Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Los Angelesbe toltenek el 5...

Los Angelesbe toltenek el 5 napot. Melyik negyedbe erdemes szallast keresnem? Milyen programokat ajanlotok?

Figyelt kérdés

Nem lesz kocsim az ottletem alatt, igy tomegkozlekedest kell hasznalnom.

Altalanos latvanyossagok erdekelnek. Ez lesz az elso alkalom, hogy a varosba latogatok.

Minden hasznos tanacsot szivesen veszek.

Elore is koszonom!


2013. márc. 21. 05:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én Hollywoodban voltam egy hetet, ott jó a tömegközlekedés, sok a látnivaló/érdekesség.

Metróval/busszal mindenhova el lehet jutni, a "külsőbb" részekre (pl. Beverly Hills, stb.) vannak ilyen buszos utak, ha el akarsz menni.

2013. márc. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mi a hollywood inn express south-ban laktunk. Jó helyen van, pár sarokra a Sunset Boulevard-tól, ahonnan közvetlen buszjárat megy a hirességek sétányáig (kb 30 perc háztól házig az út oda)


Santa Monica és Venice Beach felé 1 átazállással eljutottunk, de a városközponti szállások mind nagyon messze vannak az óceántól (kb 1,5-2 óra 40-45km)


A Universal Studios is nagyon könnyen megközelithető a szállásról, oda metróval tudtunk menni.


Tripadvisor-on nagyon rosszakat irnak erről a szálláshelyről, amit igazán nem értek, mert mi tökéletesen tiszta, és minden igénynek megfelelő szobát kaptunk.


A recepciós viszont valóban bunkó volt.

2013. márc. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szallast mindenkepp Hollywoodban, mivel nem lesz kocsid, metro kozeleben erdemes, illeteve a halivudi latvanyossagok szinte seta tavolsagra vannak (wax muzeum, Kodak szinhaz stb.)

Ebben az esetben viszont a repteri transzfernek nezz utana a [link] es a [link] arainak. (megbizhato es olcsobb mint a taxi, rovidebb mint a tomegkozlekedes)


Javaslom nezd meg a terkepen az alabbi nagy utak altal korbehatarolt negyzetet:

Santa Monica Blvd, Fairfax Ave, Hollywood Blvd, Western Ave

Kezdesnek ezen belul keress szallast, lehetoleg metro allomas kozeleben.

Veszel egy 5napos berletet es ha akarsz meg Malibuba is kibuszozhatsz :)


Itt csemegezz a latnivalok kozott es dontsd el, hogy teged mi erdekel, neked mi tettszik. [link]


[link]


[link]


En peldaul nem mennek muzeumba, hanem inkabb a vizhez (ha meg sosem lattam volna a Csendes Oceant). Universalba az elejen elmentunk egy evben tobbszor is, de mai fejjel mar ha fizetnenek sem mennek. A baratnom par honapja volt, azt mondta nem erte meg a 80 dollart a jegy :(


Ha teged erdekelnek az ilyen belepos dolgok, akkor nezz utana a Go LA cardnak, mert kapsz kedvezmenyt a jegyek arabol.


Itt a loszi "bkv" weboldala, ismerkedj vele:

[link]


De ha a gugli terkep keresobe beirod a mar meglevo szallodad nevet, meg pl. azt, hogy Santa Monica, akkor nemcsak auto utvonalat tervez, hanem megmondja melyik megalloban milyen buszra szallj fel, hogy tomegkozlekedve eljuss pl. a partra.

2013. márc. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

utolsó!


Én nem tudom te hány éves vagy, de a universal olyan odabaszós hely volt, hogy akármikor visszamegyek losziba az lesz az első, hogy oda elmenjek. Olyan ride-ok vannak, meg 4D s mozi, ami európában közel s távol nincs. (disneyland elbújhat mögötte) A most itthon megnyilt 4D s mozi meg egy kalap szart nem ér a universalihoz képest.


23f

2013. márc. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

Nem olvastad, hogy már többször volt!? Nyilván elsőre érdekes mindenkinek, de huszadszorra én sem mennék már.

Voltam Orlandoban is és Los Angelesben is a Universalban, ez a kettő nekem is bőven elég volt, ha visszajutok valaha (remélem!), akkor nem biztos, hogy még egyszer elmegyek oda.

Akkor inkább Disneylandbe, mert én meg azt nem tudom megunni. :) De hát nem vagyunk egyformák...

2013. márc. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ma 18:08 - 34 vagyok es 9 eve elek itt. Azert irtam, hogy mai fejjel!

Termeszetesen mikor eloszor kijottem (mint irtam is) egy evben tobbszor elmentunk, foleg azert, mert volt akcio (ami most is van), hogy veszel egy napijegyet es az egesz evre ervenyes es "fiatal" fejjel jobban elveztem a ride-okat, a kedvencem a Vissza a jovobe volt, amit azota sajnos megszuntettek.


Ha a kerdezo fiatal(abb) akkor mindenkepp megeri mert igazi turista csalogato a dolog, de en jobban szeretem a Six Flags Magic Mountain-t, azon belul is a Goliath hullamvasutat, viszont auto nelkul oda korulmenyes eljutni :(


Viszont kedves 23F, ha legkozelebb ujra itt leszel mindenkepp menj el a Six Flags-be, mert utana ugy fogod erezni, hogy a Universal pelenkasoknak valo! :D

2013. márc. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
voltam six flagsbe, csak a keleti parton. :P
2013. márc. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
34%

Biztosan valami t.bányai vagy egomi paraszt lehetett, aki ezt a "loszi"-zást kitalálta. Mínusz 25 IQ pont kapásból. :-D


Nekem LA nagy csalódás volt, kosz, piszok csövesek... a walk of fame a hugyos hajléktalanokkal... És szerintem a Universal Studios se valami nagy szám. hogy valaki azon lelkendezzen, hogy beleszuszognak a nyakába a moziban... húú 4D! So what? Egyedül a Simpsons-os ride volt amire azt mondom, hogy faszásan meg volt csinálva, de az meg rohadt rövid volt, és kegyetlen sokat kellett sorbanállni. Hatalmas tömeg... dehát, ha valakinek erre van igénye.


Pedig kalifornia a világ egyik legcsodálatosabb vidéke, de LA szerintem gagyi igénytelen hely. Ha mégis valami jót akarsz látni, akkor nézd meg a La Brea tar pit-et. [link]

2013. márc. 22. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Mindenképpen bérelt szerintem kocsit, én nem tudtam volna anélkül ott élni...
2013. márc. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!