Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mire van szükségem, hogy...

Mire van szükségem, hogy kijutjassak Los Angeles-be? És mennyi esélyem van?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, nemrég érettségiztem. Nagyon szeretnék orvos nak tanulni kint Los Angelesben és ha lehet, kinn is élni. Milyen vízumra van szükségem és egyáltalán mit kell tennem, ha ott szeretnék hosszabb idöre maradni?
2013. máj. 27. 23:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Szép lenne úgy orvosnak tanulni LA-ben, hogy nem élsz kint.


Felvételizz egy orvosi egyetemre, ha felvesznek akkor a vízumoddal (F-1) se lesz gond. Csak apró hátrány, hogy Bachelor diploma nélkül nem is jelentkezhetsz, és a UCLA orvosi iskolájánál a felvettek arány 3,9%. Az éves tandíj 60.000$ körül van.

2013. máj. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Na ezt tényleg elég hülyén fogalmaztam meg :-)

A 60 ezer dolcsi az szép :D Köszönöm a választ!

2013. máj. 27. 23:20
 3/8 anonim ***** válasza:

A kijutashoz kell egy bordo utlevel, egy ESTA engedely meg egy retur repulojegy es mar johetsz is.

Maradni szinte semmi eselyed ha nincsenek ismeroseid akik segitenek az elejen. Plusz 18 evesen itt meg kiskorunak szamitasz, szoval nem mehetsz be diszkoba, alkoholt nem vasarolhatsz stb stb.


Az iskolakba a tandij evente tobb tizezer, ahogy fent is irtak. Ha nagyon gazdagok vagytok, akkor eleg jo eseleyeid vannak, de a gazdagsag alatt azt ertem, hogy milliomosak a szuleid...

2013. máj. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Makoscsiga ***** válasza:

18 ávesen nem is lehet felvételizni, mivel kell legalább 3 év felsőfokú tanulmányról papír. Ha már egyszer felvettek, akkor az egyetem segítségével kapsz majd J1 vízumot. De utána se biztos, hogy a diploma megszerzése után maradhatsz.


Itt vannak a költségek: [link]


És itt a felvételhez szükséges dolgok:

[link]



Good luck! :-D

2013. máj. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.. hát ez elég kiábrándító.. Ismerösökkel nem is lenne baj, az van kint, de a pénz az elég húzós :S Több esélyem lenne úgy hogyha itthon elvégezném az egyetemet és majd aztán kimenni?
2013. máj. 28. 23:13
 6/8 anonim ***** válasza:
A válasz ezekre a kérdésekre mindig ez: Indiában százszor annyian élnek mint Magyarországon, általában rosszabb körülmények között. Tehát, mit tudsz Te, amit másik száz indiai nem? Miért pont neked jusson az ösztöndíj, később az állásajánlat? Ezt válaszold meg magadnak, utána lehet folytatni a kutatást...
2013. jún. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Makoscsiga ***** válasza:

"Tehát, mit tudsz Te, amit másik száz indiai nem?"

Ez nem hozzáállás. Ennyi erővel fejbe is lőheted magad. Magyarországon ezeket a kérdéseket pontosan ugyan így felteheted magadnak. Miből gondolod, hogy egy pék munkáját egy csóró indiai nem tudná pontosan ugyan olyan jól negyedannyiért megcsinálni?

2013. jún. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A különbség annyi, hogy az indiaiak valamiért az USÁ-ba inkább akarnak bevándorolni mint Magyarországra.


Fejbelőni nem kell magad. Kiképezni, helyezkedni, ismerkedni annál inkább.

2013. jún. 4. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!