Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Állampolgárságit csak akkor...

Állampolgárságit csak akkor kaphatok, ha dolgozok is mellette 5-6 évig míg zöldkártya lenem jár megkapom a véglegest és igényelem az állampolgárságit? Ha van pénzem megélni amerikába

Figyelt kérdés
(akár albérlet, akár egyéb más megoldás) akkor se maradhatok 3 hónapnál tovább?(Kelet - USA-ról lenne szó)
2009. nov. 22. 14:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
37%
Nem maradhatsz tovább 3 hónapnál, hiába van pénzed. Állampolgársági kérvényt csak akkor adhatsz be, ha már 5 éve zöldkártyás/állandó lakos vagy. Ha am-i állampolgár házastársa vagy, akkor 5 év helyett 3-at kell erre várni, minden más alapon 5 évet.
2009. nov. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
42%
Három hónapnál biztos, hogy tovább maradhatsz. Barátnőm sima turistavízummal van kint egy éve, hat hónap után kellett hosszabbítást kérnie a vízumra, amit simán megadtak neki.
2009. nov. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én munka mellett tanulni is szeretnék kint, az meg biztos, hogy több idő lesz, mint 3 hónap. Remélem, sikerül. Szerencsére van ismerős, aki segít.
2009. nov. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

15:38: Azt hogy csinálta? Elvileg aki 3 hónap 1 napnál tovább marad kint túristával, azt már ki is utasítják az államokból.

15:51: Én is dolgozni akarnék, csak legvégsőkbe kérdeztem, ha véletlen netán úgy alakulna hogy nem lenne munka (pénz az lehet lenne megélhetésre) akkor hogyan maradhatnék az egyesült államokba legálisan. Ismerőssel nem lesz nehéz elindulnod, én teljesen 0-ról indulok magamtól, szóval nem lesz könnyű menet...

2009. nov. 22. 16:26
 5/14 anonim ***** válasza:

15:38 vagyok.

10 éves, többszöri beutazásra szóló vízuma van, amivel egyszerre legfeljebb 6 hónapot tölthet ott. Elméletileg elég lett volna, ha átmegy a kanadai határon és vissza (kivitelezhető lett volna, mert a közelében lakik), de a biztonság kedvéért inkább kérvényezte a kinntartózkodás hosszabbítását.

2009. nov. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem is hülyeség ez a többszöri beutazási vízum... :)

Amúgy nem nagyon szeretik ha átmész Kanadába majd vissza, ezen is gondolkodtam, de kiszűrik ezeket... Max elmegyünk kocsival szétnézni, és 1-2 nap után visszajövünk.

2009. nov. 22. 16:43
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, van-e még ilyen, ő még akkor kapta, amikor vízumkényszer volt, csak hát nem járt még le a 10 év, így érvényes. Ő sem rögtön kapott ilyet, első két alkalommal egyszeri turistavízummal volt kint, és miután látták, hogy esze ágában sincs letelepedni, harmadszorra már ezt kapta. A szülei élnek kint, ők már állampolgárok, náluk lakik.
2009. nov. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Értem, köszi szépen :)
2009. nov. 22. 17:01
 9/14 anonim ***** válasza:

Kizárólag turistaként lehet használni a vízummentességet!!!


Aki dolgozni vagy tanulni akar, annak külön kérvényeznie kell a munkavállallói- illetve diák-vízumot!


Ha valaki turistaként utazik az USA-ba és azon kapják, hogy dolgozik illetve iskolában tanul, akkor kiutasítják az országból.


Nem érdemes ügyeskedni, mert nagyon könnyen lebukhatsz, főleg az engedély nélküli munkavállalást veszik nagyon szigorúan.

2009. nov. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
15:38-nak: igen, persze, hogy van olyan, amiről beszélsz, de az nem legális. Dolgozni nem lehet turista vízumon. Egyébként érdekes, hogy akik ilyeneket írnak le mindig csak ismernek vkit, aki így él, sosem saját példájukból beszélnek...
2009. nov. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!