Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Miután zöld kártyát szereztem...

Miután zöld kártyát szereztem az USA-ba onnantól mennyi idő múlva lehetek kettős állampolgár?

Figyelt kérdés

Azt hiszem hogy három lehetőség van arra, hogy zöld kártyát kapjon valaki az USA-ba.

-amerikai házastárs

-amerikai munkahely

-zöld kártya lottó

A zöld kártya magszerzésének módja befolyásolja azt, hogy mennyi idő múlva lehetek kettős állampolgár?



2013. máj. 7. 09:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
5 év elteltével igényelhetsz amerikai állampolgárságot, kivéve, ha házasság által kaptál zöldkártyát, mert akkor 3 év után lehet benyújtani a kérvényt.
2013. máj. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Ha nem házasság útján szereztem, akkor 5 évig kint kell élni és dolgozni ahhoz, hogy kérvényezhessem az állampolgárságot?
2013. máj. 7. 11:04
 3/3 anonim ***** válasza:

"Ha nem házasság útján szereztem, akkor 5 évig kint kell élni és dolgozni ahhoz, hogy kérvényezhessem az állampolgárságot?"


Igen, 5 évet kell zöldkártyával itt élned, azután kérvényezheted. Pontosabban az 5. év lejára előtt 90 nappal már beadhatod az állampolgársági kérvényt.

2013. máj. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!