Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Los Angelesben melyik helyek...

Los Angelesben melyik helyek veszélyesek és biztonságosak? mint pl:Compton Aki még tud valamit az írj már le

Figyelt kérdés
2013. jún. 22. 12:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én tavaly voltam, nekem egész Los Angeles biztonságosnak tűnt...
2013. jún. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tényleg? Esta-val voltál kint?
2013. jún. 22. 13:20
 3/11 anonim ***** válasza:
Nappal az egész város biztonságosan bejárható! Éjszaka viszont vannak helyek, ahova nem tanácsos menni. ESTA-val mentem. De mi mással mentem volna?
2013. jún. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Azért egy 20 milliós városban nem árt vigyázni......
2013. jún. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Azért egy 20 milliós városban nem árt vigyázni......"


Ez nyílvánvaló! Vigyázni mindenhol kell, de azért rettegni sem kell semmitől!

2013. jún. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

Igen, ESTA-val voltam. De ennek mi köze a biztonságossághoz?

2013. jún. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az hogy biztonsagosnak tunt, az nem jelenti azt, hogy az is.

Plusz egy turista, aki meghatarozott ideig van itt nem fogja bejarni azokat a reszeit a varosnak, amiket meg a helyiek is elkerulnek.


En mar tevedtem el es kerultem olyan kornyekre, hogy meg a piros lampanal is feltem megallni, mert feher no letemre argus szemekkel figyeltek az utcan az emberek. Talan az igen szakadt, festeket-hamlo autom elteritette oket, de ha valami puccos luxus verdaval vagyok, akkor lehet hogy megkornyekeznek...


South Central, Skid Row, Watts, Inglewood bizonyos reszei, es amugy az esti orakban Downtown.


De ha turistaskodni jossz, akkor valszeg elkerulod ezeket, mert foleg a nepszeru helyeket fogod latogatni.

2013. jún. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Makoscsiga ***** válasza:
Ahogy kocsival mászkáltunk benne erre-arra elég sok olyan hely volt, ahol nem szálltam volna ki. Többfelé elég szemetes és lepukkant volt. A highway 1 után ez minden vendégünknek feltűnt. :-D
2013. jún. 25. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
19:04-es kösz szépen a választ :))
2013. jún. 25. 08:39
 10/11 anonim ***** válasza:

Egy jó tanácsot fogadj meg, este ne nagyon mászkálj egyedül, max. kocsiban, vagy valaki mással. Az, még hogy sétálgatsz a Hollywood Boulevard-on, nem akkora ügy, de ne nagyon keveredj mellék utcácskákba, és ne nézz ki túristának, plusz ha nem tudsz angolul, akkor ajánlanék egy kis olvasgatást az alap kérdésekben, amiket fel tudsz tenni.


De még a Hollywood Boulevard is tele van simlisekkel, engem pl. pár fekete ember próbált meg megkörnyékezni a legutóbb, hogy eladjanak nekem CD-ket. Ott magyarázta, hogy na vegyem már meg, ezek az ő saját felvételei. Mondom, kösz, inkább nem, mivel legelőször, mikor megszólított, kérdezte a nevem, megmondtam a keresztnevem, erre a végén ráírta a CD tartó papírra, hogy King Adam, hogy vegyem meg. LOL (Adam a keresztnevem) Ha ilyesmi van, nehogy vegyél valamit, sőt semmit, pénzt se nagyon mutogass elő, és tényleg ne látsz túristának.


Engem onnan szúrtak ki, hogy túrkáltam a táskámban, és kilátszott az útlevelem, de pechjükre Angliában éltem egy jó ideig, szóval angolul nagyon jól beszélek. :D


De tán tudok mondani pár helyet, ahol ne nagyon mászkálj, pl. Long Beach, vagy ott, ahol az előző mondja.


Ezzel nem megilyeszteni akarlak, csak a túristákat könnyen bepalizhatják, vagy el veszhetsz.


Biztonságos helyek: West Hollywood, Beverly Hills, Malibu, Santa Monica. Napközben a belváros is.


Valamint biztonságos még a Sunset Boulevard. Buszon ne nagyon menj egyedül! De ha mész, mindig legyen nálad pénz, mert be kell dobni 1 dolcsit meg asszem 25 centet. ha nyugdíjas vagy, akkor asszem csak 25 centet.


Sok út van, ami egészen LA belselyéből indul, és egészen kivisz a tengerpartig. De ezek nagyon be szoktak dugulni nappal. (Wilshire Blvd, Santa Monica Blvd, Sunset Blvd. stb.)


Ja, és a Sunset az elég dimbes-dombos, kanyargós út, ott vigyázni kell. De nagyon szép, ott rengeteg milliomos él, több színész is. Pl. Woopie Golberg vagy Hugh Heffner stb. Nagyon szép.


Egyébként vannak ilyen túrista buszok (starline), sok féle van, van, ami körbevisz az egész belvároson, vagy a Sunseten, vagy Hollywood-ban.


És tényleg messzebre csak olyannal menj, aki ismeri a helyet. Én pl. bebicikliztem egész Hollywood-ot egy ottani barátommal, gyönyörűszép az egész, de egyedül nehogy nekiveselkedj ilyesminek!


Hát sokmindent írtam, tán valami a hasznodra válik. :D Ha esetleg még akarsz valamit tudni, válaszolj a kérdés alá, az nekem bejelzi, hogy valaki írt ide, és ha rákkantintok, talán még eszembe jut valami.

2013. júl. 16. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!