Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Lakás New York-ban mennyibe...

Lakás New York-ban mennyibe kerül 6 Avenue környékén? Egy kint élő ügyvédnél laktam, és beleszerettem.

Figyelt kérdés
De nem kérdeztem rá mennyi egy tágas lakás, megéri e ha nem vagyok épp ott, mennyi a fenntartása stb.
2013. ápr. 3. 19:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezen környéken nagyon magasak az árak, egy tágas, jó kilátású lakás 4000 USD/hó áron kezdődik. De errefelé egy szakadt kis lakás is simán 2500 USD-ba fáj havonta.
2013. ápr. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Oh köszönöm, én is ügyvéd vagyok, és imádom NY kot szeretnék kint venni valamit, de ezek szerint dollár milliókba kerül egy 100 nm es lakás? Bér biztos van olcsóbb is...

Megéri megvenni? Ki lehet adni?

2013. ápr. 3. 19:53
 3/9 anonim ***** válasza:

"de ezek szerint dollár milliókba kerül egy 100 nm es lakás? Bér biztos van olcsóbb is... "


Igen, ennyibe kerül és igen, van olcsóbb is, nem ezen a környéken. 1800-1900 USD/hó alatt nem nagyon bérelsz lakást Manhattanben. Brooklynban, Queens-ben már kapsz 1400-1600 USD/hó áron is, de nem nagyokat. New York a lakásárakban roppant mód drága. Venni szerintem nem érdemes, mindenki költözködik, ahol munkát kap. Még New Yorkon belül is hatalmasak a távolságok.

2013. ápr. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha jolmenu ugyved lennel a tobbezres fizudbol futna, hogy a jo kornyeken berelj, de addig nem fogsz tudni. Foleg vasarolni nem. De vasarolni nem is fogsz igazan tudni, ha nincsenek papirjaid! (mondjuk berelni sem, de azt talan ki lehet valahogy kerulni, pl. ismeros berel neked)
2013. ápr. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mi Queens átlagos környéken 1400-ért fizetünk egy 2 hálószobásért. Manhattanban sokkal drágább. Venni meg szinte lehetetlen, hacsak nemvagy milliomos.

A fenntartása meg az igényeidtöl függ. Általában a fütés és a melegvíz benne van a bérleti dìjban, de az sem mindenhol. A többi ( Internet, villany, telefon, stb) meg egyéni igényektōl függ.

Pl. a nyár nagyon párás. Ilyenkor szinte éjjel-nappal megy a légkondi. Ez megnyomja a villanyszámlát.

Vagy ha kocsid van, fizetheted az utcán a parkolási díjat vagy bérelhetsz garázst. Töled függ.

2013. ápr. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válszokat! Nos, magyar származú, amerikai ügyvéd kollégámnak pont a 6 avenue van lakása, és nem bérli, hanem megvette. De neki West Willageben is van egy teraszos, háza..Szóval igen a kinti kolléga biztos óradíjban keresi azt ami mi itt éves szinten és dollárban :)

Nekem is ez a két környék tetszik.

2013. ápr. 4. 09:10
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom pontosan a West Willage címét, hogy hol volt, de nagyon európaias volt az utca, vagyis inkább egy széles többsávos út, ami a tengerpart felé, kikötő felé vezetett. Persze az egyik szoba ablakából egy baromi nagy daruskocsit láttunk, de minden olyan távol volt, hatalmas tér ahogy kinéztél az ablakon, gondolom ez a 10 + dollár kategória. Álmodozni szabad...:) Még magyar ügyvédeknek is :(
2013. ápr. 4. 09:24
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért a legtöbb úgymond 'pénzes' ember is hitelt vesz fel az ingatlanokra, azt ne felejtsd el. Nem feltétlen azért, mert nem tudják kifizetni, hanem nem akarnak százmilliókat erre kiadni, likviditás szempontjából sokaknak megéri inkább fizetni a hitelt és kamatait, mert biztonságosabbnak érzik.

NY elitebb helyein egy normális 100 nm.es lakás nincs 700-800 ezer dollár alatt.

2013. ápr. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A (nyugati parton) a fonokom ugyvedje orankent 945 dollart keres. Olvasd vissza ujra, kilencszaznegyvenot! Felveszi a telefont, trecsel egy orat, huss a 200ezer (forint) beugrott a bankszamlara... Ezert nem berli, hanem veszi a kecot az ismerosod :)
2013. ápr. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!