Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Odaállhatunk ketten az emigrác...

Odaállhatunk ketten az emigrációs tiszthez? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Én és a nővérem szeretnénk kiutazni kb. 85 napra New York-ba. Az egyik barátunknál laknánk. Én még éppen, hogy nem fogom betölteni a 18. életévemet, viszont nővérem már betöltötte. A szüleim írnak egy elismervényt, amit felküldünk a Magyar Országos Közjegyzői Kamarához felülhitelesítésre, hogy ő lesz a hivatalos kísérőm. Ez a hivatalos eljárás. Ezek mellett meglesz mindkettőnknek az ESTA. Nővéremnek nem a legjobb az angolja, nekem viszont jó. A kérdés ezeknek a tekintetében az, hogy az emigrációs tiszthez odamehetünk-e ketten együtt? Hasznos tanácsok a kiutazással kapcsolatban? Kérem tapasztaltak vagy olyanok írjanak, akik biztosan tudják. Előre is köszönöm!

2013. márc. 1. 21:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Mikor mi mentünk nem lehetett kettesével menni, csak egyesével. Pedig mi is így szerettük volna, mert nálunk meg a fiam beszél jól angolul én meg nem, de nem engedtek oda csak egyenként az ablakhoz. A vonalról nem is engednek elmozdulni egyszerre csak egy embert, mindegy, hogy együtt vagytok-e vagy sem. Nálunk legalábbis így volt tavaly nyáron.
2013. márc. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
immigrációs, nem emigrációs
2013. márc. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Tavaly június én is utaztam ki az Usába bár én munkavállalói vízummal, de láttam, hogy az előttem lévők közül a sorból volt, hogy ketten is odamentek a bevándorlási pulthoz. Úgy tudom, hogy mivel ti turistavízummal mentek, nem kéne hogy gond legyen belőle. Még azt tudom tanácsolni, hogy te lépj oda elsőként a tiszthez és kérdezd meg tőle, hogy a testvéred is odamehet-e veled, mert nem beszéli annyira jól a nyelvet.
2013. márc. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
*júniusban
2013. márc. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszaitokat. Egy kicsit felkészítem majd nővéremet :)
2013. márc. 1. 21:34
 6/15 anonim ***** válasza:
immigration, emigráció. de lehet bevándorlás és akkor nincs belőle vita
2013. márc. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Anyuek minden evben meglatogatnak, mindig ketten apuval allnak oda a pulthoz. Meg sosem volt ebbol gond :) Szerintem nalatok sem lesz.

Ha megis valaki odaszol, mondd hogy she is my sister and we are traveling together and her English is not good....


Jo utat!

2013. márc. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi a férjemmel együtt mentünk. Nem hinném hogy gond lenne ebből.
2013. márc. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"immigration, emigráció. de lehet bevándorlás és akkor nincs belőle vita"

Hát..nem! A kettő éppen ellentétje egymásnak. Immigráció bevándorlás, emigráció kivándorlás.

2013. márc. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
51%
jo johetsz megkovezni :)
2013. márc. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!