Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg a mai világban Magyaro...

Tényleg a mai világban Magyarországon csak kapcsolatokra van szükség?

Figyelt kérdés

Elég egy jó haver, egy rokon a megfelelő helyen, a megfelelő időben és már el is van intézve az engedély, a munka, a jobb fizetés, az ösztöndíj, a támogatás, a segély stb.


Akkor minek gürcöljek? Minek tanuljak?


Egy ismerősömnek van egy jó haverja Ausztriában aki szakács már egy ideje aztán elintézte, hogy a gyereket felvegyék felszolgálónak, pedig itthon a Balaton partra nem kellett annyira nem voltak megelégedve vele. Ott kint , mivel ez hiányszakma ott több százezres fizetést kap.

Egy másik haveromnak érettségije sincs aztán egy unokatestvére talált valami munkát ahol számítógépeket kell összeszerelni valami üzemben. Elmondása szerint havi 150 ezer forint a nettó fizetése.


Én meg itt vagyok az egyetemen és ki tudja, hogy lesze egyáltalán munkám.

Nem irigykedem, meg nem sajnálom a pénzt csak ez néha felidegesít.



2013. máj. 25. 11:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor minek gürcöljek? Minek tanuljak? "

És hogyha később kérnek valami papírt a végzettségről akkor mit csinálsz?

Nem lehet visszamenni a múltba.

Több embertől is hallottam hogy megbánta hogy nem tanult,de már késő.

Én is dolgozni járok meg suliba is járok de szerintem meg fog térülni a belé fektetett munka.

A véletlen szerencsére ne bízd magad.

2013. máj. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

Kapcsolatokra VAGY végzettségre ÉS tapasztalatra.


Aki nem tanult, annak nincs más esélye, csak külföldön tud viszonylag normálisan boldogulni, de előbb-utóbb külföldön is telített lesz a munkaerőpiac.

2013. máj. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Kapcsolatokra tudasra ES tapasztalatra van szukseg! Ausztriaban es kulfoldon se lehet haveri alapon megelni. Bekerulni belehet de ha valaki nem csinalja akkor kihullik... De tanulni kell egy eleten at mert attol tobb leszel es lesz ralatasod igy meg ertekesebb munkaero leszel! Szerintem csak tanulj mert annak ha most nem is kesobb lesz ertelme!!! De azert baratkozz es tegyel szert minnel tobb baratsagra mert soha nem tudhatod mikor lesz haszna!!
2013. máj. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

Szaktudást igénylő munkákhoz számít a tapasztalat. A végzettséget nem feltétlenül nézik, főleg ha van hátszeled, ha értesz hozzá felvesznek.

Nagyon nagy hátszéllel az se baj, ha nem értesz hozzá, nálunk is vannak ilyenek, egy szöget nem tudnak beverni, de apu képviselő, fel kellett venni, többet kap mint aki csinál is valamit.


A "kútfőből" végezhető munkákat, amik alapvetően nem igényelnének nagy hozzáértést (persze vannak OKJ-k, de egy szakma nélküli középiskolás is tud lángost árulni, takarítani, titkárnősködni) már tényleg leginkább kapcsolat alapján osztják. Ismét saját példa - a takarítőnőink mind protekcióval kerültek be, szakképzetlen munkanélküli ismerőse sok embernek van.

Tulajdonképpen a munkahelyemen "2 kaszt" van, az egyik a régi alkalmazott és az általuk ajánlottak akik dolgoznak is, a másik az vezetők által berakott protekciósok, akiket akármit (nem) csinálnak úgysem rúgnak ki, ők kávéznak, beszélgetnek, rábízzák másra a feladatot.

2013. máj. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
14%

Ezzel nem lehet burkolózni, mert az igazán fontos munkákra nem elég a kapcsolat. Rengeteg cég nem is szereti a rokoni kapcsolatokat, mert egy esetleges elégedelenség sokkal nehezebb elküldeni a munkatársat a személyesség miatt. Nekem is voltak sikertelen interjúim, de pontosan tudtam mi miatt buktam el, és nem arra fogtam, hogy biztos rokon került be. A felnőtt gondolkodás ismérve, hogy nem a kifogásokat keressük, meg másokra hárítunk mindent, hanem magunkba tekintünk.

A barátom és és én is állásinterjú útján találtunk jó munkát, mindenféle kapcsolat nélkül. Én egy egyszerű közgazdász pályazkezdő voltam és mégis lett egy szakmámhoz teljesen kapcsolódó munkám.


Arra ne építs, hogy mások milyen fizetéseke mondanak! Két félem ember van, aki nagyot mond a fizetésénél, meg aki kisebbet......

2013. máj. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
Ha ismersz 1-2 államtitkárt, minisztert, akkor bármit el tudsz intézni ez tény. De ezekre a kapcsolatokra többnyire úgy tudsz szert tenni, hogy nyitott vagy és értelmes. Ha ez hiányzik, akkor nem látod meg a lehetőségeket, nem fognak szóba állni veled, stb.
2013. máj. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%

"De ezekre a kapcsolatokra többnyire úgy tudsz szert tenni, hogy nyitott vagy és értelmes. Ha ez hiányzik, akkor nem látod meg a lehetőségeket, nem fognak szóba állni veled, stb."


Kivéve ha rokon vagy anyuci/apuci ismeri..

2013. máj. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
49%
Ha nyitott emberként ismerkedsz a polgármesterrel, miért segítene? Ezer nyitott ember akar polgármesterekkel ismerkedni. Ha az apád iskolás haverja volt úgy biztos segít, de egy új ismerős, aki -gondolja- azért akar vele ismerkedni, mert ő a polgármester? Még ha egyetemen az órájára jársz úgy rendben van, de ehhez egy bizonyos közegbe kell kerülni.
2013. máj. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
47%

Régen nem értettem miért mondogatják állandóan, hogy a kapcsolatok nagyon számítanak. Aztán szépen lassan kezdtem rájönni..

Ismerősnek egy telefon volt a céghez, aztán másnap hívott az igazgató(!), hogy menjek be. Így a 3. nap kezdhettem dolgozni egy nagy multinál, egész jó fizetésért.

Most közalkalmazott vagyok ugyan ilyen ismerősi módszerrel, érettségivel..

De a német/osztrák piacon is van 2 kontakt, aki munkát tudna intézni.

Ilyen világot élünk, el kell fogadni. Az állások 86%-a meg sincs hirdetve, baráti alapon kel el.

Mielőtt valaki azt hinné ez magyar sajátosság, mondom, hogy ugyan ez a rendszer van tőlünk nyugatra is. Sógor-koma-jóbarát. :)

De érthető hiszen szívesebben veszik fel valakinek az ismerősét mint egy vad idegent. Persze a helyedet meg kell állnod mindenhol.

Szóval nem azon kell gondolkodni, hogy kapcsolatokon keresztül miért egyszerűbb munkához jutni, hanem inkább, hogy neked miért nincs olyan ismerősöd aki egy megüresedett állásra beajánlana..

2013. máj. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Persze tök evidens. Én is szívesebben dolgoznék együtt a haverjaimmal, meg a rokonaimmal, csak ha nem vagy ilyen helyzetben akkor szívás az egész.

Aki meg bejut protekcióval és meg is fizetik még ráadásiul az meg olyan nagyképű és arrogáns, közben meg egy kis senki szét tudnám csapni az ilyet.

2013. máj. 25. 17:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!