Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Miután megvan a magyar érettsé...

Miután megvan a magyar érettségim lehetséges e/ érdemes e még 1 évet tanulni amerikai állami közép iskolában?

Figyelt kérdés

nem magán vagy bentlakásos hanem ingyenes középiskolára gondolok a szállást meg tudom oldani ismerősnél

szeretnék ott egyetemre menni de jobb lenne elöbb belerázódni a nyelvbe úgy h napi szinten azt használom és azon tanulok most is folyékonyan beszélem de úgy tanulni azért mégis más


2013. aug. 4. 20:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha van kint ismerősöd akkor ő most elmondhatná neked hogy a magyar érettségid semmit nem ér kint. Ha kint akarsz tanulni, úgyis kell tesztet írnod hogy felmérjék a nyelvi képességeidet, és akármilyen jó vagy akkor is 1 vagy 2 évvel visszaesel a suliban hogy a helyieket útól tud érni..

Kint semmi haszna egy magyar nyelvtan /irodalom vagy történelem érettséginek. Kint mások a szabályok és másról is tanulnak..

Miért nem beszélsz inkább a kint élő ismerőssel??

2013. aug. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Makoscsiga ***** válasza:
Szerintem az ingyenes középiskolát el lehet felejteni. Az ingyenes egyetemi képzést meg pláne. Ha ki tudjátok csengetni az egyetemi tandíjat, akkor tök felesleges gimivel szenvedni. Semmi értelme. A nyelvbe meg majd belerázódsz az egyetemen. Akár honnan is nézem, az 1 év amerikai gimi semmit hasznát nem látom...
2013. aug. 5. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

kedves első azért mert ő nem kiment hanem ott született így nem tudja h a külföldieknek hogy lehet kimenni

én se tudnám megmondani hogy egy amerikai itt hogy tud tanulni

2013. aug. 5. 10:43
 4/7 A kérdező kommentje:
ösztöndíjra gondoltam az egyetemnél tudom nem sok esélyem van de egy próbát megér ha nem kapom meg akkor tanulok itthon
2013. aug. 5. 10:45
 5/7 anonim ***** válasza:

első vagyok

Nem adok neked igazat, hogy aki kint született és él egész életében az nem tudja hogy aki nem amerikai az hogyan tudna kint tanulni.. Nekem is van rokonom aki kint született, és kint él, érdekes ő a kérésünkre utána tudod érdeklődni, járni. Még jobban mint mi itthonról netről..

Jó magam amióta Angliában élek, sokkal jobban tudom miképpen megy az iskola mint amikor otthon éltünk..

Szóval ez üres kifogás, hogy nem tud segíteni infót szerezni, mert ő kint született és él..

2013. aug. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

nem mondtam hogy lehetetlen lenne utánanézni csak azt hogy jelenleg nemtudja

és gondoltam ha valaki volt hasonló helyzetben az talán többet tud róla

2013. aug. 5. 12:06
 7/7 San Diego válasza:
A tanulovizumot meg kell szerezned, de ehez egy amerikai iskolat kell kinezned. Mikozben tanulod az angolt, talalnod kell egy egyetemet is, ahol ezutan szeretnel tanulni es fel is vesznek. Ez egy folyamat,amit otthon el tudsz ill.el KELL kezdened. Arra szamits, hogy nagyon-nagyon sok $ kell hozza!Jo hogy lakni tudsz valahol, de a tandijat, konyveket neked kell fizetni !!
2014. szept. 11. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!