Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyibe kerül egy cica éves...

Mennyibe kerül egy cica éves oltási költsége, ha minden szükséges oltást be akarok adatni neki, nemcsak a kötelezőket?

Figyelt kérdés

Menhelyről akarok örökbe fogadni. Sosem volt még házikedvencem.

Kóbor cica volt, most viszont lakásban lenne. Hogyan védjem ki, hogy hagyja békén a számítógépet, mobilt, ne egye a virágokat, ne pisiljen a földjükbe, stb.? 5éves cica még megtanítható erre?


2013. ápr. 13. 15:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is kóbor cica volt és félig kinti, félig benti és ugyanezek a problémák vannak nálunk is.

Lehet kapni állatkereskedésben ilyen sprét, amit ha odafújsz valahová akkor a macska nem fogja baszlatni mert utálja a szagát (macska menta, ha jól tudom) és van egy alomra szokatós spré is ami pedig az alomtálcára szoktatja a jószágot. Ha pesti vagy akkor ott 20 ezer alatt szerintem minden oltást be tudsz szerezni, vidéken 10 ezer alatt megvan szerintem.

De a kötelezőn kívül felesleges adni a macskának más oltást. Én se kaptam madár influenza meg sertés influenza oltást még is megmaradtam, na a macskáknál ugyanez a helyzet. Veszettség ellen minden esetre adj oltást a macseknak. Egyébként van ilyen szarvas háló, ha azzal körbetekered a virágokat (fás szárúakat) akkor nem tud odapisilni.

2013. ápr. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, ez több mindentől függ, ahogy előttem is írták van pár komponensű oltás és valóban van olyan, amit fölösleges beadatni. A veszettség elleni is attól függ hogyan van tartva a cica, de mivel írtad, hogy lakásban lenne, szerintem ez sem kell.

Ha menhelyről fogadod be, akkor elméletileg már oltva van, nem?

5 éves és még ilyen kis rosszcsont? Sok türelemmel biztos sok minden elérhető.

2013. ápr. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Maxitabi ***** válasza:

A macskáknak nincs Mo-n kötelező védőoltás.

De!Rengeteg vírus, bacilus van, ami nagyon veszélyes, gyógyíthatatlan betegségekhez vezet. Hiába lakáscica, attól még a cipőnkön, ruhánkon stb. bevihetjük ezeket a kórokozókat. Ezért ajánlottak az oltások és 3-4 havonta a féregtelenítés.

[link]

2013. ápr. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az enyém is menhelyről hozott cicus. A távoltartás nem használt nálunk a távoltartó spray-vel. Ez nem általános, hogy befújom, és nem megy oda. Egy próbát megér, nálunk nem vált be. Amúgy narancsolajat tartalmaz, amit a macskák általában nem kedvelnek, ebben rejlene a hatása. A helyhez szoktató spray pedig macskamentát tartalmaz, amit pedig éppen ellenkezőleg, imádnak a macskák. Kisállat áruházban lehet kapni macskamentát (füvet), amit szívesen rágcsálnak, ez az emésztésüket is segíti, illetve mi kaptunk a kaparófa csomagolásában is szárított macskamentát, amivel be kell dörzsölni a kaparófa felületét, s az illatát kedvelik. A miénk szokta is szaglászni kaparászás közben. Inkább neveléssel próbálom leszoktatni erről-arról. Rákoppintok az orrára vagy a fenekére, ha rosszat csinál.


Oltások:

Menhelyi cicák már oltottak, sőt, amennyire a kerete engedi a menhelynek, igyekeznek ivartalanítani is. Az enyémet 3 oltással hoztam el (1 Felocell CVR és 2 Purevax RCPCh FeLV). Mivel szobatiszta és egyedüli állat, így az állatorvosunk nem tartotta szükségét más oltásnak. Évenkénti ismétlését javasolta, azon kívül nincs szüksége másra. Persze kinti cicánál jóval költségesebb és összetettebb a dolog.

2013. ápr. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is az utolsó hozzászóló leírását tartom elfogadható opciónak az oltással kapcsolatban. Ugyanezt hallottam (orvos szájából) és nem is terhelném extra védőoltásokkal a cica szervezetét... azért akárhogy vesszük ezek csak gyógyszerek és nem kell mindent beadatni, mert mi akkor vagyunk felelősségteljes jó gazdák. A normális orvos, aki az állat szempontját nézi inkább, megkérdezi a körülményeid (a cica miatt) és aszerint adja az oltást és nem az anyagiakat nézi.
2013. ápr. 14. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a hasznos választ!

Azt nem írtam, hogy a cica leukózis pozitív, tehát az immunrendszerét mindenképpen muszáj lenne folyamatosan erősíteni és szinten tartani. Azt viszont nem tudom, hogy oltásokkal vagy mivel lehet megoldani.

Azt tudom, hogy a kezelése bármilyen betegséggel egy cicának, egy vagyonba kerül. A leukózis miatt viszont nem lehet tudni, mikor kell daganatot eltávolítani esetleg, vagy egyáltalán leromlik-e az állapota annyira.

Biztos vagyok benne, hogy ő az a cica, akihez én hívtam segítséget, mert nem tudtam megfogni. Sérült volt, nagyon rossz bőrben. Nem sikerült megtudnom mi lett vele, ill. azt mondták, elaltatták. Viszont teljesen biztos vagyok benne, hogy ő az a cica, ezért bármilyen is, akkor hazahoztam volna gondolkodás nélkül, úgy érzem, most állnom kell a szavamat.

2013. ápr. 14. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!