Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mire lesz szükségem egy...

Mire lesz szükségem egy USA-beli úthoz?

Figyelt kérdés
2 kocsival(kocsinként 3-4 ember) szeretnénk körbejárni az USA híresebb városait(New York, Los Angeles, San Fransisco, Las Vegas, stb.) és az útbaeső kissebb-nagyobb városokat. Mind elmúltunk 18 évesek, a két autó sofőrje 20 és 21 éves. Szállodákban aludnánk minden nap, elég sok csomagunk lenne, visszafelé pedig még több. Minél hosszabb ideig szeretnénk kinnt lenni, legalább 1-2 hónapig. Ez megoldható? És ha igen, mi szükséges ehhez? Még annyi lenne, hogy mennyi pénzt lehet forintról dollárra átváltani(8 számjegyű összeget terveztünk dollárra váltani). És ha magyar bankkártyán van a pénz forintban, azt Amerikában dollárban tudom levásárolni/felvenni, vagy nem fogadják el?
2012. máj. 26. 16:40
 1/9 anonim ***** válasza:

A 8 számjegyű összeg az 10 millió forintnál kezdődik. Nem semmi. Szerintem 50 ezer dollárnyi készpénzzel furcsán néznének rátok ki- és beutazásnál is.

Bankkártyát használhatsz bárhol, hiszen mindegyiken van Visa vagy Mastercard logó, esetleg Maestro.

2012. máj. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem akarjuk a homlokunkra írni hogy mennyi pénz van nálunk :D Ezért is kérdeztem meg, hogy megoldható lenne-e felváltani. De ha a saját magyar kártyámmal is tudok fizetni Amerikába, meg az odáig érintett európai országokban, akkor az még jobb. 6-8 ember legalább 2 hónapig Amerikában tartózkodása pedig nem olcsó mulatság :D
2012. máj. 26. 17:18
 3/9 anonim ***** válasza:

Hú, hát sok szerencsét.

Bár, én biztos nem vernék egy annyi pénzt egy útra.

2012. máj. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"... Amerikába, meg az odáig érintett európai országokban"


Mi van??

Innen mennétek autóval??

2012. máj. 27. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, innen mennénk 2 autóval :D
2012. máj. 27. 14:27
 6/9 anonim ***** válasza:
Vízenjáróval?
2012. máj. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
"Vízenjáróval?" Talán alátolnak egy hajót...
2012. máj. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jobban járnátok, ha kint bérelnétek autót.

A kártyát tudjátok kinn használni, ennyi készpénzt nem ajánlom, hogy vigyetek, mert még visszafordítanak titeket a határon (megtehetik!!!!) - könnyen gyanússá válhat, hogy kinn akartok maradni ennyi pénzzel, és nyilatkozni kell róla, hogy van-e nálatok nagyobb összeg. Azt sem ajánlom, hogy letagadjátok, mert abból csak gondotok lesz.

Tudni kell, hogy a 20 éves kinn kiskorú!!!

2012. máj. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Magyarorszagrol Amerikaba autoval??? Ez fake!


De meg ha az USAn belul berelnetek autot meg az is eleg hihetetlennek hangzik, tudod milyen messze van New York Los Angelestol kocsival? Raadasul csakis aki mar elmult 21 berelhet kocsit, de 25 ev alatt felarat szamolnak a kolcsonzok, es csakis aki berbe veszi a kocsit az vezetheti. Ha mas vezeti es lebuktok csunya vege lesz.


Szerintem vmi hasznosabbal is foglalkozhatnal, mint itt a GYIKon almodozni... :)

2012. máj. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!