Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ki költöznétek Costa rica-ba...

Ki költöznétek Costa rica-ba két gyermekkel (5 és 10 évesek), rokonokhoz, munka van, iskolák állítólag jók, csak a felelősséget érzem nagynak. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2009. szept. 14. 15:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha van ott miunkahelyed, meg tökéletesen beszéled a nyelvet, akkor érdemes rajta gondolkodni, egyébként semmiképpen!
2009. szept. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Megpróbálnám
2009. szept. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én már repülnék is.

De mi nem tudunk beleérezni a helyzetedbe, ezért nem ránk kellene elsősorban hallgatnod. A családod, barátaid mit szólnak?

2009. szept. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azért fordultam hozzátok, mert kíváncsi vagyok, hogy akik nem ismernek, mi a vélemenyük.A barátok,rokonok,biztatnak, hogy vágjunk bele.
2009. szept. 14. 15:47
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha kint már egy biztos háttér/segítség vár, akkor szerintem nincs veszíteni valód, a gyerekek is gyorsan belerázódnak a dologba, még kicsik, nem kötik ide őket a naaaagy barátságok és szerelmek, nem lesz miatta ajtócsapkodás :) Illetve az alkalmazkodó képességük is jobb még ilyenkor.
2009. szept. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy vannak kinn rokonok, akik mindenben segítenének : máris mennék! :D

Mit veszíthettek???

Ha mégsem tudnátok ott kinn megszokni, akkor még mindig vissza lehet jönni, legfeljebb egy jó kaland volt, a gyerekek (és ti is) megtanultok egy nyelvet.

2009. szept. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

szerintem megéri a próbát, ha pedig biztos a háttér, a nyelvet tudod, bele fogtok rázódni


de ugye lehet egy kérésem?

a magyarságtudatot azért ne neveljétek ki a gyerekből,

az anyanyelve legyen az első, még ha nem is azt használja majd a mindennapokban


(bb*)

2009. szept. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia,

Már elég sokhelyen megfordultam a világban, van ahol hosszabb rövidebb ideig éltem is. Most is külföldön élek.

Azzal tisztában kell lenned, hogy costa rica hol van. Egy szegény ország középamerikában amit sokszor súlyt természeti csapás, így az emberek elég szegények, a hömérséklet igen meleg ami még lustábbá is teszi öket. a nyelvük spanyol, ami nem egyezik meg az európai spanyollal, de megértik azt is, és azzal is ellehet boldogulni. Mind a kultúra mind az iskolarendszer más.

Mit dolgoznátok? Mert ez sem mindegy.

èn azt mondom, hogy mindenképpen próbáljátok meg vagy az a fél akinek biztos munkája lenne már. DE a gyerekeket pár hónapig ne vigyétek. Családra ne számítsatok, vagy is szép és jó hogy elvállalnak titeket de minél elöbb önálló lábra kell állnotok, ne várjátok el hogy hónapokig eltartsanak titeket. AZ infrastruktúra nem európai, így elég sok betegség jelen van, mint a hepatitis és malária is akár. (ezek álltalánosak ezekröl az országokról)

Volt egy barátom akivel fél évet laktam együtt, Hondurási volt. Pl édesanyja tanár volt, apukája földmérö, és még is szegénységben éltek, ott az ilyen munkát nem fizetik meg. Nagy a korrupció stb...

Szóval gyerekeket pár hónapig nem vinnék, de megpróbálnám. ès ha úgy látom akkor pár hónap után kiköltöztetném a gyerekeket is.

2009. szept. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Büszke vagyok arra,hogy magyarnak születtem és a gyermekeimet is így nevelem!Ha az országunk vezetői is így éreznének,lehet egy hangyányit előrébb lennénk és nem kellene ilyen kérdést feltennem felétek!
2009. szept. 14. 17:48
 10/15 anonim ***** válasza:
Most jött haza Venezuelából egy rokon házaspár, nincsenek jó tapasztalataik. Ők is rokonoknál voltak, akik egy hét után kizavarták őket a banánültetvényre, dolgozni. Nem bírták azt a párás hőséget. Spanyolul meg kell tanulni mielőbb társalgási szinten, munka kevés van, sok a szegény ember, akik úgy élnek, mint nálunk a hajléktalanok. Először oltassátok be magatokat mindenféle trópusi kórság ellen, aztán nézzetek körül. Gyerekeket ne vigyétek a bizonytalanra. Hja és ott sem várnak luxuspalotával és millió dolláros bankbetéttel, ott aztán egyáltalán nincs kolbászból a kerítés. Rosszabb, mint itthon.
2009. szept. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!