Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Egyedül Amerikába, lehetséges?

Egyedül Amerikába, lehetséges?

Figyelt kérdés
Szóval idén érettségizek, és utána, a közeljövőben szeretnék szerencsét próbálni Észak-Amerikában. Alaszka, Washington állam, vagy Kanada jöhet szóba, vagy hasonló kicsit esősebb, zöld helyek. Sokat olvastam már, hogy szinte lehetetlen kijutni, de mégis, kb. minden ismerősöm mondja, hogy a rokonai így meg úgy élnek kinn. Nincsenek nagy igényeim, nem vágyok arany lamborghinire meg luxusvillára a tengerparton. Szóval szerintetek mégis mennyire nehéz egy ilyen tervet kivitelezni? Mennyire nehéz külföldiként érvényesülni? Itthon érdemesebb egyetemre menni, vagy kinn? Anyagilag mit jelentene a kijutás?

2013. febr. 7. 12:47
 1/9 A kérdező kommentje:
Talán még annyit, hogy nem ismerek kinn senkit, nincsenek rokonaim, se barátaim ott. Nyelvtudással nincs gond, C1 megvan. Munkavállalás hogy működik?
2013. febr. 7. 12:55
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az USA-ba munka által kijutni átlag embernek nagyon nehéz, ugyanis jelenleg a meghirdetett állások kizárólag amerikai állampolgároknak és már papírral rendelkező külföldieknek szólnak. Külföldről akkor vesznek fel, ha valami magasan képzett, elismert szakember vagy Reális esély a kijutásra rokon vagy házasság útján van esély manapság. Aki már kijutott, nagyrészt régebb óta ott él, tehát még akkor ment ki mikor könnyebb volt. Kanadába könnyebb kijutni, viszont ott pontrendszer van, piacképes diploma, legalább 3 év igazolt szakmai tapasztalat és magas fokú angol és/vagy francia nyelv ismerete nélkül nem kapsz elég pontot ahhoz, hogy kijuss. Javaslom először az EU-t, minden ország nyitva van, bárhol lehet munkavállalási engedély nélkül munkát vállalni, előbb ott érdemes próbálkozni. Én 4,5 angliai munka után jöttem Kanadába. Nekem a feleségem kanadai, Londonban ismerkedtünk meg, ő általa jutottam ki.
2013. febr. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kijutni legálisan.

Az elsö jól megfogalmazta, külföldiként akkor tudsz munkához jutni legálisan, ha valami keresett szakmád van kint, amiben nagyon jó vagy.


a kint dolgozottak legtöbbsége feketén dolgozik. kimegy turista belépéssel és feketén dolgozik valahol.


ami nehéz amerikában hogy a szociális hálozata nincsen igazán. biztosítás magán jellegü, vagy is amit befizetsz annyira biztosít, ha nagyobb a baj akkor kölcsönt kell felvenned. ha munkanélküli leszel akkor akár éhen is halhatsz nincs segély vagy ilyenek. nincsenek támogatások.

Ezért is van az hogy ha valaki munkanélküli lesz akkor egyik napról másikra fedél nélküli is lehet.


itt európában a szociális háló kiépített, így nem tudsz egyik napról másikra fedél nélkül maradni. itt kapsz mindenféle segélyeket, támogatásokat, míg sierül újabb melót kapnod.

2013. febr. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én javaslom, hogy először túristaként menj ki körülnézni, hogy egyáltalán tetszik-e az amerika környezet. Ha mindenképpen esős helyre vágysz, akkor Floridát javaslom.
2013. febr. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
erettsegi utan menj egyetemre es jelentkezz a campleadersnel vagy a ccusa nal tabori munkara. Igy minden evben kint tudsz lenni 3 4 honapot. En is igy jarok ki.
2013. febr. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én elmennék Au-pairnek. Arra kapsz asszem egy évig aupair vízumot. És szerintem ideális is. Tulajdonképpen ez pont az ilyenekre van.
2013. febr. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

nagy vágyam Montréalból Kaliforniába levonatozni. az út során számtalan emberrel meg lehet ismerkedni, s meghallgatni élettörténetüket. enélkül nem akarok meghalni.

Lehet majd összefutunk :D


20 f

2013. febr. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :) Az igazság az, hogy nincs olyan hely ami igazán vonzana Európán belül, maximum Skócia, de inkább az se. Valami nagyszabásút szeretnék végrehajtani. Az EU-n belül hogyan működik ez az egész? A nem európai területeivel (pl.: Réunion) mi a helyzet?
2013. febr. 14. 12:06
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
EU-n belül ott dolgozol ahol akarsz, teljesen legálisan. USA-ban és Canadaban vízum kell, amit egy érettségivel nem fogsz megkapni.
2013. febr. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!