, a táskámba tettem. Megtalálták. azonnal jöttek a "kommandósok" (csak vicc, vámosok), hátravitték a narancsot valahová, engem is, és tetőtől talpig megmotoztak. Mindenféle adatfelvétel, a narancsot nem adták vissza, és minden további bocsánatkérés nélkül beengedtek 3 óra múlva. Egy barátom egy kis rúd téliszalámi miatt járt ugyanígy, noha ő is a reptéri boltban vette és bontatlan volt.
2013. febr. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
De ezt mindenhol ki is hangsúlyozzák hogy sem gyümölcsöt se húsát nem lehet bevinni. Egyik kinti ismrősöm Anyukáját viaszafordították egy rúd házikolbász miatt!
2013. febr. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Egyik kinti ismrősöm Anyukáját viaszafordították egy rúd házikolbász miatt!"

Nemá! Nekem több ismerősöm is lebukott a határon húsáruval, és senkit nem fordítottak vissza. Volt akitől csak elvették, de olyan is volt, aki bírságot kapott. De vissza senkit nem fordítottak. Márcsak azért sem, mert ezek a vizsgálatok a bevándorlás után vannak. Szerintem ez elég irreális.

2013. febr. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Ian Catman ***** válasza:
9-nek igaza van, vissza már nem fordítják, mert, ahogy írta, már túl van az Immigration Office-on. Két dolog történhet, vagy nem találnak gyanús dolgot, csak alkalmazzák, hogy semmilyen élelmiszer nem vihető be és elveszik, vagy mást is találnak a csomagban, akkor viszont nagyon is ott marasztalják kellő őrizetben...
2013. febr. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!