Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Azt szeretnem kerdezni, hogy...

Simike11 kérdése:

Azt szeretnem kerdezni, hogy van-e olyan aki kettos allampolgar esetleg es ment ugy ki Amerikaba eloszor ESTA-val kint volt 3 honapot, aztan hazajott es kiment ismet, de mar mint mas allampolgar? Lehetseges-e ez igy?

Figyelt kérdés
2013. jún. 7. 23:22
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
ilyen ember nincs, mivel amerikai allampolgarnak nincs szuksege ESTA engedelyre...
2013. jún. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kedves első, szövegértésből ne vizsgázz, megbuknál.


Amúgy nem tudom, de sztem nem.

2013. jún. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nem lehet!

alaposan utána néznek ezeknek.

2013. jún. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elvileg lehetseges, de gyakorlatilag?....


Ha az egyik allampolgarsagod magyar, akkor vizummentessegi programon belul ESTAval utazhatsz az USAba.

Ha a masik allampolgarsagod pl. roman, akkor nem utazhatsz ESTAval.


Nem ertem, vagyis ertem a kerdest, de a logikat nem latom benne.

Ha magyar utlevellel vizum nelkul utazhatsz az USAba, akkor minek akarnal sorba allni a kovetsegen a roman utlevellel a kezedben, hogy vizumot igenyelj, amit vagy megadnak vagy nem.


Raadasul (vizum igenylesnel) van egy olyan kerdes, hogy mikor jartal utoljara az USAban. Az nincs ott, hogy milyen utlevellel, vagyis ha romankent igenyelsz vizumot es letagadod, hogy magyarkent vizum nelkul nemreg voltal az USAban, akkor azt a rendszer valoszinu eszreveszi es megtagadjak a belepest... ha nem tagadod le, akkor is kerdeseket fognak feltenni suru szemoldok rancolas kozepette.


Amugy amelyik utlevelet hasznalod az orszagba lepeshez, annak az orszagnak az allampolgarakent fognak rad nezni. Tehat utazhatsz amivel akarsz, de nem lepodj meg, ha extra kerdeseket tesznek fel, esetleg megtagadjak a belepest a hataron ha latjak, hogy pl. magyarkent 3 honapja voltal most megint jossz romankent. Erted?

2013. jún. 8. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Makoscsiga ***** válasza:

De, ha mindkét ország benne van a waiver programban, akkor elvileg lehet... bár azt hiszem, hogy az ujjlenyomat alapján kiszűrhetik az egyezést.


Lényegében van két teljesen ugyan olyan ember (név, születési adatok), akiknek van két teljesen legális útlevele, más-más országból. A kérdés az, hogy amikor ujjlenyomatot vesznek, akkor mi történik? Ha csak elteszik, és csak akkor veszik elő, ha valami gebasz van, akkor simán meg lehet csinálni. Ha ujjlenyomat vételkor egyől ellenőriznek, akkor ki fog bukni, hogy ezzel az ujjlenyomatal már bejött valaki, egy másik ország útlevelével. Szerintem elég sanszos, hogy lekapcsolnak... én nem kockáztatnék.

2013. jún. 8. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!