Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hogyan kerüljem el, hogy...

Hogyan kerüljem el, hogy visszafordítsanak a reptéren az amerikai hatóságok? Részletek lent

Figyelt kérdés
Van két évre érvényes ESTA-m, de már voltam kint 3 hónapot, és most megint mennék újra szintén kb 3 hónapra. Félek, hogy nem negednek be, milyen ötleteitek tippjeitek,tapasztalataitok vannak újrabeutazással kapcsolatban?

2013. jún. 10. 19:08
 1/9 Péter222 válasza:
81%
Ha férfi vagy borotválkozz meg,ne vegyél fel feltünő ruhát sima farmer+szürkepulcsi a legjobb,viselkedj természetesen ha biztonsági embert látsz ne ijedj meg ne kapd el a fejed hirtelen,ne izgulj ha kamerával szembe állsz,gondolj arra mintha a Keletin lennél! Illetve a táskád ellenörizd hogy véletlen se legyen benne semmi különös dolog!
2013. jún. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
jól írja az első, emellett legyen visszaútra szóló repülőjegyed, szállásfoglalásod, barátnál lakás esetén meghívólevél, megfelelő anyagi fedezet. Azonban bármit csinálsz, mivel már voltál 3 hónapot, ezért ha ismét 3 hónapra akarsz menni, akkor lesznek bizony szép számmal kérdései a tisztnek. Idén voltál 3 hónapot? Annyi időt kell itthon töltened, mint amennyit ott töltöttél, mielőtt visszamész.
2013. jún. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Április végén értem haza. Ha nincs meg a 3 hónap az automatikus ok a visszafordításra?
2013. jún. 10. 20:34
 4/9 anonim ***** válasza:

"Április végén értem haza. Ha nincs meg a 3 hónap az automatikus ok a visszafordításra?"


Ebben az esetben óriási eséllyel visszafordítanak, mert nincs az a bevándorlási tiszt aki elhiszi hogy turista vagy. (Érthető okokból, hiszen a jelek szerint semmi sem köt Magyarországra, mert normál munkahely nem enged el 2x3 hónapra.)

2013. jún. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Annyi időt kell itthon töltened, mint amennyit ott töltöttél, mielőtt visszamész. - ez teves adat, es inkabb ne hireszteld


Utana neztem az osszes hivatalos forrasnak (ti is megtehetitek, mielott valamirol allitast tesztek) es sehol nincs kikotve, hogy annyit kell tavol maradnod, amennyit voltal.

Vagyis ha 3 honapot voltal, majd hazamesz, akkor nem kotelezo 3 honapot otthon lenni, mielott ujra utazol.

Az mas kerdes, hogy ajanlott, de nem kotelezo es nincs irasba foglalva.


Az pedig,hogy milyen a jo ok, az embertol, bev.tiszttol fugg.

Ha tehetos vagy, aki evekig sporolt, hogy bejarja a vilagot es tele van az utleveled pecsetekkel, akkor hiheto, hogy ujra az USAba jossz, mert pl. eloszor a nyugati parton voltal, most meg a keletire mesz.

Ha ugyanahhoz az ismihez jossz, akinel elobb voltal, az gyanus lehet, de ha kerdeznek, akkor sorold a dolgokat amiket megneztel es legyel kesz a valasszal es sorold a dolgokat amiket kihagytal es amiket a mostani turista utad alkalmaval meg akarsz latogatni (nevezetessegek stb).


Ha azt mondod, hogy ceged van es te vagy a fonok, akkor siman el tudod magad engedni hosszu idore vakaciora, szoval ez a munka-szabadnap kifogas is kijatszhato.


Persze minden attol fugg, hogy neked mi a celod. Ha tenyleg turistaskodni jossz, akkor nincs mitol felned, ha viszont jossz es maradni is akarsz, akkor en inkabb megvarnam hogy elteljen par honap az elso utazas ota, hogy minel kevesebb gyanut kelts.

2013. jún. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én sem írtam hogy kötelező, de ismerve a bevándorlási tiszteket, kizártnak tartom, hogy valakit ha 3 hónapig "nyaral", majd 1,5 hónap múlva ismét 3 hónapra akar menni, ismét beengednék.
2013. jún. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, leírva én sem láttam az 'annyi idő itthon mint USA-ban" szabályt, de többen mondták h van ilyen gyakorlat. És ilyenkor alaposabb kikérdezésre számíthatok, ha pedig visszafordítk akkor milyen indokkal teheti? Az nem jó érv, hogy múltkor is hazajöttem? :D
2013. jún. 10. 23:45
 8/9 anonim ***** válasza:
nem kell indokolni a visszafordítást.
2013. jún. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Sziasztok. Én voltam kint 2x J1-es egyetemista vízummal, dolgoztam is, időben hazajöttem. Legutóbb szeptember 16.-án jöttem haza viszont holnapa van visszajegyem ESTA-val. Szerintetek mennyi esély van rá, hogy visszafordítsanak?
2013. nov. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!