Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ki akarok költözni Amerikába,...

Ki akarok költözni Amerikába, O-1 es vízummal mennék ki ( kiemelkedő képességű dolgozókon belül az élsport), már felvettem a kapcsolatot a nagykövetséggel, de sok kérdésemre nem kaptam választ, remélem itt fogok. Többi lent?

Figyelt kérdés

Szóval, ha kimegyek akkor folytathatom magyarország színeiben a sportot?

Kinek a felhatalmazása elbírálni az eredményeimet?

Itt is ugyanúgy vissza fordíthatnak a határnál ha antipatikus vagyok?

Ha kint az élsport mellett vállalok valami munkát, az illegális?

Ez a vízum akár későbbi letelepedésre is feljogosít?


A válaszokat előre is köszönöm.



2013. aug. 24. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Kiemelkedő sportoló vagy.USA-ban élsz..de Hungary zászló alatt versenyzel?


Ezek nem férnek össze.

2013. aug. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Minden kérdésedre választ kapsz, ha veszed a fáradságot és utána olvasol a amerikai bevándorlási és állampolgársági hivatal honlapján! Minden információt megtalálsz! Ilyen fórumokon ne kérdezgess, mert fél információkat, tévedéseket fogsz hallani.
2013. aug. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

> Ha kint az élsport mellett vállalok valami munkát, az illegális?


Neked hogy sikerült O vízumot kapni ha ezt meg kell kérdezned?


An offer of employment is required, along with supporting evidence of extraordinary ability.


Employment under the O-1 category is limited to the specific department who sponsored the O-1 and to the employment specified in the I-129 petition. It is possible to have multiple concurrent O-1 petitions.

2013. aug. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, beírtam neked a gugliba, hogy


"o-1" visa dual intent site:gov


Az első: Thus, “dual intent” is permissible for O-1 visa holders.


Tehát: Ez a vízum akár későbbi letelepedésre is feljogosít?


A válasz tehát igen.


Lásd a válaszok közötti időt mennyi időbe kerül ezt megtalálni. Hogy fogsz kint boldogulni...?

2013. aug. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Folytatom.


> Itt is ugyanúgy vissza fordíthatnak a határnál ha antipatikus vagyok?


Bármilyen országba belépés csak az állampolgárnak jog. Mindettől függetlenül, már az is irtó ritka hogy valakit kirugdosnak turistaként, de azt főleg teszik mert úgy hiszik hogy illegális munkát akar vállalni vagy még rosszabb illegálisan le akar telepedni. Én a megszámlálhatatlan USA belépésből egyszer kaptam egy secondary screeninget de még akkor sem fordítottak vissza. (Most meg már van NEXUS kártyám, oszt kész.)


Neked egy olyan vízumod van amihez tartozik egy munka ajánlat és benne van a pakliban hogy idővel zöldkártyára cseréled. Nemigen van okuk arra hogy visszafordítsanak. (Más a helyzet például ha az USÁ-ban bűncselekményért elítélnek, akkor valószínűleg nem fognak beengedni legközelebb. Vagy ha az Interpol köröz. Satöbbi.)


A sporthoz én nem értek, azt majd más megválaszolja.

2013. aug. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!