Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Amerikában élek, állampolgár...

Amerikában élek, állampolgár vagyok. Az idén nem akarok hazamenni, hanem tesómékat hívtam ki nyárra. De félek, nem engedik öket be, mert azt hiszik majd maradni akarnak. A vízum segíthet?

Figyelt kérdés

Nem házasok. Tesóm, barátnöje és két gyerekük jönne. Kb. 1.5 - 2 hónapra. Mèg soha nem voltak itt, angolul sem beszélnek. A gyerekek egy és három évesek. Mit tehetnénk, hogy ne higyje a bevándorlási tiszt, hogy maradni akarnak.

Írjak meghívólevelet pl.?


2013. márc. 23. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Írj meghívólevelet, adj meg elérhetőséget. A 1,5-2 hónap az nem tipikus turista időtartam, így abba bele fognak kötni nagy eséllyel. A vízum sem segítene a helyzeten. Gondot jelenthet még az is hogy nem beszélnek angolul, így ha gond van, nem tudnak mit válaszolni. Ami nagyon lényeges az az, hogy a tesódéknak legyen otthoni munkahelye, lakás, mert akkor a tiszt szerint vissza is térnek Magyarországra. A családlátogatásra érkezőket gyakran az átlagnál jobban nézik.
2013. márc. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Öcsém egyéni vállalkozó, egy KFT-je van. Barátnöje meg Gyed- en van. Még nem is mondtam nekik a kétségeimet, mert olyan lelkesek már és alig várják.
2013. márc. 23. 22:00
 3/5 anonim ***** válasza:

"Öcsém egyéni vállalkozó, egy KFT-je van. Barátnöje meg Gyed- en van. Még nem is mondtam nekik a kétségeimet, mert olyan lelkesek már és alig várják."


Akkor a munka miatt nem fognak szólni, de a tartózkodás időtartamán érdemes lenne finomítani, az nagyon nem tipikus, ezért a tisztnek gyanús lehet. Egyébként magabiztos fellépéssel(amihez kéne egy kis nyelvtudás, sajnos), megoldható a dolog. A legcélszerűbb a meghívólevél, és adj meg telefonszámot, hiszen ha baj van, akkor téged felhívhatnak a bevándorlási tisztek. Illetve nem ártana a testvérednek írni pár sort angolul, amit be tud tanulni, mert azért valamennyire illik válaszolni a tiszt kérdéseire. (Alap kérdések válaszai, mint miért jött? meddig marad? kihez megy?stb )

2013. márc. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha meg nem voltak sosem kitiltva es nem volt vizumkerelem elutasitasuk, akkor most nem kell vizumot kerni nekik, eleg az ESTA engedely.


Visszautra szolo jegy plusz mindenfele magyarorszagi kotodest igazolo papir, amit csak tudnak szerezni. (lakas tulajdoni lap stb).


Irj te is egy levelet nekik. En mindig irok minden rokonnak/ismerosnek, eddig senkirol nem gondoltak, hogy maradni akar. A baratnom 1 honapra jott, a szuleim rendszeresen 2-3 honapra jonnek.


Mindig ugy veszem nekik a jegyet, hogy amikor az USAba belepnek, az mar az a varos legyen, ahol en felveszem oket a repteren. Vagyis londoni vagy nemeto-i atszallassal erkeznek ide. A levelbe beleirom az adataimat meg a mobil szamomat, igy mikor belepnek az orszagba, akkor szinte "karnyujtasnyira" vannak tolem, es ha barmi gaz van, akkor a tiszt felhivhat a mobilon, sot be is hivathatnak ha szukseges, mert ott vagyok a repteren.


Ha te peldaul LAben elsz es ok koran reggel NYban lepnek be eloszor az orszagba, akkor a tavolsag es az idoeltolodas miatt is korulmenyesebb az intezkedes, ha esetleg valami gond van.

2013. márc. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Minket fiatal házaspártként is simán beengedtek, annyi hogy volt meghívó levél.
2013. márc. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!