Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Elmennétek? Ha lenne lehetőség...

Elmennétek? Ha lenne lehetőségetek 1 évre kiutazni Amerikába, és ott tudnátok iskolába járni, elmennétek? Itt hagynátok a családotokat, legjobb barátotokat, akikhez erősen kötődtök? Itt hagynátok mindent? Megéri szerintetek?

Figyelt kérdés
Én attól rettegek, hogy mikor majd visszaérek már semmi sem lesz ugyanolyan, és az 1 éves kinn tanulás miatt egy osztályt kihagynék itthon, ami azt jelenti, hogy az osztályomat is elvesztem. Arról nem is beszélve, hogy a legjobb barátnőmmel biztosan nem lesz minden ugyan olyan.

2013. márc. 28. 16:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Minden álmom, úgyhogy igen, azonnal mennék!

Jó neked. :)

2013. márc. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
54%

Nem. Idáig nekem is americandream volt az egész. A napokban járt egy houston-i amerikai lány a sulinkban és csodálta az európai életet, és azon is csodálkozott miért akarnak innen sokan kimenni Amerikába. Amiket mesélt, hát az totálisan kiábrándított az USA-ból, hogy köszönöm szépen maradok Európában inkább. Jobb élet reményében itt is van ahová menni, és itt van pár ország a világ legszínvonalasabb államai közül.

Amiket mesélt: erkölcstelenség netovábbja, túlságosan liberális, buták, kúltúrálatlanok(hiába a multikulti city-k), mivel az emberek legálisan tarthatnak fegyvereket, tök hétköznapi volt az az eset is amikor bemondták nálunk a Tv-ben, hogy nemtudom hány gyereket lőttek le. Hétköznapi az is, hogy egyes tanárok benne vannak az ilyen ügyekben is. Nem döbbenet mindez, ha ilyet hallanak az emberek. Ez ott teljesen általános, különben meg ezért kezd elterjedni nagyon a magántanulóság is.

2013. márc. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%

16:47!


Egy ember véleményére alapozol? Az USA-ban rengetegen élnek, te pedig mindössze egy véleményt hallasz meg? Érdekes hozzáállás! Ezek szerint ha mondjuk te mindig szusit akartál enni, de valaki azt mondja, hogy az bizony nem jó, akkor te sem eszel majd? Nem azt mondom, hogy az USA tökéletes, mert közel sem az, tényleg vannak érdekes dolgok, de hogy 1 ember véleménye alapján eldönteni, hogy rossz, az eléggé lesújtó rád nézve.

2013. márc. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Most miért? A legtöbb ember anélkül alakít ki kőkemény (pozitív vagy negatív) véleményt, hogy akár egyetlen olyan emberrel is beszélt volna, aki akárcsak járt kinn. Nemhogy odavalósi.


A kérdésre válaszolva: egy év nagyon hosszú idő, felmerül, hogy az egésznek mi az értelme, mit fogsz belőle profitálni. Ha csak középiskoláról lenne szó, akkor szerintem nagyon kérdéses, hogy megéri-e, mivel egy év amerikai középiskola alatt semmi olyat nem lehet megtanulni, ami majd később javít majd az esélyeiden. A nyelvtanulás nem ér, azt itt is meg lehet tanulni (én egytem után mentem ki, és semmi bajom nem volt a nyelvvel, és szakmailag indokolt volt). Azt látom, hogy akik középiskolásként eltöltenek egy hosszabb időt az államokban, leginkább annyit profitálnak belőle, hogy tudnak vele arcoskodni, és jól jön csajozáshoz. Dehát kinek ez-kinek az. Akinek ennyi elég, annak hajár, de akinek komolyabb ambíciói vannak, akkor talán nem érdemes.

2013. márc. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Semmi értelme kimenni. Mára Amerika egy harmadik világbeli ország lett, pár gazdag aki úgy él, mint Ceausescu mint az utcán élő szegények észak-koreai nyomorban. Maradj itthon az a legjobb döntés, hidd el Európa és azon belül Magyarország ezerszer jobb hely.
2013. márc. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"Semmi értelme kimenni. Mára Amerika egy harmadik világbeli ország lett, pár gazdag aki úgy él, mint Ceausescu mint az utcán élő szegények észak-koreai nyomorban. Maradj itthon az a legjobb döntés, hidd el Európa és azon belül Magyarország ezerszer jobb hely."

Habár az ország nem volt a kérdésben specifikálva, a kérdező jó eséllyel az USA-ra gondolt. Persze mondjuk Nikaraguában, Hondurasban vagy El Salvador-ban ami szintén amerikai ország, kijelentésed kb. helyesnek is tekinthető.

2013. márc. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Egy percet nem gondolkoznék ha ilyen lehetőségem lenne.Azonnal mennék.Ha annyira jó barátnők vagytok akkor ez nem kellene hogy akadály legyen.
2013. márc. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
#3 válaszoló. Ez esetben igen. Figyelj! Ha az életminőségről van szó akkor igenis igen. És nézzük azt is, hogy olyan ember véleménye ez, aki ott éli mindennapjait, és ugyanúgy ő is magántanuló lett emiatt, nem egy pár turistáról, aki az ottani élet szép oldalát látja.
2013. márc. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Személyiségfüggő. Minden álmom, hogy kimenjek de ha szembe kerülne velem egy ilyen lehetőség akkor lehet, hogy mulya lennék hozzá. De nyelvtanulás szempontjából kihagyhatatlan. Meglehet tanulni itthon is, de sokkal nehezebb. Teljesen más. És igen, ha visszajössz más lesz sok minden. Más lesz a barátnőddel is, de nem biztos, hogy a változás rossz lesz. Szerintem érdemes kimenni, mert megéri. Ott megismerhetsz új embereket, ott is lehetnek barátaid és látsz egy más világot.
2013. márc. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát. Rotary-val mennék ki, és leginkább a nyelvtanulás miatt. Sok emberrel találkoztam akik azt mondták, hogy van sok rossz hely, és nem mennének oda többször, de sokan azt mondták, hogy fantasztikus ott lenni. Én nagyon szeretnék valóban kimenni, csak félek dönteni. A legjobban, ami itt tart, az a legjobb barátnőm. Tényleg ő az indok, hogy nem szeretnék itt hagyni mindent. Nehéz egy döntés:/
2013. márc. 29. 18:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!