Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » New Yorkba küldenék levelet,...

New Yorkba küldenék levelet, hogy címezzem meg?

Figyelt kérdés

USA 5217 14 ave Brooklyn boro park NY 11317

11318


Erre a címre küldeném, meglepetés lenne az illetőnek. ( a számokat némileg átírtam).


Köszönöm!


2013. máj. 30. 09:54
 1/4 norzsu válasza:

14 Ave Brooklyn boro park

New York, NY 1131711318 USA

2013. máj. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

név

5217 14 ave Brooklyn

boro park

Ny

11317

Én így csinálnám

2013. máj. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Amit az első ír, az célba sem érne, mert nincs rajta házszám. Az első félreérti a 14-es számot. Az nem házszám, hanem az út neve (14. utca)

A második a jó, annyi kiegészítéssel, hogy a végére oda kellene írni, hogy United States.

Illetve a tördelés is lehetne más, ahogy a saját new york-i levelezésemet elnézem.


Ember neve

5217 14th Avenue

Boro park, Brooklyn

NY, 11317

United States


Kissé hanyagul adta meg a címzett.

A logikai sorrendet egy másik new yorki címből vettem, ahová én írtam régebben.

2013. máj. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod, nem baj, de akkor minek irsz??


Elso kettot ne is nezd. 3as egesz jo, de:

Boro Park az Borough Park (Boro Parknak a helyiek hivjak, egy slang) de cimnel nem hasznaljak, ahogy egy pesti cimre sem irod, hogy "nyocker", ugye?


Hazszam, utcanev egy sorba van, utana varost, allamot es iranyitoszamot a masik sorba irjuk az amerikai cimeknel.

Varos utan vesszu, allam 2betus roviditese mindketto nagybetu, utana nincs vesszo csak az 5 jegyu iranyitoszam


Vagyis


Nev

5217 14th Avenue

Brooklyn, NY 11317

USA


Ha orszagon belul postazol, az USA-t elhagyod.

2013. máj. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!