Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » USA-n belüli utazáshoz vonat,...

USA-n belüli utazáshoz vonat, busz mennyire ajánlott?

Figyelt kérdés
Azért gondoltam erre, mert így talán egy kicsit többet lehet látni az országból a nagyvárosok közötti utazáskor. Van valakinek tapasztalata?
2014. jan. 14. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:

A Northeastern Corridoron közelekedő Acela Express az egyetlen gyorsvasút hálózat az országban, ami konkurenciája a légiközlekedésnek az utazási időt tekintve, Baltimore-Washington-Philadelphia-New York-Boston vonalon közlekedik, legalábbis 5 éve ez volt, mikor én kint jártam. Ezen kívül erősen ajánlott repcsire ülni nagyobb távolságokon, kivéve ha tengernyi időd és pénzed van az országban utazgatásra.

Volt olyan tervek, hogy ezt a hálózatot teljesen kiépítik az ország nagyvárosai között, de a repcsigyártók és légitársaságok lobbistái megdolgozták a kongresszust, erről még cikkeztek is annak idején.

Amúgy a távolsági tömegközlekedésben minden a repülés köré épül náluk, még a kisvárosok is rendelkeznek saját reptérrel.

2014. jan. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kis távolságokon megéri, mint mondjuk New York-Philadelphia. De hosszabb távra, mint pl egy New York - Chicago már ajánlott a repülő. A busz meg semmi esetre sem ajánlott, csak a "legaljább" népek utaznak távolsági busszal. A nagy városokon kívül a tömegközlekedés nem elég kiépített, igény híján, nagy távra a repülő a megoldás.
2014. jan. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, a sorrendet elírtam Washingtonból indul, utána jön Baltimore :-)
2014. jan. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A vonat elég gyéren fedi le az országot, emellett lassú is, és iszonyat drága. Ha nagyon sok pénzed van, akkor éjszakai vonatozgatással egész jól be tudod járni az USA-t, és viszonylag idő hatékony is vagy (mert az alvásidődet töltöd utazással, amit ugye repülőnél nem nagyon lehet megtenni), de mondom ez rengeteg pénzbe kerül. A busz olcsóbb, de ahogy már fentebb is írták tényleg csak a legcsóróbbak használják.
2014. jan. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Volt szerencsem busszal (Greyhound) Los Angeles Phoenix oda vissza. Vegig azon remegtem mikor veszik ki a vesem az utastarsaim. A megallokban (mert eleg surun megall) egy ket helyen meg wc-re se mertem elmenni, mert olyan korulmenyek voltak. Persze kicsit tulzok, mert annyira azert nem gaz, egyszeri elmenynek jo volt, de mostmar ha fizetnenek sem ulnek fel a buszra!

A vonat szinten erdekes lehet, egyszer szivesen kiprobalnam de bazi draga es nem sporolsz vele semmi idot. Inkabb berauto es vezetek, illetve "fapados" helyi jaratok.

2014. jan. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Semmi ertelme, a vonat es a busz is dragabb mint a repulo.

Amerika mindenutt egyforma, kulonosen a belso reszeken.

Csak akkor ajanlatos igy utazni ha kinozni akarod magad.

2014. jan. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A hatalmas tavolsagok miatt csak a repulest ajanlanam..
2014. jan. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nagyapám 81-ben simán elment a két part között 72 óra alatt busszal, és volt a buszon WC, nagyon durva arcokról nem mesélt. Persze a helyiek között volt, aki furcsán nézett rá(Ösztöndíjjal volt kint kutatóként, de nem volt túl sok pénze.), de nem mesélt semmi olyat, hogy félt volna, vagy ilyesmi, csak gondolom azért mennek az amcsik a két part között repülővel, mert sokkal gyorsabb, csak a nagyapám csóró, szoci országból érkezettként ment busszal. De amúgy igazából akkor is csak azért néztek rá furcsán, mert végig ment a két part között, attól még gondolom nem csak a nagyon csórók használták a buszt az amcsik közül sem, csak ők rövidebb távra. De ez 1981-ben volt, hogy ma mi van, azt nem tudom.
2019. jan. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!