Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Miért olcsóbb egy repjegy...

Miért olcsóbb egy repjegy Chicagóba Londonból vagy Frankfurtból 1-2 átszálással, mint közvetlen járattal? Mi ebben a logika?

Figyelt kérdés

Júniusban lenne lehetőségem az USA-ban (Chicago mellett) élő rokonomat meglátogatni, elkezdtem nézegetni a repülőjegyeket. Londonból vagy Frankfurból repülnék, de eddig azok a repjegykereső oldalak, amiket néztem, egy vagy két átszállásos találatokat dobnak ki (pl. Frankfurt-Isztambul-Chicago, London-Stockholm-Chicago), a közvetlen járat meg baromi drága lenne, legalábbis többszöröse az átszállásos utazásnak. Néztem a Lufthansa oldalát is, ott egy Frankfurt-Chicago egyirányú repjegy (haza New Yorkból jönnék) közvetlen járat economy class-on (gondolom ez a turista osztáy) 3000 euró körül lenne, ami azért igencsak húzós.

Nem repültem még soha életemben, nem vagyok egy rutinos repjegyvadász, valaki tudna hasznos tippet, tanácsot adni?


2014. jan. 13. 18:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

De most akkor Londonból vagy Frankfurtból repülnél? Nem tudod előre, hogy hol leszel amikor indulni akarsz? :) Pedig ezt azért kéne tudnod ahhoz, hogy egyáltalán jegyeket keresgélj.


Teljesen változó, hogy mikor mi olcsóbb. Ha több átszállással mész az simán lehet olcsóbb, cserébe jóval fárasztóbb és tovább tart.


De javaslom legelőször azt döntsd el honnan akarsz indulni. Utána könnyebb lesz keresgélni.

2014. jan. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
A közvetlen járat azért drágább, mert kényelmesebb, nagyobb rá a kereslet.
2014. jan. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
58%

Egyrészt rosszul keresel. Az egyirányú jegy szinte mindig jóval drágább, mint az oda-vissza, még akkor is, ha csak fele utat tennél meg.


Az nem baj, hogy NY-ból jönnél vissza, használd a keresőben a Multiple Stops vagy hasonló nevű opciót.


Az meg, hogy miért olcsóbb egy Frankfurt-Isztambul-Chicago retúr a Frankfurt-Chicagonál: mert versenyeznek a cégek, de maximalizálni akarják a profitot. A Lufthansa úgy véli, hogy a drágább ár ellenére se fogja sok, vélhetően Frankfurt környéki utas a kényelmetlenebb átszállásos utat választani, hanem kifizeti a plusz pénzt a rövidebb, komfortosabb útért.


Én pont ma néztem repjegyeket: Austrian Airlines Bécsből közvetlen járattal 30e Ft-tal drágábban repül Delhibe, mint Budapest-Bécs-Delhi útvonalon. Ilyenkor a rövidebb járatot rárepülő járatnak hívják és szinte ingyen adják azért, hogy tudj a hosszútávú, profit termelő útvonalukon utazni.

2014. jan. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
41%

Itt egy példa keresés, 1000€ alatt: [link]


Ha egyben foglalnád ezt elég biztos, hogy a 900-1100€ régióban lenne a díj. Ami ennél szerintem sokkal okosabb az kifogni egy akciós repjegyet 4-500€-ért Chicagoba vagy New Yorkba, megnézni a másik várost egy országon belüli fapados jegy segítségével és ugyanonnan visszaindulni ahova érkeztél. Ha okos vagy a kettőt 5-600€-ból simán megúszod.


Javaslom ennek az oldalnak a követését, nagyon jó repülőjegy akciókról lehet informálódni, csak amint találsz egy szimpatikusat, azt azonnal meg kell venni:

[link]

[link]


Áprilisig bezárólag Brüsszel-New York 400€: [link] /non-stop-flights-to-new-york-city-from-brussels-for-only-eur399-round-trip-incl-taxes

Márciusig Párizs-NY 419€: [link] /non-stop-flights-to-new-york-city-from-paris-for-only-eur413-up-round-trip-incl-taxes


Ha a nyáron mennél akkor még várni kell az igazi akciókkal, de sima retúrjegyeket már így is bőven találhatsz 5-600€ körül. Chicagoból New Yorkba pedig számtalan low-cost repülőtársaság jár, a skyscanner.com oldalon ott is tudsz találni járatokat. A Spirit nevű társaságot kerüld, mint a pestist.

2014. jan. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon hasznos infók.
2014. jan. 13. 20:00
 6/18 anonim ***** válasza:
Hát igen, a [link] oldalt én is nagyon ajánlom keresésre. Megfelelő beállításokkal elég jó ajánlatokat találni vele.
2014. jan. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

Gyerekek, ne legyetek mar total idiotak.

Evtizedek ota utazunk es foglalunk helyeket a

www.kayak.com oldalain. Sosem csalodtunk bennuk. Most is ajanlanak erre az utavonalra oda-vissza 800 dollar alatt jegyeket minden extra koltseg nelkul.

Hagyjatok vegre abba a sok STUPID mindenfele oldalakat ajanlani ezeknek a szegeny embereknek PLEASE.

Figyeljetek oda mit csinaltok es hallgassatok az idosebbre es az okosabbra.

Koszonom!

2014. jan. 14. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

" Hagyjatok vegre abba a sok STUPID mindenfele oldalakat ajanlani ezeknek a szegeny embereknek PLEASE.

Figyeljetek oda mit csinaltok es hallgassatok az idosebbre es az okosabbra."



Mi nem tetszett? A mátrix? :-D

Azért mert te nem ismered vagy nem tudod használni az egyik legjobb keresőt ezen a téren még nem kell így reagálni!

A profi olcsójegy vadászok persze több oldalt is figyelnek, matrix, kayak, expedia, stb stb.

2014. jan. 14. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

" Hagyjatok vegre abba a sok STUPID mindenfele oldalakat ajanlani ezeknek a szegeny embereknek PLEASE.

Figyeljetek oda mit csinaltok es hallgassatok az idosebbre es az okosabbra."



Mi nem tetszett? A mátrix? :-D

Azért mert te nem ismered vagy nem tudod használni az egyik legjobb keresőt ezen a téren még nem kell így reagálni!

A profi olcsójegy vadászok persze több oldalt is figyelnek, matrix, kayak, expedia, stb stb.


Vagy a holidayspirat nem tetszett? Ott aztán néha tényleg durva akciók vannak csak az a baj, hogy ha oda felkerül valami akkor túlzottan közismert lesz és hamar elkapkodják, ez volt a 40 eurós Newyork jegyek esetén is másfél éve.

2014. jan. 14. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

OK! okoska....ha talalsz jobb arat mint amit a kayak ajanl akkor visszafizetem neked a kulonbozetet. ....na ugye most felsultel hahahaha.....

megyjegyzes: nekem ne gyere olyan oldalakkal ahol az arakban nem adjak hozza a tax-et es a kezelesi koltseget.

Sok hasonlo kisokossal talalkoztam mar, de mindegyik felsult......It's about time to stop posting "wise" advises.

2014. jan. 14. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!