Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mennyire kell jól tanulni,...

Normaflora2900 kérdése:

Mennyire kell jól tanulni, hogy kimehessek Amerikába egyetemre?

Figyelt kérdés

#egyetem #Amerika #ez szintén fölösleges #tanulmányaim #ösztöndííjj
2014. jan. 17. 07:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha kitűnő vagy , akkor sem biztos, hogy sikerül kimenned.. Oda már nem csak a tanulmányi eredmény számít..
2014. jan. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
59%
Hiába tanulsz jól, ha mincsenek megfelelő ismerőseid ehhez és jó sok pénzed.....
2014. jan. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Az amerikai egyetemekről rengeteg tévkép él az emberekben.

Mert rengeteg tinglitangli szemét alkotja azt az országot is. Ahol ha rászánod az időt a bulizásra, van kockás füzeted és befizeted a tandíjat, kapsz róla egy papírt, hogy nagy arc vagy. Ezt nevezi arrafelé főiskolának.

Aztán vannak jobbak is, meg nagyon szuperek. Aranyárban mindegyik.

Tehát ne arra koncentrálj, hogy jól tanulj, hanem legyenek a szüleid újgazdagok. A többi jön magától.

2014. jan. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ismerősök? pfff. Ha nem tudtok semmit a témáról minek válaszoltok? Kérdező. A gimnáziumi tanulmányi átlagod nagyon ritkán számít. Az kétségtelen, hogy átlagon felüli képességek kellenek. Ami számít a felvételinél, az a TOEFL nyelvvizsga, a SAT-teszt eredménye és néha az érettségi (esetleg a tanulmányi átlag), de ez egyetemenként különböző. Viszont van egy dolog, amit szinte lehetetlen elkerülni. A pénz. Ha ezt el akarod kerülni, akkor a kitűnő bizonyítványok se érnek semmit, ide már országos versenyeken helyezések, kutatómunkák kellenek. Viszont ez kb minden tízmilliomodik embernél van meg, ezért valószínűleg fizetned kell majd. Persze vannak ösztöndíjak, kölcsönök, financial aid-ek, de nem lesz olcsó mulatság. Esetleg ha van még kérdésed írj privátot.
2014. jan. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
ha szuleidnek van jocskan penze akkor minden megoldhato
2014. jan. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Igen, mindenki azt hiszi hogy ezek a nagy híres egyetemek megközelíthetetlenek egy átlag embernek, és csak a nagyon okosakat veszik fel. Nos ez nincs így. Nekem volt olyan ismerősöm aki Angliában járt egyetemre, sőt egy most is van, de nem kellett semmi kiemelkedő tanulmányi eredmény hozzá. Ellenben rengeteg pénz.


Angliában már ilyen évi 3-4 milliótól kezdve tudsz nevezni, és persze a határ a csillagos ég. A múltkor néztem egy képzést az évi 10 millió. Az USA-ban nem tudom milyenek az árak, de úgy gondolom hogy hasonló. És akkor még az egyetem mellett számolhatsz a megélhetésre havi fél milliót. Tehát egy olcsóbb egyetem évi 10 millió, egy jobb évi 15-20, vagy akár több.


De hogy a kérdésedre is válaszoljak olyan 4-4,5-ös érettségi átlagot szoktak kérni a menő egyetemekre (én pl 5 egészre érettségiztem). És ezen felül amit már korábban írtak, a nyelvvizsga, szoktak kérni Gmat tesztet is, illetve ajánlóleveleket és motivációs levelet.

2014. jan. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ma 19:56

Egyszerűen nem mondasz igazat. A Harvard a világ egyik legelitebb és legdrágább egyeteme. Namármost itt a tandíj, kollégiumi szobával és ellátással (!), évente 48.000$~10,8 millió forint. És ez az orvosin, ami a legdrágább. (A világ legdrágább egyeteme egyébként a Stanford, ahol a tandíj több, mint 100.000$ évente, de ez egyedülálló.

2014. jan. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
És melyik része nem igaz annak amit írtam?
2014. jan. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Például, hogy egy olcsó egyetem 10 millió. Egy drága (nagyon drága) egyetem ennyi.
2014. jan. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Azt irtam h megelhetessel egyutt annyi. Lse-n a legdragabb szak 27 ezer font, a koliszoba ezer havonta plusz 500 megelhetes. Ez 45 ezer font ha jol szamoltam. Ettol van olcsobb a videki egyetemeken illetve a gyengebb szakokon. Tehat ne beszelj baromsagokat. Minden amit keirtam, igaz. Tanulj meg szamolni. A legolcsobb megoldas amit most latok is 20 ezer font, ami 7 millio forint.
2014. jan. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!