Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » USA-ban albérlethez banki...

Cydor kérdése:

USA-ban albérlethez banki hiteltörténetet kérnek, de számlát meg csak albérlet címmel tudnék nyitni. Mi a megoldás? Hogyan oldjam meg itthonról?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet még itthonról megoldani? láttam vannak cégek akik segítenek de borzasztó drágán nincs valami értelmes magoldás? (fél évre mennék tanulni)

2014. márc. 21. 09:45
 1/8 fGhw39-84th ***** válasza:
Mivel tanulni mész ki, az iskolának biztosan van valamilyen international student office, ami pont ilyen problémák megoldására találtak ki. Szerintem otthonról szállást nem nagyon lehet intézni. Többnyire úgy megy jobb helyeken, hogy az iskola szerez valami szállást az első pár napra, amíg a páciens talál magának valamit.
2014. márc. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszönöm válaszod.

csak az a baj, hogy egyrészt igen drága ajánlatokat adnak az iskolák, másrészt barátnőmmel mennék, így kollégium felejtős appartman meg horror. társbérletet találunk, meg olyanokat is találtam akikkel közösen tudnánk appartmant kivenni, költségmegosztás miatt, de nekik sincs még amerikai bankszámlájuk.

talán valakivel sikerül megbeszélni hogy nyisson egy bankszámlát, és jelöljön meg hogy én is hozzáférhessek. így az ő papírjaival és lakcímével lesz egy bankszámlám.

2014. márc. 21. 18:01
 3/8 fGhw39-84th ***** válasza:

Szerintem úgy járnátok a legjobban, ha valami motelben laknátok pár napig, amíg találtok albérletet. Ha ott vagytok személyesen, és kifizetitek az első hónapot, meg a kauciót, akkor nem fogja érdekelni őket, illetve megérik, hogy csak most érkeztetek, és nem tudtatok bankszámlát nyitni.


"talán valakivel sikerül megbeszélni hogy nyisson egy bankszámlát, és jelöljön meg hogy én is hozzáférhessek. így az ő papírjaival és lakcímével lesz egy bankszámlám."

Ez hatalmas butaság, felejtsd el.

2014. márc. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

valakivel sikerül megbeszélni hogy nyisson egy bankszámlát, és jelöljön meg hogy én is hozzáférhessek - az eletben nem talalsz olyan embert, aki ebbe hajlando lenne belemenni!!!!!!


De ha megis, azonnal add meg a cimet, mert megyek en is rakeredzkedek a bankszamlajara :)


Vannak olcso(bb) motelek, ahol ha elore kifizetsz x hetet (nem napot, hanem heteket) akkor kapsz kedvezmenyt. Addig tudtok lakast keresni.


Leirtam a masik kerdesednel is, ha kiraksz az asztalra 2-3 havi lakbert KP-ben, a tulaj nem fogja azt mondani hogy menjel mashova!


Ezt elsosorban olyan helyen tudjatok eljatszani, ahol magantulajdonban van a keco. A ceges tulajdonu apartmenekben nem biztos...


Amugy melyik varosba mesz?

2014. márc. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem bankszamlara van szukseged, hanem altalanos hiteltortenetre (credit history or FICO score)

Ezt azert kerik, hogy lassak mennyire vagy jol fizeto amikor a szamlaidrol van szo.

Ettol fuggetlenul nyithatsz egy amerikai bankszamlat is, kell hozza a magyar utleveled es egy cim ahova a leveleidet kuldik, nekunk pl. PO Box van megadva a Bank of America-nal. (regen egyes bankok valoban nem fogadtak el csak fizikalis cimet)

Kuldok egy magan uzenetet, ird meg melyik allamrol es varosrol van szo, megprobalok segiteni, tanacsot adni mi lenne a legjobb megoldas.

2014. márc. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
talan a hotel a legjobb megoldas kezdetnek......Aziskolak korul vannak 4-5 szobas hazak ahol tanulok szobat berelnek. Telefonalj vagy IRJAL az iskolanak es kerjel infot. Segitenek, nem te vagy az egyeduli ilyen problemaval
2014. márc. 22. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Alberlethez credit score? Talan ha hosszu tavra akarsz kivenni. Megoldas: craigslistrol vagy airbnbrol par hetre butorozott hely, amugy sem tudsz landolni butorozatlanban. Ezeket USA-n kivulrol siman lerendezed, en is sokszor csinaltam.
2014. márc. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
minden iskola korul sok a kiado apartment, csak diakoknak olyanoknak mint te. Hotellel kezdenem mert azert szeretnem megnezni szemelyesen, hogy hol fogok 6 honapig elni.
2014. márc. 28. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!