Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Amcsi nyaralást tervezünk...

Amcsi nyaralást tervezünk jövőre, a költségvetés 2 főre max.800 e ft. Kb 10-12 napban gondolkodunk. Merre menjünk? Keleti part:Washington-New York-Miami vagy nyugati part:Vegas-Los Angeles-San Fransisco? És miért?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 17. 18:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
800 ezer 2 főre 10-12 napra??? Nem lesz egy kicsit kevés???
2013. ápr. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
2 jegy kb 360e,szállás nyugati parton kb 200e...többi már költőpénz,keleti parton természetesen rövidebb idöbe gondolkodunk kb 8-9 napba
2013. ápr. 17. 19:13
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Washington kivetelevel minden itt felsorolt helyen voltam nyaron. Nekem a nyugati part jobban bejott (nekem az jelenti az igazi amerikat)


Ha tehetnem oda mennek vissza, ami mindent elarul.


Azert az utikoltseg nem annyibol all, hogy megvesszuk a repjegyet oda. LV-SF-LA kozott mi busszal mentunk, es az is eleg draga. Valamint repterrol ki/be transzfer is elegge huzos. Vegas a legolcsobb varos amerikan belul, felteve, hogy nem jatszod el a penzedet. Csili vili sokcsillagos szallodak fillerekert kinaljak szobaikat DE!! csak hetkoznap. Hetvegen 2x 3x annyi egy szoba mint hetkoznap. Szoval Vegasba hetkoznap erdemes menni. San Francisco gyonyoru, csak mi eleg otvar szallason laktunk ott. LA sokaknak nem jon be, de nekunk nagyon tetszett. Ha ott jartok a Universal Studio t ki ne hagyjatok!



Keleti part: NYC olyan, mint a filmeken, eloszor hanyattesel a felhokarcolok latvanyatol meg az ejszakai porgestol, de utana csak egy szimpla varos, amit mar millioszor lattal filmekben (nyilvan nekem is tetszett, de teljesen mas mint amerika osszes tobbi varosa)

Miami: szep szep, de aki a tenger miatt menne oda, annak azt javaslom, hogy inkabb menjen el egyiptomba, mert sokkal szebb a voros tg. Sokszor esik az eso rovid idokre, de jo az ido mindig. 70/80% os paratartalomra keszulj, elegge nehezkes a legzes arrafele.


Azert azt kalkulald bele az ottartozkodasba, hogy 1-1 varos kozott sokszor 1 napig is utazhatsz, ami mind ido, szoval 14napnal rovidebb turat ilyen messzire nem javasolnek. Ehhez hozza jon meg az is, hogy a keleti parton 6 a nyugatin pedig 9 oraval van kevesebb mint magyarorszagon. Ez odafele nem olyan kellemetlen, de azert megviseli az embert. Hazafele viszont szar lesz a jetlag.

2013. ápr. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
800 nagyon kevés 10-12 napra!
2013. ápr. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Az a 800 ezer nagyon karcsúnak tűnik így első látásra. Pláne 2 személyre.
2013. ápr. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Gyűjtsetek még ehhez a 800-hoz, és töltsetek el legalább három hetet New Yorkban! Szuper és még kevés is három hét, 10-12 nap meg pláne.
2013. ápr. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
hát ettől többet nem akarok rászánni,igy is 1 kocsi ára,majd max csak 2 várost nézünk meg
2013. ápr. 17. 21:44
 8/17 A kérdező kommentje:
néztem a buszt nem vészes,kintiektől hallottam hogy kaja végülis elég olcsó szinte mindenhol New yorkot kivéve,de a belépők egész huzósak....10 napra 250-300 e még Görögbe is elég volt pedig ott megy a lehuzás ezerrel
2013. ápr. 17. 21:47
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor számoljunk:


van 800.000 Ft-otok az egészre

2 repjegy Budapest-X-Las Vegas / San Francisco-X-Budapest viszonylatban, nagyon jó vételnél is 2x200.000 Ft.

Maradt 400.000 ft kettőtöknek, és még se szállás, se útiköltség, se belépők, se kaja se pia.


Ha 4-4-4 napot vagytok Vegasban, LA ben, SF ben, akkor a szállás minimum 130-140.000, és akkor még mindig eléggé putris helyen fogtok aludni.


Maradt 260.000 Ft. A repterekről ki és bejutást, valamint a városok közötti utazást megoldjátok olcsón, számoljunk csak 200 dollárt erre (több lesz...)


Maradt 210.000 ft. Belépőjegy a Universalba újabb 40.000 ft minusz. Közlekedés városon belül kb 30.000 kettőtöknek 12 napra.


Már csak 140.000 van kettőtökre, de még egy falatot nem ettetek, semmit nem ittatok.

Ha nem mentek el sem az alcatrazba, sem sehova máshova, a kaszinókat is csak kivülről figyelitek, akkor maradt 25 dollár kajára, plusz minden egyébre, amit meg akarsz magadnak venni.


Kevés...

2013. ápr. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

mármint 25 dollár fejenként naponta. Az nem elég semmire, az én eléggé kiszámolt nyaralásomnál is úgy volt 50 dollár költőpénzem naponta, hogy már ki volt fizetve minden belépő, repjegy szállás.


Ha jól akarod magadat érezni, akkor ennek a dupláját javaslom naponta, de még akkor sem éttermezős nyaralás lesz..

2013. ápr. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!