Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha LA-be szeretnék egyetem...

Ha LA-be szeretnék egyetem után mesterképzésre, vagy már egyetemre is menni, mire lenne szükségem? (vízum, zöld kártya. )

Figyelt kérdés
És azt szeretném még tudni, hogy hol lehet szerezni, és ha ki is jutok, ott egy egyetemista hol tud lakni? vagy albérletben, vagy ott vannak diákszállók? köszi előre is jah és még az szeretném, hogy durván mennyibe fog ez nekem fájni,anyagilag.Milyen egyetemre érdemes menni kint? Köszi
2011. febr. 27. 14:30
 1/8 A kérdező kommentje:
pl én esküvő szervező vagy rendezvényszervező szívesen lennék
2011. febr. 27. 15:16
 2/8 anonim ***** válasza:

Kollégium is van, de albérletben is lakhatsz, csakúgy mint itthon.

Ha felvettek egyetemre, akkor a papírokkal nem lesz gond,. majd ők megmondják, mit és hol intézz. Ezzel szerintem még ne foglalkozz.

Ami viszont fontos: le kell tenni a tanulmányaid előtt egy speciális és elég nehéz nyelvvizsgát, amíg az nincs meg, nem mehetsz egyetemre.

Anyagilag... hát elég sokba fog fájni, 2-3 milla per félév alaphangon. Ez persze több, ha gyakran hazalátogatsz, stb. Érdemes ösztöndíjakat pályázni már előre, így a költségeid némileg csökkennek.

2011. febr. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ott nincs olyan hogy államilag támogatott? mert attól félek, hogy hiába egyek itthon eyetemre kint nem fogadják el vagy csak nagyin hosszadalmasan lehet hivatalossá tenni a diplomát
2011. febr. 27. 17:59
 4/8 anonim ***** válasza:

Kinn csak fizetős képzés van, esetleg szerezhetsz ösztöndíjat kiemelkedő tanulmánnyal vagy kiváló sportteljesítménnyel. Amúgy elég húzós dolog, mint írták elég sok a tandíj + szállás és kaja költség is akad rendesen.

Ajánlom az egyetemek honlapjainak olvasgatását, vagy az idetartozó amcsi oldalak böngészgetését.

Mellesleg nem hiszem, hogy az itteni érettségidet elfogadják odakint.

2011. febr. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen én is ettől féltem :S
2011. febr. 28. 18:57
 6/8 anonim ***** válasza:
En itt jartam egyetemre. Van olyan, hogy allami egyetem, de az is fizetos. Nem tartana sokaig a diplomad elismertetese amugy. Vannak kollegiumok is. Az a realis koltseg, ha legalabb megduplazod a tandijat, mert a kajaval, szallassal, konyvekkel egyutt annyira fog kijonni. Mennyibe kerul? Minden egyetem mas, de mindenkeppen tobb millio Ft-ra szamits.
2011. márc. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Es itteni osztondijra es diakhitelre nemzetkozi diakkent nem lennel jogosult (max. magyarorszagi egyetemen szerzett osztondijjal, de 1. az eleg ritka, nehez megkapni, eleve nem is minden magyar egyetemnek van amerikaival kapcsolata 2. azzal csak 1-2 szemesztert tolthetsz amerikai egyetemen, nem kapnal am-i diplomat).
2011. márc. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
kösz a tippeket :)
2011. márc. 3. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!