Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hihetetlenül tanácstalan...

Hihetetlenül tanácstalan vagyok. Van esély Amerikában élni?

Figyelt kérdés

17 éves vagy, nyakamon az érettségi, és még mindig fogalmam sincs mihez kezdjek majd magammal, ha elkezdődne a "nagybetűs élet". Gyermekkori álmom, hogy Amerikában éljek. New York és Los Angeles minden vágyam. Viszont, ahogy nézegetem, a vízum szerzés lehetősége nagyon korlátolt, vagy épp egyenlő a lehetetlennel.

Angollal egész szépen haladok, tekintettel arra, hogy körülbelül két éve tanulom, iszonyatos körülmények között (az angolórákat inkább osztályfőnökinek nevezném, természetesen magyar nyelven, mert miért is ne beszéljünk magyarul egy angol órán?). De ahhoz képest, már konkrét filmeket/szövegeket remekül megértek. Egyetlen gondom a beszéddel van, mivel ugye azt nincs alkalmam gyakorolni. De abban reménykedem, hogy ez külföldön javulna.

Szintén gyermekkori elérhetetlen álmom még, hogy filmrendező legyek. Mindig is kritikus szemmel néztem a filmeket, imádtam a Behind the scenes videókat, és még a stáblistát is megnéztem a végén. De erről rengetegen lebeszélnek, mondván hogy lehetetlen.

Viszont ezen kívül, jóformán semmi más nem érdekel. És mondanom sem kell, ha valami nem érdekel valakit, akkor nem csinálja akkora lelkesedéssel. Így tehát fogalmam sincs mihez kellene kezdenem.

A pénz is nagy kérdés. Eléggé szegény családból származom, és természetesen változtatni szeretnék ezen. Csak hogy ebben az országban ez elég nehéz.


Így hát eljutottam a teljes tanácstalanság szintjére. Van esély Amerikában élni? Vagy felejtsem el, és maradjak itt, abban reménykedve hogy ha végigdolgozom az életem, talán lesz mindennap friss kenyér az asztalon?


2013. nov. 3. 00:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
52%

USA-ban 21 ev alatt kiskorunak szamitasz...

Megint egy buzgo kommentelo, aki felreinformalja a tomegeket, holott o maga is tudatlansagban van.


Az USAban 18 evesen az ember felnottnek szamit (nehany allam kivetelevel:

[link]


Vagyis egy 18 eves mehet szavazni, vehet cigit, alairhat hivatalos szerzodeseket, vasarolhat puskat, hazasodhat.


A 21 eves korhatar az alkoholra es a szerencsejatekra vonatkozik!

2013. nov. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Keress rá: Alex Hajdu (the walking dead)
2013. dec. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!