Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha turistaként vagyok Kanadába...

Ha turistaként vagyok Kanadában, átmehetek egy-egy hétvégére majd a fél év letelte után egy hétre az USA-ba?

Figyelt kérdés
Kanadába megyek ki fél évre turistaként.Ez idő után szeretnék egy hetet az USA-ban tölteni.Lehetséges a 6 hónap alatt egyszer-kétszer át látogatni az usaba,majd a 6 honap letelte utan is pár napra ??
2014. febr. 24. 22:11
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt még hozzá tenném, hogy múlt nyáron tartózkodtam kint 3 hónapot, az Estám még mindig érvényes
2014. febr. 24. 22:15
 2/5 anonim ***** válasza:

Még az sem biztos hogy Kanadába beengednek!A 6 hónap azért elég durva.A bevándorlásiak nagyon kifognak kérdezni.Ha rokonokhoz mész akkor nincs gond,de ha csak úgy kimész akkor csak abban az esetben engednek be ha van nálad 6 hónapra elég pénz turistáskodni. Sajnos a sok magyar ”menekült” miatt eléggé bekeményített Kanada is.

A kérdésre visszatérve: Az USA-Kanada határon is van ellenőrzés.De most nem értem,3 hónapot voltál kint amennyi megengedett a turistáknak?

Viszont ha csak 1 nappal is tovább maradtál az USA-ban akkor illegális voltál!Ez esetben nem fognak beengedni.Az adataid bent vannak a rendszerben,amit a határon meg is fognak nézni.

2014. febr. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha Canadabol repulovel mesz at az USAba (mindegy hogy egy 7vegere vagy egy honapra) ESTA-t kell kerned. Azt Canadabol is tudod intezni, csak egy szamitogep kell hozza internettel.

Az ESTAval amikor (legi uton) eloszor belepsz az USAba, onnan van 90napod. Ha egy hetet maradsz, egy hetet vissza Canadaba, majd kovetkezo heten megint USA, akkor a 90 napod nem kezd el ujra szamolni. A 90napos tartozkodasi engedely alatt johetsz mehetsz az orszagba/bol. De ha fel evet vagy Canadaban, es mar az elso heten atmesz az USAba (legi uton) es elkezdodik a 90 napod, akkor a canadai fel ev vege utan mar nem tudsz ujra belepni az USAba, mert az elso 90napos engedelyed mar lejart. Vagyis ujabb 90 napot fognak adni (ha adnak), ugyanis az ESTAt eloszor megkered es az 2 evig jo. (huuu, nemtom ertheto?)

De ez csak legi uti kozlekedesre vonatkozik, illetve vizi uton valo belepesre.


Ha Canadabol szarazfoldi uton (kocsi, busz, gyalog) lepsz be az USAba, akkor nem kell ESTAt kerned, hanem a hataron fogod kerni a I94W, ami 6 dolcsiba kerul es lehet fel-2oras procedura, attol fugg milyen sokan vannak.


Ha teszem azt vegeztel Canadaval, kocsival atjosz az USAba es egy honap mulva hazamesz, akkor nagyon fontos, hogy az I94 kartyat a hataron leadd. Ha nem adod le, akkor a rendszer ugy fogja erzekelni, hogy tultartozkodtal, es ha pl. egy ev mulva vissza akarsz jonni az USAba akkor meglepodsz, hogy ki vagy tiltva.


Amugy itt van angolul a lenyeg:

Visa Waiver Program When Arriving By Land

If you are entering the United States by land from Canada or Mexico, you will obtain your I-94W visa waiver form at the border crossing. There is a fee of $6 U.S. per person. On average the process takes 30-60 minutes, though it can take two or three hours at very busy times.

You do not require a pre-approval through ESTA (described above) when entering the U.S. by land.

2014. febr. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Pár nappal kevesebb mint 3 hónapot voltam kinnt, nem léptem túl.

Meghívólevéllel megyek egy családhoz.

Köszönöm a válaszokat!

2014. febr. 25. 20:17
 5/5 anonim ***** válasza:
Irigyellek nagyon,mennék én is. :D
2014. febr. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!