Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Amerikában milyen munkával...

Amerikában milyen munkával lehet a legkönnyebben kijutni? Amire ott szükség van. (munka) Jó szakemberre ilyesmik. Milyen úton kezdjek el gondolkodni a jövőben.

Figyelt kérdés

2013. szept. 14. 21:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ha találsz egy ottani céget, aki hajlandó alkalmazni, és elintézi, hogy kiutazhass, akkor van esélyed.

Különben csak feketén dolgozhatsz, de nem a szakmádban.

2013. szept. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Hát, ha mondjuk nemzetközileg elismert kutató vagy, akkor van esélyed...
2013. szept. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%
Nem is tudtam ,hogy Amerikában csak kutatókra van szükség...
2013. szept. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:

Számitástechnika, egészségügy, speciális szakmunkások, pl. CNC operatorokbol a legmagasabb képzettségűek, stb.

De ettől még nem lesz azonnal munkalehetőséged. Először találnod kell egy céget, aki vállalja a szponzorálásodat és hogy nem fog kirúgni x ideig. Angol tudás elengedhetetlen. (nem, nem a Rigó utcai középfokú nyelvvizsga-szintű "tudásra" gondolok, hanem VALÓDI tudásra, + a szakmádhoz kapcsolódó speciális szavak ismeretére is. Például, ha egészségügy, akkor tudnod kell a betegségek és tüneteik angol szavait, elsősegély és cpr szavait, kezelések, gyógyszeradagolások, stb. Ugyanez a cnc-nél, stb.)

Egyszerűbb, ha egy házastársat keresel, aki állampolgár :)

2013. szept. 15. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nem, kedves Hármas, ugyanakkor az amerikai bevándorlási szabályok szerint nem szabad idegen állampolgárnak olyan állást adni, amire amerikai állampolgár jelentkező is van.

Gondolod, hogy mosogatni ott senki sem tud?


Azért a kutatóknak, vagy bármiben kimagasló teljesítményt nyújtóknak van esélyük, mert náluk lehet azt esetleg megmagyarázni, hogy miért KONKRÉTAN AZ ADOTT SZEMÉLYRE van szükség, és miért nem pótolható helyivel.

Ez ilyen egyszerű.


Jó lenne, ha a szarkasztikus írásod előtt tájékozódtál volna, mert jó nagy butaság volt a beszólásod.

2013. szept. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Értem...
2013. szept. 15. 10:34
 7/16 anonim ***** válasza:
... Ahogy a kutatós beszólás is hülyeség, de legalábbis féligazság volt. Messze nem csak kutatók jutottak, jutnak ki. De nem kell átesni a ló túlsó oldalára: ez nem azt jelenti, hogy 8 általános után, képzetlenül bárki mehet. Nyilván nincs így, de az se igaz, hogy csak kutatók mehetnének.
2013. szept. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Kedves 5.


Anyucikádat kóstolgasd ;)

2013. szept. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Te elmebeteg vagy? Milyen kóstolgatásról beszélsz????
2013. szept. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Makoscsiga ***** válasza:

"Nem is tudtam ,hogy Amerikában csak kutatókra van szükség..."

Mondd csak, te nem tudsz olvasni? Hol írta azt bárki is, hogy CSAK kutatóként lehet kimenni? Gondolom olyan rágóta vagy már az USAban, hogy kezd kikopni a magyar nyelv ismerete. :)


A kérdés az volt, hogy milyen munkával lehet a LEGKÖNNYEBBEN kijutni, és az minden kétséget kizárólag a kutató. Én pl. kuatóként jutottam ki. Jelentkeztem egy hirdetésre (motivációs levél, CV ilyesmi), skype interview után 1 héttel megint beszéltünk, hogy akkor ha továbbra is van kedvem, akkor mehetek. És azért csak 2 hónappal később tudtam kezdeni, mert még nem védtem meg a doktorit. A követségen kb. 2 perc volt a vízuminterview, és kész. Sokan magyar állást nem kapnak meg ilyen könnyen... És kb a fél évfolyamom így jutott ki hosszabb-rövidebb időre. Szóval mi a kifogásod azzal a válasszal, miszerint kutatóként a legkönnyebb kijutni?

2013. szept. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!